Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Az mit jelent, hogy a kamasz...

Az mit jelent, hogy a kamasz korúaknak "világmegváltó" gondolataik vannak?

Figyelt kérdés
Sok helyen írják / mondják ezt a kamaszokról, de én ezt nem értem. Szerintem nekem ilyenek sose voltak.
2011. márc. 5. 12:58
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

a mostani kamaszokra értik, a föld rossz passzban van és mire a mostani kamaszok felnőnek rosszabb lesz a helyzet, de tudnak ellene tenni ezekkel a "világ megváltó" dolgokkal!


13/F

2011. márc. 5. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
én szerintem az jelenti, hogy ilyen korban sokan úgy gondolják, ők egy pillanat meg tudnák oldani a világ problémáit, és hogy mindent jobban tudnak a felnőtteknél.
2011. márc. 5. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

2: én is valami ilyesmire gondoltam

ti gondoltatok ilyeneket kamaszként?

2011. márc. 5. 13:10
 4/13 anonim ***** válasza:

Én olyanokra mondom amikor kamaszok nagyon bölcselkednek, okossgokat mondanak, és úgy tesznek mintha ebben egyediek lennének. De itt a gyk-n is van ennek példája bőven, pl. olvastam olyan kérdést itt hogy "normális hogy állandóan arra gondolok hogy ki akarok menni Afrikába éhezőket menteni? 16/L"

meg ilyet is: "miért ilyen önzőek az emberek? miért nem vagyunk egymással kedvesebbek hogy jobb legyen a Föld és a gyermekeink jobb példát lássanak? 14/L"


vagy volt egy 16 körüli lány aki meg azon panaszkodott hogy a szülei nem engedik hogy elmnejen önkéntes életmentőnek a szegény országokba.....meg hasonlók. Vagy amikor leírják hogy szerintük nagy a környezetszennyezés és tenni kéne valamit....de úgy írják, mintha erre ŐK jöttek volna rá, és eddig senki nem vette volna észre :))

2011. márc. 5. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Igen, ez pont így van. Én most vagyok a kamasz/felnőtt kor határán, és még elég jól emlékszem h milyen terveim meg ötleteim voltak a világ megjavítására, a Föld megmentésére stb.

Ezek a nagy világmegváltó tervek, amire most jövök rá, hogy tulajdonképpen megvalósíthatatlan és abszurd ötletek voltak.....

2011. márc. 5. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
13.11. vagyok, bevallom nem gondolkodtam ilyesmiken, éltem a kis életemet, szórakoztam, segítetem otthon a házimunkában, kutyát sétáltattam, normálisan tanultam, szóval emlékeim szerint én nem akartam Batwoman lenni :) Terveim persze voltak, de nem olyanok hogy megmentek majd egy csomó embert a környzeti ártalmaktól és ez éhezéstől.
2011. márc. 5. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
nem értem..gondolom olyansmit hogy mi semmit sem tudunk megoldani..dehát ok ezt nem tudják..mas a gondolkodásunk és neknk is van szivunk..amgy nem mi csinaltunk 2 világháborut:)
2011. márc. 5. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Lenéző attitűdöt jelent,"majd benő a fejed lágya,majd rájössz -kedvenc fordulatom!-, hogy NEM ÍGY MŰKÖDNEK A DOLGOK" Majd beleposhadsz a beletörődő,szűklátókörű életbe, önnön tehetetlenséged tudatába.

Tudod kik viszik előre a világot?

Azok, akik ezeket az intelmeket nem hiszik el, és nem változtatnak magukon vagy a céljaikon csak azért, mert mások kinevetik őket.

2011. márc. 5. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

A kamaszok többsége nem látja át, milyen összetett módon is működik a világ. A problémákat ők is látják, és számukra olyan magától értetődő, hogyan lehetne megoldani.. Csak éppen az a bizonyos megoldás megbontja a rendszert, és másik 3 probléma adódik belőle:)

Felnőttebb fejjel az ember már csak legyint ezekre, és ha nem akar idegroncsként élni, törődik inkább a saját dolgával. Én legalábbis már úgy érzem, egy fecske nem csinál nyarat.. Összefogás akkor jöhet létre, ha az mindenkinek érdeke, de ahányan vagyunk, annyifélék az érdekeink, ergo nem létezik közös cél. A problémákat meg lehetne oldani, sokra már most létezik megoldás, csak a világ nagyobbik részének nem áll érdekében.. Gondolok itt arra, hogy pár év múlva elfogy az ivóvíz, de a jóval drágább víztisztító technikákat majd csak akkor óhajtják bevetni a kormányok, hiszen az gazdasági lemaradás lenne, ha erre költenének.. Vagy a nem benzinnel működő autók.. (az olajsejkek nem lennének túl boldogak az ötlettől..) Gyógyszergyárak monopóliuma (Nem, az senkinek sem érdeke, hogy ne legyen betegség. Az viszont igen, hogy jó sokáig lehessen élni vele, és sokat költeni gyógyszerre..) Mindent a pénz irányít.

Kamaszkorban még idealista az ember:)

2011. márc. 5. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Nagyjából én is úgy értelmezem, mint 13:11. A gond az, hogy felnőttkorra a legtöbb emberből "eltávozik" a tenni akarás, így pedig nem jutunk egyről a kettőre. Hiába ismerte fel már más a problémát, ha nincs változás...Szerintetek hány kamasz látja azt, hogy az emberek CSELEKSZENEK?
2011. márc. 5. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!