Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Lehet úgy pasim, ha nem...

Lehet úgy pasim, ha nem vagyok művelt?

Figyelt kérdés

Az IQ-mmal nincs gond, jó egyetemre is járok, viszont az a helyzet, hogy nem vagyok művelt. Márpedig mindenhol azt hallani, hogy ha egy fiút megkérdeznek róla, hogy milyen lányt keres, azt válaszolják, hogy olyat, akivel Bármiről el lehet beszélgetni.


Én soha nem szoktam olvasni, filmet nézni, nem értek a sporthoz, a politikához, nem is tudok ezekről semmit. A mai sztárokat se ismerem, 90%-ukat még névről sem. Nem vagyok képben a világ dolgait illetően és valahogy nem is érdekelnek (ez talán a legnagyobb probléma). Meg különben se vagyok az a beszédes, rizsázós típus, aki olyan dolgokról is tud beszélni, amikről semmit se tud.


Persze vannak olyan dolgok, amik érdekelnek, amikről viszonylag sokat tudok, de azok túl tudományos / elvont dolgok, és akármennyire oda is vagyok ezekért, még én sem szívesen beszélgetnék róluk mondjuk egy "első randin".


Mit gondoltok?


2011. márc. 4. 15:38
1 2 3 4
 21/37 anonim ***** válasza:
51%

Szerintem meg fiúzzál, azt meglátod!

Mindenki a maga tapasztalata által jut a leginkább előrébb.

Szóval, ha odakerülsz akkor megtudod mennyit érnek a statisztikák és felmérések.


21/L

2011. márc. 4. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/37 anonim ***** válasza:
87%
Az a gáz, hogy téged nem érdekel semmi, egyetemista létedre nem nyitsz a világ felé, nem tájékozódsz. Nem is az a fő baj, hogy műveletlen vagy, hanem hogy egy végtelenül unalmas társaság lehetsz, hiszen amint írod, még csevegni (nyilván vitatkozni) sem szeretsz. Annyit mondok, hogy sürgősen változtass a hozzáállásodon, mert nem csak a pártalálás terén lesznek gondjaid, hanem a mindennapi életben is. Tudtad, hogy állásinterjúkon ki szokták kérni a jelölt véleményét az aktuális világeseményekkel kapcsolatban? Ezzel azt tesztelik, hogy mennyire vagy tájékozott a világ dolgait illetően, mennyire van véleményed. Ugye mondanom se kell, milyen következményekkel jár, ha nem vagy képben. Igenis a mai modern embernek tisztában kell lenni az aktuálpolitikai, kultúr...stb eseményekkel kapcsolatban, főleg egy értelmiséginek. Olvass napilapokat (ne bulvársajtót), nézz vitaműsorokat a tévében, első körben ezt javaslom!
2011. márc. 4. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/37 anonim ***** válasza:
95%
Keresgélj először azok között, akik a túl tudományos, elvont dolgokban, gondolom olyasmi, amit tanulsz szintén otthon vannak és veszettül érdekli őket, ez is összehozza, összekötheti az embereket, mármint a speciális közös érdeklődés, ami mellett meg a többi dolog jelentősége töpörödik el.
2011. márc. 4. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/37 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a rengeteg, gyors választ! :)
2011. márc. 4. 16:29
 25/37 anonim ***** válasza:
96%

Szia,

A mai sztárok én sem ismerem, sem a minisztériumban levő bohócokat. A politika sem érdekel, úgyis szegények vagyunk, amíg ez nem változik, nem foglalkozom vele. Olvasni szoktam, bár nem a kötelező olvasmányok a kedvenceim, inkább Stephen King felé húz a szívem. Amiben igazán otthon vagyok az az állattartás, és védelem, illetve az informatika, bár mindkét területen vannak nálam sokkal okosabbak.


Első randin inkább közös témát kell keresni, nem a világ dolgairól beszélgetni. Szerintem ne aggódj, én se tudok mindenhez hozzászólni, van, ami nem is érdekel, és nem szégyellem. Ami érdekel, abban otthon vagyok, bármit kérdezhetnek. Mindenkinek más az érdeklődési köre, ezt el kell fogadni.

2011. márc. 4. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/37 anonim ***** válasza:
100%

Mindenkinek más tetszik, mindenki másban találja meg a párját. Semmi gond nincs veled szerintem, jól fogalmazol, ha jó fej vicces lány vagy, akkor nincs miért aggódnod. Persze, nem johetsz be mindenkinek, de biztos akad valaki akinek igen.


Az én párom bolcsész, mindent tud a torténelemrol, az irodalomról és sok nyelven beszél. Én ezekhez egyáltalán nem értek, informatikus vagyok, ahhoz meg ilyesmikre nincs szukség, beszélek angolul és annyi. Az irodalom, mint tantárgy soha nem érdekelt, nem tudom melyik író-kolto mit írt, milyen stílusban és mikor élt, ki volt a muzsája, ettol fuggetlenul nagyon szívesen olvasok, de nekem az csak kikapcsolódás. Irodalomelméleti vitákba nem szoktam beszállni.


A pasikat nem érdekli elso randin a politika meg az irodalom, bár az én randijaim sosem szokványosak, volt akivel C++ban való programozásról beszéltunk, volt akivel a napkollektorokról (munkám révén kapcsolatban vagyok ezzel a témával) és sosem volt olyan, hogy a pasi ne akart volna velem tobbet találkozni.


Akivel nem illesz ossze, azzal nem fogod megtalálni a kozos hangot és olyannal minek is kezdenél?

Próbálj az egyetemen ismerkedni, ott gondolom hasonló érdeklodési koru emberek vannak.


Sok sikert

2011. márc. 4. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/37 anonim ***** válasza:
74%

Nekem a kérdésed szöveg alapján úgy tűnik, hogy egy nagyon intelligens ember vagy. Én például nagyon szívesen randiznék veled. A tárgyi tudás manapság már kevésbé számít, mert az Internetről bármilyen információ egy pillanat alatt beszerezhető.

Külön vonzó benned, hogy érdeklődsz tudományos kérdések iránt.

2011. márc. 4. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/37 anonim ***** válasza:
80%

16:37 vagyok.

Plusz még hozzátenném, hogy én kifejezetten a javadra írnám, hogy nem ismered a mai sztárokat. :)

2011. márc. 4. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/37 anonim ***** válasza:
88%

Az nem baj, hogy nem értesz a sporthoz, az egy olyan dolog, hogy vagy érdekel valakit, vagy nem. A filmnézés/olvasás inkább szórakozás kategória, ha téged nem szórakoztat, ezeket sem kötelező csinálni - bár nem árt, ha néha kezdebe veszel egy általad érdekelt témáról írt könyvet, valószínűleg még a szókincsed is bővülne. A sztárok meg le vannak sz*rva, ugyanolyan emberek, mint bárki más, és nyilván a világon élő emberek zömét sem ismered.

Ami a történelmet illeti, arról sem kell mindent tudni, de a lényegesebb dolgokat azért illik (pláne Magyarország történetéről, elvégre mégis csak magyar vagy (legalábbis itt élsz), de nem árt más népek történelméről/kultúrájáról is tudni valamit, hogy össze tudd hasonlítani a miénkkel). Ugyanez vonatkozik az irodalomra is.

Viszont azt nem értem, hogy a politika hogy nem érdekel, hiszen a jövőnkről (a tiédről is) van szó. Jó lenne, ha hozzá tudnál szólni, mert szerintem az fontos. (Mellesleg én speciel szeretek vitatkozni, tehát nálam nem probléma, hogy vitaigényes téma a politika.)

Nos, azt hiszem, ezzel mindent elmondtam.

2011. márc. 4. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/37 anonim ***** válasza:
57%
Csak úgy lehet igazán. Plusz további előny ha te sem várod el a műveltséget.
2011. márc. 4. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!