Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mégis miért szól bele?

Mégis miért szól bele?

Figyelt kérdés

Tök ideges lettem, vagyis nem is ideges hanem felháborodott. Nos, anyámmal épp az imént beszéltem hogy holnap szakítani fogok a barátommal (1 éve és másfél hónapja járunk és azért szakítok vele, mert már nem szeretem)és anyám megkérdezte :

anya: miért fogtok szakítani? miattad vagy miatta?

én: számít ez?

anya: nem...vagy egy harmadik miatt?

én: nem,hanem azért mert vége lesz és kész

anya: hát akkor azért hagytad hogy itt aludjon?? sokkal hamarabb is átgondonhattad volna.

Ennyi volt a beszélgetés...és vágjátok 1 éve és másfél hónapja vagyok/voltam együtt a barátommal jó hogy itt aludt nálam egy csomószor, és mi az hogy hamarabb is átgondolhattam volna? MIT? Mit ha csak nemrég érzem hogy teljesen vége????? Olyan volt ez nekem, mintha szemrehányást akarna tenni azért, mert vége lesz a barátommal. Eltudom képzelni, mi lett volna ha azt mondom hogy egy harmadik ember miatt...tuti hogy lek**vázott volna (am nem, nincsen harmadik ember)...akkora egy izé anyám van...nem hogy inkább támogatna vagy ilyesmi még ilyet mond és BELESZÓL AZ ÉLETEMBE?!!!! Tudom hogy az anyám , és hogy joga van beleszólni az életembe, de ilyen téren nem! Mert a szívemnek még én sem tudok parancsolni! És ooolyan ideges lettem:@ (amúgy azt még hozzáteszem hogy én és anyám között mindig is csata volt...mert én lázadó vagyok, a testvérem meg nem, és ezt nem bírja felfogni...)


2011. márc. 3. 16:41
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
17%

igaza van anyukának.

1 év után túl könnyen veszed a szakítást. már nem szeretd és kész?!

veled is el fog valaki ugyanígy bánni.

2011. márc. 3. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 A kérdező kommentje:
Már egy ideje nem szeretem, csak megszokás már az egész és én ezen már vagy 2 hete gondolkodok és mérlegeltem meg minden, és erre jutottam. Nem hirtelen jött gondolat az egész.
2011. márc. 3. 17:01
 13/32 anonim ***** válasza:
42%
Azért kell tisztelned őt, mert megszült, eltart és az ő házában laksz.. Ha annyira gonosz lenne, azt sem engedte volna meg hogy ott aludjon a párod.. és, ha annyira nem érdekelnéd stb nem kérdezte volna meg miért szakítottál a barátoddal.. Akkor sem beszélhetsz így arról, aki téged a gyermekeként tekint, aki kihordott és megszült és felnevelt..
2011. márc. 3. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 A kérdező kommentje:
de ő meg elhordhat mindennek alaptalanul????
2011. márc. 3. 17:06
 15/32 anonim ***** válasza:
69%
A stílusodból az jön le, hogy még nagyon gyerek vagy. Nem csodálkozom, hogy anyukádnak nem tetszik a viselkedésed. Ha ahhoz már nagynak érzed magad, hogy a barátoddal aludj, akkor esetleg azon is elgondolkozhatnál az érett felnőtt agyaddal, hogy miért mondta anyukád, amit mondott.
2011. márc. 3. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:
85%

Hmmm... elmesleve ezt a fekete pontos esetet tulajdonkeppen ugyanolyan vagy, mint o. Ugyanugy reagalsz, mint o...

Inkabb azon kene elgondolkodnod, hogy talan azzal tudnal felulemelkedni a rossz gyerekkorodon, hogy nem azokat a viselkedesformakat koveted, amiket tole lattal, hanem mondjuk ember modjara cselekszel. Pelda: mikor kerdezi, hogy mert szakitasz, nem csak azt mondod, hogy "lenyeges ez?", hanem mondjuk el is magyarazod neki. Es ezzel mar nem leszel olyan, mint o, aki kerdezes nelkul megvert. Mert velemenyt mondasz es esetleg meg hallgatod az ovet is.

Nalatok a kommunikacioval van baj. Anyad ugy latszik olyat nem tud es szepen ezt tovabb adta neked is. Ez a gaz. Nem az, hogy megvert, mert az enyim is elvert, de attol en meg nem lettem paraszt vele, hanem mondjuk megkerdeztem mi baja van. Es kepzeld, elmondta es aztan egyre jobban kibontakoztunk egymasnak es ma mar nincs kozottunk vita. De ehhez valakinek meg kell tennie az elso lepest, nem pedig gyerekes modon visszavagni. Ha anyadnak nem megy, akkor nolj fel te erre a szerepre.


Ha meg szakitani akarsz a baratoddal, akkor szakits vele es ne hasznald ezt az esemenyt is arra, hogy anyadnak ugorj.


Komolyan! Az egesz beszelgetes nyilt provokalas... akar mind a kettotok reszerol. Komolyan ezen lepj tul, ne utanozd anyadat.

Sok sikert!

2011. márc. 3. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:
56%
Egy felnőtt sem tökéletes és neki is vannak rossz napjai, van, hogy betelik náluk a pohár és talán valóban gonosz dolgot mondanak, de csak mert akkor még az ő felelősségük, hogy milyen felnőtt embert nevelnek belőled..
2011. márc. 3. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:
68%

Nem tudom, hogy hány éves vagy. De anyukád ellen sose fordulj. Próbálj vele kedves lenni bármilyen bunkó vagy bárhogy bánik veled. Sose emeld fel a hangod..Tapasztalatból mondom. Nekem is volt egy 3 éves kapcsolatom anyukám nagyon megszerette. Mikor szakítottam vele anyukám leosztotta a fejem. ( egy másik fiú volt a dologban :S ) aztán őt anyukám elüldözte. Megbocsáltott nekem a volt barátom.( tegyük hozzá, hogy ő titokban meg is csalt engem a legjobb barátnőmmel ;) ) aztán neki fontosabbak lettek a haverjai b*szott rám. Anyukám megutálta és kidobattam magam.Apukám sose kedvelte. Vissza mentem a másik fiúhoz bocsánatot kértem tőle. Anyukám meg szerette és képzeld..azt mondta nekem, hogy jó hülye volt, hogy elkergette.



Eltértem a lényegtől..:D

Szóval velem is ilyen volt az anyukám.Bunkó, állandóan én voltam a hibás..engem is mindig lehülyézett. Na de..bátyám bizonyított. :D Én lettem a kis kedvenc. De nem csak a bátyámnak köszönhetem! Én is kiérdemeltem, segítettem itthol neki mindent. Mikor előbb hazaértem mint anyu akkor mindig megcsináltam a kaját. Egyszer anyukám feljött hozzám elvoltam terülve az ágyon nagyon fáradt voltam ( kitakarítottam az egész lakást, megfőztem ) és odabujt hozzám sirt és mondta, hogy ne haragudjak rá hogy szemét volt. Azóta is kedves velem! (=

2011. márc. 3. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:
100%
szerintem eléggé korrekt volt most az anyukád viselkedése(elhiszem h amúgy te szerinted épp az ellenkezője). Nem kritizált, nem faggatott tovább és nem hordott el mindennek. nem minősített!! (míg te azt teszed vele). Értéknek tartja a szüzességet és rossz neki nézni, h azt érzi te "elpazaroltad" egy olyan valakire, akitől ilyen szívbaj nélkül egyszer csak megválsz. Ő máshogy gondolkodik és ezt el kéne fogadnod, mint ahogy amúgy ő is elfogadta a te gondolkodásodat, különben megtiltotta volna h nálatok aludjon a barátod. Amúgy olyan 14-6nak tippellek. mennyi vagy?
2011. márc. 3. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 A kérdező kommentje:
az utolsó előtti komi az szép történet:) Jó oké...mostmár lehiggadtam, kiadtam magamból a gőzt amikor leírtam a bajom... "mindenkinek lehet rossz napja"..
2011. márc. 3. 17:22
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!