Mit gondoltok, ha két testvér örököl, az egyik testvérnek le kell mondania a másik javára, vagy igazságosan osztozniuk kell az örökségen?
Figyelt kérdés
2011. márc. 3. 00:56
11/14 A kérdező kommentje:
01:45 és 01: 45 Köszönöm a véleményeteket! Pontosan, ha pl. a testvérem nehezebb anyagi körülmények között él, akkor segítek neki másmilyen formában, de nem adom oda neki az engem megillető részt, mert ezt a szüleim sem szeretnék. Ha a szülőknek két gyermekük van, akkor mindkettőt egyenlően kell szeretniük, nem kivételezhetnek. Ha az egyik kap, a másik meg nem, akkor az már igazságtalan. Ha az egyik testvér viszont saját jószántából lemond az örökségéről, akkor az tiszteletben tartandó, de senkit nem kötelezhetnek arra, hogy mondjon le akarata ellenére a saját részéről, csak mert egyesek előjönnek a "ha jó testvér vagy és szereted a testvéredet, akkor lemondasz az én javamra" szöveggel.
2011. márc. 3. 01:53
12/14 anonim válasza:
Erre a helyzetre pont a fiútestvérnek kell felkészülnie, hiszen ő él a házban. Vagy arra, hogy ki tudja majd fizetni a lánytestvért, vagy arra, hogy másik lakásba költözzön ha eljön az idő. Akkor pedig értékesítik a szülői házat, így mindkét testvér megkapja az őt illető 50%-ot. Az elvárható testvéri segítség nem vonatkozik ekkora értékre, ráadásul ez egy előre látható probléma, fel lehet és kell is készülni rá.
13/14 anonim válasza:
A férjem is ebben a helyzetben van még most is, már 12 éve! Azóta sincs rendezve az öröksége! Csak neki a lánytestvére lakik a házban. Én nem akartam beleszólni, itt is van az eredménye..
Nos kérdező, már leírták többen is, hogy mit lehet tenni majd. Ha a testvérek nem tudnak megegyezni, akkor bírósági eljárás során szüntetik meg a közös tulajdont, vagyis a bíróság értékesíti majd. Ami nem mindig jó, mert általában nagyon kevés pénzért adják el az ingatlant, mint amennyit valójában ér. Érdemesebb megállapodni a testvéreknek, lemondani nem kell, mert 1/2-1/2-ed arányban örökölnek a testvérek, kivéve, ha van végrendelet, és más áll benne. Jogi fórumon írsz, ott is leírnak neked mindent, amire kíváncsi vagy.
14/14 anonim válasza:
Az igazságos elég tág fogalom. Mindenkinek megvan a maga igazsága. Törvény szerint egyenlő arányban osztozhatnak. Ez viszont nem veszi figyelembe azt a szempontot, hogy aki együtt élt a szülővel, az nem csak ingyen fedelet kapott, de gondozta is, lemondással is járt ez. Ezért nem egyértelmű mégsem. Lehet vitatkozni az arányokon, mindenképp érdemes együtt leülni és megbeszélni, megismerni a másik fél gondolatait erről, ha lehet megegyezni, hogy ne legyen belőle veszekedés. Teljesen lemondani szerintem az örökségről nem kell, nem is szabad. Csak a pontos arányok lehet a kérdéses.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!