Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Milyen lakástípust érdemes...

Milyen lakástípust érdemes választani, ha csendes helyet (v jó hangszigetelést) szeretnék?

Figyelt kérdés
Évekig nem volt gond, de az utóbbi hónapokban vagy azt hallgatom, hogy az egyik szomszéd házaspár ordítozik, vagy a másik szomszéd lakásfelújít, fúr farag zörög, néha este 10, sőt éjfél után is. Hangos zenehallgatás se rossz, főleg, amikor a zenét nem is hallom, csak a basszust úgy feltolták, hogy az zizeg mindenhol (Budapest, társasház)
2011. márc. 2. 19:50
 1/8 anonim ***** válasza:
Ohh, hát én nem szeretnék panelban vagy társasházban lakni:( Vidéki vagyok, és éltem már ikerházban, de ott is zavaró volt, hogy dübörögnek odaát, 20 éve pedig kertes családi házban élek. Ha van lehetőséged a főváros vonzáskörzetében családi házat venni, akkor nem bánnád meg.. igaz, néha a szomszédok itt is hepajkodnak:) De elég messze vannak ahhoz, hogy ne zavarjon.
2011. márc. 2. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:

Nekünk az első lakásunk polgári lakás volt a belvárosban. Egész jó volt mindaddig míg új szomszédokat nem kaptunk. Azok nappal aludtak és éjjel buliztak. Ekkor vált világosság, hogy hangszigetelés itt bizony nincs.. Mikor terhes lettem kiköltöztünk Pestről és új építésű lakást vettünk. Horror!!! Soha még egyszer életben!!

CSaládi ház hatalmas kerttel, ahol nincs szomszéd a közelben!! Az a tuti. A lakást áruljuk ismét és házat veszünk... Szóval sztem házat vegyél :)

2011. márc. 2. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Igen, nagyon jó lenne :)

Egyelőre csak lakásbérlés jöhet szóba.

2011. márc. 2. 21:48
 4/8 A kérdező kommentje:

Ja, és mentek a pontok :)

Az újépítésű lakásoktól tartottam, már zaj miatt is. De azt hittem, a régesrégiépítésűek jobbak.

2011. márc. 2. 21:50
 5/8 anonim ***** válasza:

Sokszor nem a lakástól függ, hanem a szomszédoktól.

Én 30 évet húztam le egy panelban úgy hogy észre sem vettem hogy mások is laknak körülöttem, kivéve az időnkénti felújításokat. Nem is értettem, miért panaszkodnak a panellakók a zajokra. Most kisebbre kellett cserélnem a lakást, egy házzal költöztem csak arrébb, és itt már reggel 6-kor hallom a szomszéd tv-jét..

2011. márc. 3. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Persze, de a szomszédokat nem tudom előre megvizsgálni, illetve közben is változhatnak.

Ezért kérdeztem az épülettípust, hogy melyik a legjobb, legjobban védett ilyen szempontból.

2011. márc. 3. 23:50
 7/8 anonim ***** válasza:
éppenhogyan panelban jó lakni, mert ott nem hallani semmit sem, de pl új építésűben azt is hallani ha mosogatnak a szomszéd helységben.
2011. márc. 6. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Panelban lakom, azt sem tudom mikor vannak itthon a szomszédaim.
2011. márc. 6. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!