Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A csendes szerelem is szerelem?

A csendes szerelem is szerelem?

Figyelt kérdés

Lehet valaki egyszerűen, csendben, "csak úgy" szerelmes?


Annyi helyen látom, hallom az ilyeneket, hogy "elveszek a szemeid fényében", meg hogy a "lelked a lelkemig hatol", meg szerelmes versek írása, meg hasonlók... Én nem ilyen vagyok és néha ezért úgy érzem, nem szeretem eléggé a párom. Nem tudom, mennyire volt ezt most érthető...


2010. nov. 15. 18:04
1 2
 1/13 Viki233 ***** válasza:
figy nem vagy egyedül.ez még nem azt jelenti h nem szereted a párod...csak te nem vagy olyan romantikus, és az még nem baj:)a lényeg h szeressétek egymást és h azért megtudjátok beszélni őszintén a problémáitokat
2010. nov. 15. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Nem a romantikázás hiánya "zavar", nem az igénnyel van a baj.

Hanem, hogy úgy gondolom, hogy ha nem látok eléggé a gondolataiba, azt azt jelenti, hogy nem szeretem tán eléggé...


Félre ne értsetek, nem arról van szó, hogy ne ismerném, hanem arról, hogy annyi mindent még 6 év után se tudok. Mások meg azzal jönnek nekem, hogy ők befejezik egymás félbehagyott mondatait, meg szinte olvasnak egymás gondolataiban...én meg úgy érzem, egyáltalán nem vagyok és nem is leszek ilyen.


26/F

2010. nov. 15. 18:18
 3/13 anonim ***** válasza:
Minden ember mas, tehat mashogy fejezzuk ki az erzelmeinket. Persze, hogy az ilyen is szerelem, csak mas modon kell a tudtara adni, hogy szereted. Azt lehet erezni, ha jol csinalod es nem kell olyanokat mondani hozza, amiket leirtal. Ilyeneket kevesen mondanak amugy...
2010. nov. 15. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Rosszul fogalmaztam. Nem a kifejezéssel van a gond.


Hanem, hogy én kicsit tényleg úgy érzem, nem tudok 100%-ban a lelkéig látni a kedvesemnek. És nem tudom ez normális-e.


Persze tudok róla kismillió dolgot, ismerem mint a rossz pénzt, de vannak pillanatok, amikor azt hiszem, nem is ismerem.


Pedig nagyon-nagyon szeretem, és bármit megtennék érte...

Vagy csak nem tudok mit tenni jó dolgomban:)

2010. nov. 15. 18:34
 5/13 anonim ***** válasza:
Szerintem ez nem baj, mindig jó, ha a partner tudja egy új oldalát is mutatni, még sok év után is:)
2010. nov. 15. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
engem egyszerűen irritálnak a csöpögős don huan-ok meg don huan-nék. szóval nincs veled semmi gond, csak mások szeretik a világ képébe dörgölni hog nekik most nőjük/csávójuk van.
2010. nov. 15. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Masodik vagyok: nekem ugy tunik, hogy te sokkal melyebb erzesu ember vagy, mint amilyennek latod magadat. Szoval nincs semmi gond azzal, amit leirtal.
2010. nov. 15. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Az ember sokszor önmagát sem ismeri. Mindig lehet mondani, hogy jaj, én ilyen helyzetben biztos nem tettem volna így vagy úgy, és hogy az a másik milyen ostoba hogy ezt így és így csinálta. De az a helyzet, hogy váratlan helyzetekben az ember önmagának ellentmondó viselkedésre is képes. Úgyhogy amíg nem tapasztaljuk a bőrünkön, nem tudjuk mi sem hogy milyenek vagyunk.


Az, hogy befejezed a másik mondatát sokszor abból adódik, hogy ismered a szófordulatait, vagy már hallottad valamiről a véleményét. Az ember egyébként sokat idomul a másikhoz. Például ha olyan barátnőd lesz, aki nagyon választékosan beszél, akkor te is átveszed a stílusát, vagy átveszel tőle bizonyos mondatokat.


A szerelem azt jelenti, hogy vágysz együtt lenni a másikkal és boldoggá akarod őt tenni. Ha ezt érzed, akkor szerelmes vagy. ha nem, akkor nem vagy az.


32/N

2010. nov. 17. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó, ezt nagyon szépen megfogalmaztad. És tökre igazad van szerintem.
2010. nov. 17. 21:20
 10/13 anonim ***** válasza:

Én a kérdésedre a választ az egymásra hangoltság mértékében látom. Ahogy írod, van, akinek 6 év is kevés ahhoz, hogy úgy érezze, teljesen összehangolódott a párjával. De ez nem jelenti azt, hogy ez örökre így is marad, már csak azért sem, mert téged ez foglalkoztat és fejlődni akarsz. Engedd el magad egy picit, ne görcsölj rá erre a dologra, s ami a legfontosabb, önmagatokhoz mérd magad, ne mások kapcsolatához. Sokan úgy gondolják, hogy van egy "etalon" párkapcsolat, amilyenné válni KELL, s egész életükben kergetik ezt az illúziót, miközben sokféle ember kombinációiból sokféle teljesnek nevezhető kapcsolat alakulhat ki.

Ahogy előttem is írta valaki, önmagunkat sem ismerjük igazán, ám azt hiszem, igaz az az állítás, hogy minél jobban ismered önmagad, annál jobban ismered a másikat.

Lehet, hogy magaddal kellene kezdened, s amint benned helyrekerülnek dolgok, máris másképp látod a helyzetet.


Az egymás mondatainak befejezése nem időfüggő - egyszer találkoztam egy sráccal, két nap után már felváltva fogalmaztuk meg a gondolatainkat félmondatokban.

32/n

2010. nov. 18. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!