Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Házasság teljesen kezdőként...

Házasság teljesen kezdőként működhet?

Figyelt kérdés

Testvéremék nyáron házasodnak össze, utána tudnak csak összeköltözni anyagi okok miatt.

Ő még sosem lakott együtt férfival, a vőlegénye pedig még mai napig otthon lakik a szüleivel, szintén nem volt még komolyabb kapcsolata (28 éves).

Én féltem, nehogy válás legyen a vége, hisz tapasztalatlanok ilyen téren és a szexuális életükben már most gondok vannak.

Van akinek hasonló kezdettel működőképes maradt a házassága?


2011. márc. 1. 16:37
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
Ez csak rajtuk múlik. Ha úgy érzik, hogy meg tudják a gondokat oldani közösen akkor igen, működik.
2011. márc. 1. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
Mi 3 éve élünk együtt,előtte én is és a párom is otthon lakott és előtte még nem éltünk együtt. Működik.Én 24 a párom 29 éves volt amikor összeköltöztünk,de akkor már 7éve együtt jártunk.
2011. márc. 1. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
Nem hiszem,hogy kell aggódnod miattuk.Biztosan szeretik egymàst,ha màr hàzassàgot terveznek.Nem kell elfelejteni sokan hàzasodtak anélkül,hogy elôtte együtt éltek,mégis együtt maradtak örökre.Akik hàzassàg elõtt együtt éltek,azok is elvàlnak,mert emberek vagyunk és vàltozunk.Nem lehet tudni mennyi idö szükséges ahhoz,hogy kiismerjük igazàn egymàst.A szerelem,szeretet,megértés nagyon fontos.
2011. márc. 1. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
0%
Miért sietnek ennyire?Szerintem ez esetben érdemes lenne előbb együtt élni...lehet vannak kivételek amikor összecsiszolódnak a felek de írod h már most adódtak problémák...nehogy másfél év múlva már a váláson fájjon a fejük..nincs hova sietni.
2011. márc. 1. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
szerintem mi is így leszünk a párommal. :( kiegészíteném a kérdést: nem lenne nagy felelőtlenség így hitelre venni házat/lakást? hogy soha egy percig nem éltünk együtt, önállóan? mert párom albérletbe nem akar menni, mondván: ha már fizetünk egy havi fix összeget, az menjen lakástörlesztésre, az mégis a miénk, nem kidobott pénz. Ezzel egyet is értek ,de sokan mondták, hogy nagy a rizikó, mivel még nem éltünk együtt, nem tudhatjuk, hogy menne-e?
2011. márc. 1. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:

Borzasztó nehéz lesz nekik. Annyira múlik rajtuk, hogy nagyfokú bölcsesség, szeretet, kitartás, türelem, kompromisszum kell hozzá. Az együttéléshez nem elég "csak" szeretni a másikat. A testvéred férjének a szüleitől való elszakadás biztosan problémát fog okozni, ha más nem, az anyja. Az elején tisztázzanak házvezetési, anyagi szabályokat, hogy mit várnak el a másiktól, ki kezeli a pénzt, vásárlás, takarítás, a főzés kérdése is (mit, mikor, milyet). Sok-sok súrlódás teszi a párokat erőssé. Talán szerencsésebb utóbb és nem előbb házasodni, mégis túlélhetik. A lényeg, egyelőre gyereket semmiképp nem vállaljanak. Próbálj beszélgetni a testvéreddel erről, ő pedig hátha beszélget majd a párjával.

Biztosan vannak pozitív példák, de szerintem nagyon okosnak kell lenniük.

Aki azt írná, hogy persze, anno így éltek nagyanyáink: igen. És ott a pont, hogy "anno". Ez már egy más világ.

Sok szerencsét és kitartást nekik! :))

2011. márc. 1. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:

Igen, ők is ezt mondják, hogy nem akarják feleslegesen albérletbe ölni a pénzt, inkább vesznek lakást, igaz így némi hitelt kell felvenniük.

Amúgy szeretik egymást, de ha pont a szex nem működik, akkor én nem tudom elképzelni, hogy évekig tarthat ezért féltem.

2011. márc. 1. 16:49
 8/23 anonim ***** válasza:
Az hogy a szexuális életükben gondok vannak nem igazán függ össze, hogy együtt laktak-e vagy sem. Az sem mindegy milyen gondok, meg mennyire tolerálják egymást vagy fáradoznak a megoldásán. Aki biztosra megy összeköltözik házasság előtt, de az sem garancia. Én inkább itt abban látok problémát, hogy a fiú végig anyuci szoknyáján ücsörgött, ha most a feleségét összetéveszti anyucival, és anyuci elkényeztette otthon, és a te testvéred meg nem igazán cseléd a háznál típus, nah abból már lehet gond...
2011. márc. 1. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:

Ja és babát már azonnal szeretnének a házasság után.

Sajnos tesóm eléggé domináns, de a leendő sógorom olyan típus, hogy nem bánja, ha irányítva van, csak nehogy később kibukjon belőle az elnyomás.

2011. márc. 1. 16:50
 10/23 anonim ***** válasza:
A szexuális gondokat meg kellene beszélni,felszámolni,mert az is lényeges egy kapcsolatban.Ne bagatellizálják el!Az,hogy kezdők,nem jelenti,hogy nem működne tökéletesen a házasságuk.
2011. márc. 1. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!