Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha nem jövök ki az "apóssal"?

Ha nem jövök ki az "apóssal"?

Figyelt kérdés

A barátommal egy ideje együtt élünk az ő apjánál.

Mostanában nagyon sok a probléma. Én még tanulok, és a suli beosztásom mellett nem tudok munkát vállalni erre vidéken meg főleg.

Most meg lett beszélve, hogy 3 részre osztjuk a rezsit, én is beszállok amennyivel tudok (ösztöndíj+diákhitel).

Viszont állandóan háborog, mindennek én vagyok az oka. Ültem, olvastam és bekapcsolt a gáz (vegyes tüzeléssel fűtünk). Erre jön be ordítva, hogy ki engedte meg, hogy én felkapcsoljam jobban a gázt (hozzá se nyúltam). Mivel eddig nem nagyon adtam bele semmibe, így soha nem is volt ez probléma inkább felvettem még 2 pulcsit, ha fáztam, de nem veszem fel a gázt (1* volt rá példa amikor beteg, lázas voltam még karácsony környékén).

Én próbálok spórolni még azon is amit én használok (pl fürdés, villany, csak akkor indítok el egy adag mosást, ha tele van a gép és tényleg muszáj, stb). Persze én sem vagyok tökéletes, de pl én csinálok minden házimunkát, amit őszintén szólva semmibe vesz. Ő nem spórol semmit, felkapcsolva hagy minden villanyt, megy a tv, minden, még akkor is, ha elmegy itthonról, vagy kimegy az udvarra stb.

Én nem érzem magam úgymond eltartottnak, mivel amiben tudok segítek, pl én veszem meg a tisztítószereket is, konyhába nem volt semmilyen eszköz, tányér se volt nekik csak 2. Megvettem mindent eddig ami kell, és mellette próbálok rendet tartani.

Én azt sem várom el, meg nem is tehetném, hogy tényleg bent 23 fokok legyenek, és tudom, hogy nagyon drága a gáz.

Csak azt nem értem meg, ha meg lett beszélve, hogy közösen fizetünk mindent akkor ez miért probléma, ha esetleg én venném fel a gázt, mert épp fázok?

Gondolom sokan azzal "támadtok" hogy örüljek hogy ott lakok stb, de meglett tőle kérdezve már az elején is többször, hogy akkor mennyit adjak bele a rezsibe, elmondtam neki hogy havi x ezer ft-ot tudok (van hogy többet, van hogy kevesebbet), de nem fogadta el, még a fiától sem. Mondván akkor inkább költsük magunkra, vagy tegyük félre.

Ami most nagyon kiakasztott mikor bejött a fűtés miatt az udvarról, mert itt van nála egy alkoholista idióta "haverja" és kiment hozzá vissza és elkezdett panaszkodni, hogy én mekkora szemét vagyok, meg ilyeneket beszélt: igyak fagyállót, aztán majd nem fázok (tudom mikor poénkodik és mikor nem, de most tiszta idegbeteg volt.

Ebből elég sok a vita mostanság a barátommal is. Megértem, mert ő sem akar 2 tűz közé kerülni, de mostanában már ő sem bírja ezt, mert vele is ezt csinálja.

A probléma azóta van, mióta elkezdett egy nővel találkozgatni és a nő meg utál engem is és a barátomat is, és teljesen ellenünk fordította a barátom apját.Pedig most kezdene anyagilag jobb lenni majd a helyzet is, mert hamarosan végzek a sulival és lesz munkám, így még többet tudok beleadni. Viszont annyira meg már megint nem vagyunk előrébb, ha albérletbe megyünk, mert arra nem elég a kettőnk fizetése, hogy később legyen egy saját házunk. Úgy meg nem szeretnénk, hogy albérletből albérletbe menni.

Tudom, hogy nekem itt nincs semmi közöm semmihez, nincs jogom bírálni ezért. Igazából arra lennék kíváncsi akik hasonló cipőben járnak, hogyan oldják ezt meg? Vagy hogyan tudják elkerülni a lassan mindennapos vitát, idegességet,feszültséget?


2011. febr. 28. 15:18
 1/6 anonim ***** válasza:

Hogy oldottuk meg?Inkább albérletből,albérletbe mentünk,és boldogan éltünk...

Aztán pár év múlva fordultak a dolgok,és saját lakást vettünk....

2011. febr. 28. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Én mennék, de a barátom nem akar. Köztünk ezeken kívül semmi probléma nincs.Komolyan tervezzük egymással a dolgot, de félek hogy emiatt fogunk szétmenni ha ez így marad.


A másik amit én most így látok még: ma hitel nélkül házat venni, ami normális körülmények között van, és közlekedésileg jó legyen szinte lehetetlen. Nekünk max az én részemről kapnánk pénzben segítséget, de persze az sem túl nagy összeg, de biztosan segítenek anyumék, amiben tudnak.

Ő keres 80ezer ft-os, én is annyit fogok kb. abból lejön 40-50ezer albérletre + rezsi. A barátom csak kocsival tud eljutni a munkahelyére, mert amikor ő végez, már nincs busz haza (bérlet se sokkal olcsóbb). Ha elköltözünk innen, akkor nekem kell majd kocsival járnom vagy busszal dolgozni (ami szintén nem olcsó). És akkor még nem számoltam bele a kaját sem. Emellett nem tudnánk szinte semmit spórolni. Ráadásul 23-25 évesen hitelt nem akarunk a nyakunkba.

2011. febr. 28. 15:32
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Egyetértek.Albérlet. Fiatalok ezrei használják, nem rossz "találmány". Egyfajta átmenet a saját lakás és anyós-apóssal élés között. Többe kerül, de csak a ti kis kuckótok, megéri! Mi 8 hónapot töltöttünk albiban aztán rájöttünk hogy 50+rezsi helyett inkább fizetjük a törlesztőt ami jelenleg 65+rezsi és vettünk egy kis panellakást.
2011. febr. 28. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Ez egyébként szép hogy hitelt nem akartok a nyakatokba, de sajnos a mai világban máshogy nem lehet lakáshoz jutni csak ha a szülők gazdagok és vesznek nektek egyet.
2011. febr. 28. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Első vagyok.

Most még ilyen macerás lenne,de erre írtam,hogy 4-5 év alatt rengeteget tudnak fordulni a dolgok.Más lehetőségek,más körülmények.Ezt mindenki így csinálja.

2011. febr. 28. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
és ha a te szüleidhez költöznétek? v mondanád a párodnak, h beszéljen már az apjával, mert te megőrülsz? vagy az apósod elé állni és erélyesen megkérdezni, h mi baja? ne lapíts, ugyanúgy jogod van ott élni, használni a cuccokat, a barátodhoz tartozol...
2011. okt. 16. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!