Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Elvált apákat kérdezném. Hogy...

Elvált apákat kérdezném. Hogy fér bele?

Figyelt kérdés
A fizetésbe : albérlet,rezsi.gyerektartás,megélhetés. Nekem sehogy Tanácsot kérnék! Ti hogy csináljátok?
2011. febr. 27. 13:22
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
77%
Ha gyerekEK vannak,akkor nem is 20,hanem 40/50% a gyerektartás
2011. febr. 27. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
69%

Igen, több gyereknél tényleg magasabb, de úgy tudom, hogy akkor már nem ítélnek meg ennyit, ha ténylegesen veszélyezteti a megélhetését,szóval szerintem minimálbérnek az 50%-át nem vonják le, az azért iszonyú durva lenne. Vagy levonják?


Ami viszont leginkább durva,hogy van olyan, amikor valaki nem akar fizetni, holott megtehetné,na ez gusztustalan, de aki tényleg akarna fizetni, hogy minél jobb legyen a gyerekének, annak is vannak korlátai, és általában ő az, aki rosszul jön ki az egészből, nem az, aki nem akar adni egy fillért sem.

2011. febr. 27. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
64%

"Ezzel arra akartam célozni, hogy neki nincs lakbére, szóval a lakhatásért nem kell fizetnie. " Miért ne lenne? Az anyának nem kell laknia valahol a gyerekkel? Nem mindenki tud saját lakásban élni, vagy ha igen, manapság sokan fizetik a hitelt 40-50 éves korukig.

Én is egyedülálló szülő vagyok (konkrétan anya), és épp úgy fizetem a lakbért, mint bárki más. Igaz, én nem kapok egy fillér gyerektartást sem, így 4 év távlatából már nem is érdekel. Na, én meg csak arra akartam ezzel célozni, hogy az egyedül maradt anyának sem csak annyi a kiadása, hogy a kaját meg a pelenkát megvegye (mondjuk már az is épp elég sok).

2011. febr. 27. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
86%

Az én exem felemeltette a minimum fizetendő összeget(húszon felül fizettünk) a fizum 20%-ára,mert megelégeltem,hogy mindig kitalál valamit,ami miatt nem jöhet a gyerek hozzánk és be mertem menni a gyámügyre.

Most ott tartunk,hogy kb 10 ezer forintunk marad egy hónapra,és van egy pici babánk is akit el kell tartanunk...


Ex meg kapja a gyerektartást,családit,dolgozni nem akar,nem is fog,eltartja a vőlegénye,puccoskodik a gyerektartásból,mert hogy nem a közös gyerekünkre költi,az 110%!És mellette úton-útfélen fűnek-fának engem és a családomat sároz,a gyereket idegileg tönkreteszi,egy érzelmi roncsot nevel belőle.

Lehet sajnálni szegényt.


És nem friss a válásunk,évek óta szétmentünk már,úgyhogy léci senki ne jöjjön azzal,hogy mert biztos én voltam a sz@r alak,azért váltunk.Köszönöm

2011. febr. 27. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
100%

Lehet én vagyok a hülye, de mindenben megkeresem a negatív oldalt, és felkészülök rá, amennyire lehet. Ez nem azt jelenti, hogy a nap 24 órájában ezen kattog az agyam, de van B és esetleg C verzió is, nem csak A.

Én nem vagyok szülő, csak egy szegény család gyereke, apámmal élek, mert anyám meghalt. Mivel ő alkesz, én gazdálkodok a pénzből, havi 20 ezerből, vagy még kevesebből. Ebből már le van vonva az albérlet, a gáz, marad a villany + net (ami az árvaságimból fizetek, úgyis én használom) és a kaja.

Meleg kaja nagyon ritka, akkor is az olcsó fajták, olcsó dolgokat szerzek be, ruhát kb. évente veszek, azt is turiban, hülyeségekre nem adok ki pénzt, megszorítom azt a keveset is. Mellette gyűjtöm a pénzt, árvaságiból, munkahelyi gyakra is kapok keveset.

A fűtést levesszük, ha nem vagyunk itthon, így hideg lesz, de muszáj.

Akciós dolgok kutatása megy, abból többet veszek, amit lehet többször használok fel, minden jó lesz valamire.

21/L

2011. febr. 27. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
83%

Általában azért a babák saját otthonba születnek. Sajnálom a helyzeted, ha jól tudom, anyaotthonba felvesznek, szóval ha nem tudjátok fenntartani magatokat,akkor oda jelentkezhettek, meg létezik családok átmeneti otthona is, oda nem csak anyukák mehetnek, hanem komplett családok is, ha az albérletet nem bírják fenntartani.

A te exed az a kategória, aki nem akar fizetni. Én azokat sajnálom, akik akarnak fizetni, de nem tudnak.


Az, hogy a gyereket csak kéthetente láthatják megint egy olyan dolog, amivel képtelen vagyok egyetérteni.

2011. febr. 27. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
52%
?????????????????????????
2011. febr. 27. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
51%
Amíg együttélnek, addig úgy gondolják, hogy alig kell költeni valamit a gyerekre, aztán válás után derül csak ki számukra, hogy mennyi az a minimum, ami "megillet" egy gyereket. Szomorú, hogy nem gondolnak bele a szülők a felelősségükbe gyerekvállalás előtt...Bizony bizony számít az anyagi része is a sok sok szeretet mellett..
2011. febr. 27. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:
41%

Érdekes, hogy a háborgó elvált anyukák sosem éreznek együtt a többi kisgyermekes anyukáéval, vagy azokkal a nőkkel akik csupán vágynak anyává lenni, de nem tehetik meg az anyagiak miatt.

Igen, ezek vagyunk mi, az elvált apukák új feleségei.

Alig élünk meg hónapról-hónapra, mert a havi 20 ezret így is, úgy is levonják gyerektartásként amivel semmi baj nincs, csupán annyi, hogy így mi kerülünk lehetetlen helyzetbe.

Ülünk a 16 fokos szobában és nincs kedvem kimenni a konyhába főzni, mert ott semmi fűtés nincs, még hidegebb van és próbálok nem gondolni életem borzalmas fájdalmára, hogy ANYA lennék, de nem tudnék neki ruhákat, bútorokat, élelmiszert venni, mert nekünk senki sem segít, minket senki sem véd, mert mi házasok vagyunk.

2011. febr. 28. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!