Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ennyire súlyos már ez a...

Ennyire súlyos már ez a válság? Vannak még ilyenek akik ilyen körülmények közt laknak? Hogy oldjátok meg? Kölcsönkértek?

Figyelt kérdés

Most pl. ott tartunk(van egy másfél éves lányunk),hogy se kaja a hűtőbe(párizsi,májkrém)ez az ebéd,uzsi minden,a gyereknek is. Akkor tüzelőfánk már csak 1-2napra van,és persze rakás kifizetetlen csekkünk...

Én gyesen vagyok(38.000) a párom hébe-hóba dolgozik.Vannak még ilyenek akik ilyen körülmények közt laknak? Hogy oldjátok meg? Kölcsönkértek?


2009. febr. 16. 12:25
1 2 3 4
 31/35 anonim ***** válasza:
83%

Szomorúan olvasom, hogy van olyan, aki pár forint híjján nem jutott segélyhez. Igen, sajnos rossz a segélyezési rendszer az országban.

Én ugyan szociális munkás vagyok, és arra esküdtem fel, hogy a szegények és rászorulók érdekeit védem, de hamarosan valamit tenni kellene országos szinten, hiszen a jelenlegi öregségi minimum, amihez minden igazítva van, gyakorlatilag éhenhalásra is kevés.

A bőrszín miatt pedig ne térj ki nagyon a hitedből. Tudom, mostanság vannak roma ellenes dolgok, de nem feltétlen ez a magyarázat! Hanem hogy a Magyar Állam a nagycsaládosokat segítei, és ebben benne vannak a roma származásúak, hiszen "náluk már csak így megy, ennyi gyerekkel". És mint tudjuk, 3 gyerek után már jelentős a családi pótlék nagysága is (én bezzeg 1 gyerekre 12.200 Ft - ot kapok...). A megoldás valószínűleg az lenne, ha felmérné ez az ország, nagy bajban vagyunk, és ne azokat támogassuk, akik szülnek 3-4-5-6 és ki tudja még hány gyereket. Igenis azok szüljenek annyit, akik megtehetik, és tisztességgel fel tudják őket nevelni. A támogatást a szegényebb rétegnek kell adni, akik így is szerényen, de mégis vállalnak 1, maximum 2 gyereket, és annak akarnak megadni mindent, de nagy megszorításokkal, hiszen sok támogatástól elesnek...

Tudom, ezek csúnya dolgok egy szociális munkás szájából, de már sokszor dühöngök, amikor 10 - edjére jön be valaki segélyért, akinek már 10 - szer segítettük, és aki tényleg rászorult, az nem mer bejönni, valamint sokszor ott van a fejemben, ha én ide kerülök, ki fog rajtam segíteni??????


MÁS!!!!!!

Ha az Önkormányzat nem segít, mert a határokon felül vagytok, akkor is vannak egyszeri segélyek, ami évente 1-2 alkalommal adható (helyi függőségű). Ez a család pillanatnyi nehéz helyzetére koncentrál, és ha megindoklod, hogy miért kéred (pillanatnyilag nehéz helyzetbe került a család), akkor meg is szokták adni. Tudom, a nehéz helyzet nem pillanatnyi, de jobb sajnos nincs.

És hát kitartást kívánok mindannyiótoknak!

Valamint bocsánat a dühöngésért, de kijött belőlem...

2009. febr. 21. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/35 anonim ***** válasza:
100%

Ja, és elfelejtettem kedves kérdező!

Tudom, hogy ilyen helyzetben mindenki megpróbálja a lehetetlent is, de sajnos azt ne feledjük el, hogy a zaci, valamint a Provident Pénzügyi Rt, és társaik csak olajok a tűzre. Halmozódó adósságcsapdát vonnak maguk után, amiből még stabil anyagi háttérrel is igen nehéz kikerülni...

Ti biztosan jogosultak vagytok valamire, hiszen 38.000 Ft 3 főre elosztva megszámolhatatlanul kevés... Majdnem ennyi az öregségi minimum is... Vagyis mielőtt mindenetek elvesztitek, vagy pénzéé teszitek, járjatok utána. E.

2009. febr. 21. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/35 anonim válasza:
54%
Elég baj sajnos,hogy az ország idáig süllyedt. Én egy 22 éves kismama vagyok, jelenleg gyesen a 2 éves kislányommal,de júli végére várjuk második babánkat. Mi is egy kis faluba élünk, messze a várostól(sokan azt sem tudják helyileg hol van). Itt vettünk házat kb. egy éve, mert a jövönket csupán itt tudtuk megalapozni,egyébként élünk,mint minden normális ember,szép körülmények közt! Sajnos a válság miatt mi sem 42000-t fizetünk hanem a dupláját,ráadásul az illetéket is kiszabták. A párom fix helyen dolgozik((még az a szerencse), mert így is vannak olyan számlák amit inkább nem adtam fel és így tudunk létezni. Az nagy tévedés ,hogy gyerek mellett nem lehet elmenni dolgozni, akinek nagyon kell a pénz az talál neki való munkát.Ezt tapasztalatból mondom én is csak érettségivel rendelkezem és 4 hónapos kismamaként eltudtam menni dolgozni, igaz csak 6 órás irodai munkát végzek.A szülők,mert tudják rossz a helyzet, arra a pár órára vigyáznak a lányomra(igaz betegek),de tudják most elkel a segítség! Hogy a késöbbiekben hogyan oldom meg a kisbaba mellett az kérdéses,de mindig lesz valahogy,ne adjuk fel!!!
2009. febr. 21. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/35 A kérdező kommentje:

De akkor miért vagy kismama? ha nálatok is gondok vannak.

Ráadásul...már bocsánat,de 22évesen lassan 2gyermekes anyuka leszel :S

Jól meggondoltátok?

Tudom,semmi közöm hozzá,meg mi sem vagyunk olyan helyzetbe,sőőőt,de nekünk csak egy van! és marad is egy ideig annyi.

Ne haragudj,de rögtön ezek a sorok ugrottak be,ahogy olvastalak.

2009. febr. 21. 19:26
 35/35 anonim ***** válasza:
100%
Attól még, hogy szegénység van, vagyis lesz, attól még fognak gyerekek születni.Nálunk itt magyarországon most részint ebből is van az egyik baj.Mégpedig a rengeteg nyugdíjasra nagyon kevés keresőképes fiatal dolgozik.Az I. és II. világháború idején is az átlag az 4-5 gyerek volt egy családban.Pedig háború volt és szegénység.Nekem az anyukám is és az apukám is 6 gyeremekes családból származik, de mindkettőjüknél meghalt 2-2 baba vérhasban, meg torokgyíkban(ez akkoriban gyakori halál ok volt a gyerekeknél)Kék szemű szőke hajú nő vagyok. Tehát nem cigány.Mindkét nagymamám akkoriban korán egyedül maradt a 4-4 gyerekkel özvegyen.Mégis felnőttek mind a 8-an és ma sem nevezném őket szegénynek, úgy élnek ,mint egy átlag magyar.Én most várom a 3. gyerekemet és sokszor szégyellem magam emiatt, mert az emberek nem tartják normálisnak, hogy ebben a mai világban szülök 3 gyereket.Pedig semmi szégyellnivaló sincs ezen.Sokat tanultam az őseim életéből, példájából.Vidéken élek, nem félek a munkától és van úgy, hogy könnyebben megy, és van úgy hogy nehezebb, viszont megpróbálok nem panaszkodni, mert az nem megoldás semmire.Sok mai fiatal a szingli létnek él, gyereket nem akar, dugnak fűvel -fával,ha terhesek lesznek abortuszra mennek,csak a saját boldogságukat keresik, akár máson átgázolva is, állandóan sírnak és egyszerűen nem képesek az önálló életre.Lehet, hogy kihal a magyarság?Ilyen felfogással!.Pedig régen is volt szegénység és hidd el nagyobb volt, mint most.Éheztek az emberek.Apukám pl sosem engedte, hogy kukorica kását főzzön anyám, mert ő gyerekkorában annyit evett, hogy soha többé nem akar azt enni.Anyukám kitűnő tanulóként 15 évesen ment az erdészethez kapálni,nem tanulhatott tovább, hogy az özvegyen maradt nagymamámnak segítsen eltartani a 3 fiatalabb gyerekét , vagyis a testvéreit.Ja arról már nem is írok, hogy beszolgáltatási rendszer volt, vagyis lekellet nekik adni havonta X-mennyiségű tojást terményt stb., mint egy adót.Amikor anyukám kicsi lány volt egyszer elvitték a nagypapámat az ÁVOSOK és majdnem agyonverték, mert egy kedves szomszéd felnyomta őket, hogy disznót vágtak a pincében.Kijött az ÁVÓ nagyapámat bevitték és a húst is elkobozták.Ott maradt 4 éhes gyerek.Na te ezt hogy viselnéd a mai világban?Ugye milyen jól élünk mi, csak folyton panaszkodunk.Meséljek még???Lenne még mit.De ez nekem már éppen elég útravalót adott az ÉLETHEZ.
2009. febr. 24. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!