Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ennyire súlyos már ez a...

Ennyire súlyos már ez a válság? Vannak még ilyenek akik ilyen körülmények közt laknak? Hogy oldjátok meg? Kölcsönkértek?

Figyelt kérdés

Most pl. ott tartunk(van egy másfél éves lányunk),hogy se kaja a hűtőbe(párizsi,májkrém)ez az ebéd,uzsi minden,a gyereknek is. Akkor tüzelőfánk már csak 1-2napra van,és persze rakás kifizetetlen csekkünk...

Én gyesen vagyok(38.000) a párom hébe-hóba dolgozik.Vannak még ilyenek akik ilyen körülmények közt laknak? Hogy oldjátok meg? Kölcsönkértek?


2009. febr. 16. 12:25
1 2 3 4
 21/35 anonim ***** válasza:
100%

ausztral hozzaszolo: abban egyetertek nagy hibak vannak a magyar mentalitassal es felfogassal. es ameddig ez marad sajnos sok valtozas nem fog tortenni odahaza. azert ha mar 8 eve nem is elem at a helyzetet otthoni iskolatarsaim es anukam beszamol az esemenyekrol es igen ugy vagyok vele jobb nem is hallgatni. en meg a fidesz rendszerben jottem el tehat a naoi gyurcsany problemakat nem erzem at.

igen itt lehet bolcsibe rakni a gyereket kb 300 dollar per het per gyerek... tehat itt sem kolbaszbol van a kerites.

butorgyarak. itt is keves hazai butorgyar van.. minket az azsia olso szar tett tonkre... sajnos. en igyekszem szemely szerint az ausztral butorokat megvenni amit itthon gyartanak, es kifizetem a dragabb arat, mert az minoseg es nem esik alattam szet kb 1 ev utan. de ez megint az emberek penztarcajatol is fugg, van aki megvenne a dragabbat csak sajnos nem tudja igy kenytelen az olcsobb vacakkal beerni...szerintem nem kene a sok kulfoldi szemetet beengedni es export tamogatas helyett inkabb megadoztatni a kulfoldi termeket es azt pedig a hazai gyartocegeknek adni... erre meg itt sem jottek ra...

2009. febr. 17. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 anonim ***** válasza:
84%
Na erről beszéltem én is, csak annyi még mindig a különbség, hogy itt vidéken sok helyen egyáltalán nincs bölcsöde.Úgyhogy mégha lenne is rá pénzed, akkor sincs hova tenned.Nem tudom forintban mennyit ér az a heti 300 ausztrál dollár, de itt 4 faluval odébb van egy kisvárosi magánbölcsi havi 50.000.-Ft-ért.Ha kiszámolod, hogy egy irodista, mint pl én voltam, kerestem havi 90.000.-Ft-ot, abból naponta nagy kocsikerülővel elvinném 4 falunyira a gyereket havi 50.000.-ért, így a benzinköltségem+20.000.-Ft egy hónapban ja és éppen a másik irányba volt a munkahelyem a lakhelyemtől 22 km-re. Szerinted tényleg megérné???!!!Mi a ráció ebben?Mert a honatyák, honanyák idehaza prédikálnak róla, hogy igen ,igen el lehet menni dolgozni gyes mellett, meg bla, bla.Ők akik havi 1 millióból élnek megtehetik, de én nem.Pedig nekem van érettségim, +3 szakmám(amiket egyenként szereztem meg, mondván még jól jöhet)valamint németül perfekt beszélek, angolul pedig alapfokon.Na ez a magyar álom...nyomor...Budapesten ilyen ember, mint én valszeg többet tudna keresni, meg bölcsi is lenne, na de nem költözhet mindenki Budapestre, én biztos, hogy sose mennék, mert itt vidéken még legalább van rá lehetőségem, hogy megtermeljem a mindennapi betevőmet, mint pl krumpli, gyümölcsök és állatokat is tartok hús végett.Akár ezt munkahely mellett is meg tudom csinálni.Ezt már Pesten az 9. emeleten nem tudnám megcsinálni.
2009. febr. 17. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 anonim ***** válasza:
100%
300 dollar 150 Huf arfolyammal szamitva heti 45ezerre jon ki. egy atlag gyari melos 2200 korul kap per ho egy irodista kb 2600 korul. csak viszonyitaskent. persze ha ilyen messze van a bolcsi es az egesz fizu ramenne racio tenyleg nem sok van benne. videken itt is mas a helyzet ott tobbnyire gazdalkodnak hisz mas nagyon nincs. en nagy varosban lakom kertes ovezetben. Ismerem Pestet es nem hibaztatlak h nem akarsz odakoltozni. en ott laktam 27 evig es eleg is volt annyi belole... itt automatikusan kulvarosba koltoztem mar a kezdetektol fogva.
2009. febr. 17. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 anonim ***** válasza:
58%

Egyaltalan nem az emberek mentalitasan mulnak a dolgok, az, hogy hol, kitol veszi meg az ember ezt, vagy azt. Konyorgom, kik iranyitjak az orszagot? En, otthon a lakasombol iranyitom az orszagot? Nem, az okosok ott fent a Parlamentben, akik szetlopjak az orszagot, es magasrol ejtenek arra, hogyan el az orszag.

Az emberek abban elnek, ami van! Milyen mentalitasrol beszeltek????

2009. febr. 17. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 anonim ***** válasza:
61%
A lenyeg, nem az emberek felfogasaval van a gond, hanem a magyar rendszerrel!!!
2009. febr. 17. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 anonim válasza:
100%

mi 3an vagyunk, anyum, én és bátyám apja. Anyu dolgozik, én suliba járok, tesóm apja meg rokkantnyugdíjas.Anyu hegesztői fizetéséből nem lehet megélni, és most még a főnöke úgyfest eladja a műhelyt.19 vagyok,kapom saját jogon a CSP-t és az árvaellátást. ha ezeket nem adnám haza akkor sehol nem lennénk.DE még így is kevés...pedig a CSP és az árvaellátás összesen 48200 FT...Suli mellett elmennék dolgozni, de olyan szuper az iskolai beosztásom, hogy egyszerűen nem találok semmit, mivel hol délelőtt, hol délután kell mennem iskolába+heti 2 nap gyakszi. Most erősen gondolkodom, hogy nyárra kimegyek külföldre dolgozni, Anglia, Hollandia(ott vannak barátaim), Írország, ahogy esik úgy puffan. Ott is akár mosogatást, gyerekfelvigyázást vállalnék...lényeg, hogy jól fizessen és tudjak pénzt hazahozni anyumnak. Ott tartok, hogy 19 évesen lesül a bőr a képemről, mert tanulok és nem tudok hozzájárulni a háztartáshoz.

Kedves kérdező: szociális asszisztensnek tanulok, családsegítőhöz esetleg lehetne fordulni. Mivel faluban laktok( bocsi ha rosszul emlékszem) így nem tartom valószínűnek, hogy lenne kihelyezett irodájuk, de szinte boztos, hogy heti 1 napban egy családsegítő ügyel a faluban. Csak meg kell érdeklődni, hogy hol van az ügyelet.adósságrendezésben biztosan tudnak segíteni. És az tény, hogy egy faluban nehéz munkát találni,főleg kisgyermekkel. Téli időszakban FALUBAN meg alkalmi munka sincs, mivel falvakban általában mezőgazdasági munkákat tudnak vállalni az emberek. Bocs ha rosszul tudom, "Dél-Alföldi paraszt jány vagyok" :) felénk minden esetre így megy.

Ui.: bocsi a hosszú válaszért

2009. febr. 20. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Szomorúan olvasom soraidat. Nekem is van egy 11 hónapos babám, de most nem mint anyuka, hanem mint szociális munkás szólnék hozzád.

Ha jól értelmezem, a párod hébe-hóba dolgozása nem jelent semmi fix bevételt, esetleg főállást sem részére. A te jövedelmed a GYES teszi ki, ami érthetően olyan kevés... Bár úgy vélem, neked a szülés előtt sem volt meg a 180 nap szolgálati időd, hiszen akkor 1,5 éves gyermekkel GYED-en kellene lenned. Szóval összesen van a GYES és a családi pótlék... (ha jól értem)

Kérdéses, hogy csak hárman vagytok-e bejelentve a lakhelyetekre. Amennyiben igen, és ez a tényleges (papírforma szerinti) jövedelmetek, akkor a helyi Önkormányzat tud némi anyagi támogatásban segíteni. Ez persze attól is függ, hogy melyik városban, településen éltek (a helyi önkormányzat mennyire szegény, vagy tehetős). De vannak alap szociális juttatások, melyek mindenképpen járnak. Gondolok itt a fűtés, gáz kompenzációra, rendkívüli segélyekre (esetleg gyermekkel kapcsolatban is), van ahol tüzifa utalványt is adnak. De ehhez ismerni kellene a települést és a helyi rendeletet. Ebben azonban a helyileg illetékes Önkormányzat tud segíteni. Bátran be kell menni, és ami jár(hatna) akár nektek is, azzal élni kell.

Amúgy meg kitartást, és sok egészséget a családodnak, valamint a kislányotoknak is.

2009. febr. 20. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 anonim ***** válasza:
100%

Igen! Nagyon szörnyű a helyzet.....Én is vidéki vagyok.A férjemnek nagyon jó állása volt (eddig)!

Nekem is normál főállásom 4éves kislányunk ovis.Albérelt lakásunkat megvettük.Minden szép és jó volt..........!!

Most:A munkahelyem csődöt jelentett a válság miatt,a páromat riogatják a létszámleépítéssel,valamint a jelentős fizetés csökkenéssel.A gyerek immunbeteg lett,nagyon sokat beteg,rengeteg gyógyszerre van szüksége,a törlesztőnk az egekbe szökött.3.hónapja,hogy NEM tudtuk befizetni,a bank közölte fészekrakósoknak nincs segítség!!!!!!! A tartalékaink elfogytak,szülői segítség sajnos nem lehetséges.Szociális segélyekre mi nem vagyunk jogosultak mert 1500ft-vel meghaladjuk amit nem kéne+nem sötét a bőrünk!! Állást egyszerüen nem találok,mi is ott állunk,hogy ha valami(csoda)nem töténik,a férjem ki kell,hogy menjen külföldre dolgozni!!A szivem megszakad. A biztonságos,nyugodt életünknek annyi,a csekkek miatt egyre többet veszekszünk hisz kétségbe vagyunk esve.Ráadásul távhős a lakásunk is.Ja amúgy mi sem villában élünk 2szobás panel.Mit tettek a drága politikusaink ezzel az országgal?? Meddig romolhat még az átlag ember élete?

2009. febr. 20. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 A kérdező kommentje:

Sajnálom :(( Szörnyű ez az egész. Mi lesz így velünk??

De írtam feljebb,már külföldön sem úgy van ahogy régen. ott is ugyanolyan gondok vannak,csak az adott ország állampolgárait dolgoztatják!!

Mi ott tartunk pl.hogy fát hitelre vettünk!!! Párom tegnap este a testvéréhez ment át kenyérért.

Most pedig zaciba van...

Kikészülök teljesen!

2009. febr. 20. 12:52
 30/35 anonim ***** válasza:
100%

az Isten tudja mi lesz velunk

senki nem tudja mit tegyen es a nep sem tart ossze

2009. febr. 20. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!