Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ennyire súlyos már ez a...

Ennyire súlyos már ez a válság? Vannak még ilyenek akik ilyen körülmények közt laknak? Hogy oldjátok meg? Kölcsönkértek?

Figyelt kérdés

Most pl. ott tartunk(van egy másfél éves lányunk),hogy se kaja a hűtőbe(párizsi,májkrém)ez az ebéd,uzsi minden,a gyereknek is. Akkor tüzelőfánk már csak 1-2napra van,és persze rakás kifizetetlen csekkünk...

Én gyesen vagyok(38.000) a párom hébe-hóba dolgozik.Vannak még ilyenek akik ilyen körülmények közt laknak? Hogy oldjátok meg? Kölcsönkértek?


2009. febr. 16. 12:25
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
100%

A válság ennél sokkal-sokkal súlyosabb is lesz, ez csak a kezdet, (igaz ezt még ma sem hiszik el a legtöbben,de csak idő kérdése, aztán észreveszik..)


A Ti áldatlan helyzetetek nem tudom a válsággal függ-e össze, de amig megoldódik, szülők-barátok segitségét kellene kérnetek, ha máshogy nem, a napi kaja megoldásában segitsenek, ha tejetik.

Vannak szociális segély-lehetőségek is, vegyétek igénybe.

Ha a gyermeked elhelyezhető, BÁRMILYEN munkát neked is el kellene vállalnod.

2009. febr. 16. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
96%

Ha ez vigasztal akkor a mi helyzetünk is elkeserítő.Bár kaját meg a tüzelőt még meg tudom oldani.Férjem vállalkozó , de a megbeszélt munkákat is sorra visszamondják és nincs semmi tartalékunk , csak adóságunk.Kölcsön nem tudunk kérni senkitől...

Elkeserítő , próbálok munkát találni, de nekem is van egy kislányom itthon a két nagy már ovis.

2009. febr. 16. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
100%
én nem pont olyan helyzetben vagyok, mint te. én jól kapok gyedet és a férjem is viszonylag normálisan keres, de így is hónapról hónapra élünk. úgy elég nehéz lehet nektek az élet, hogy a párod hébehóba dolgozik? ennek mi az oka? nem talál munkát? mert a megoldás szerintem az lenne, ha dolgozna rendesen. persze ha nincs, kérj kölcsön, de azt vissza kell adni, és ha nincs miből, akkor is. a kölcsön csak tűzoltás, ha gyökeres változást akarsz életviteletekben, akkor rendes munkát kell találnia a párodnak.
2009. febr. 16. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
95%
A válságot megelőzően hogy éltetek?
2009. febr. 16. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 A kérdező kommentje:
Válság előtt azért jobban éltünk,mert párom heti keresete 30.000 volt. csak vállalkozónál dolgozik és mondják vissza a munkákat,ahogy a 2válaszloó is írta!! Így hol van munka,hol nincs. Egyébként egy érettségivel hova menjek dolgozni? Főleg válságban?
2009. febr. 16. 12:59
 6/35 anonim válasza:
69%
De internetre van pénzetek? Hümm...
2009. febr. 16. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
91%

Mi egy kicsivel vagyunk csak jobb helyzetben, mint ti, de mi is hónapról hónapra élünk. A lakáshitelünket 50 ezerről 90-re emelték (mielőtt valaki nekiállna észt osztani, nem villában lakunk, hanem egy 1,5 szobás panelra vettük föl 7 millió hitelt 20 évre, mivel az albérlet 40 volt havonta, a sajátra meg 50-et fizettünk sokáig, és jobban szerettük volna a sajátunkat fizetni, mint másét).


Most úgy vagyunk, hogy a hitelt kifizetjük, a számlákat is igyekszünk, és a maradékból eszünk, hát nem látunk sokszor húst, pedig mi mindketten dolgozunk főállásban.

Nagyon nehéz, de szerencsére a szüleink néha megsegítenek egy-egy 5000 Ft-al, mert tudják ők is, hogy most mennyire nehéz.


Ezt túl kell élni sajnos, vagy el kell menni ebből az országból. Mi az utóbbit választjuk, és reméljük, hogy már máshol fogunk élni 1 év múlva... én sajnos nem vagyok túl optimista az ország jövőjével kapcsolatban, azt meg nem akarom, hogy 2 jövedelemből gyerekestől, családostól éhenhaljunk...

2009. febr. 16. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
90%

Már ne haragudj, de ha nincs kaja a hűtőben, tűzifa a tárolóba, akkor MINDEN munkát el kell vállalni a kakilapátolástól a takarításon át az akármeddig.

Amikor a megélhetés a cél, akkor elég luxus, hogy otthon vagy. Ki kéne használni, hogy a GYES mellett lehet dolgozni 8 órában. Javaslom a te és a párod figyelmébe: [link]

2009. febr. 16. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 A kérdező kommentje:

Ohh,tudtam én hogy a netet valaki felhozza...igen azzal is igencsak le vagyunk maradva,majd 10.000 a tartozásunk. és valamelyik nap ki is fogják kötni ha nem fizetem be. ma reggel jött a telefon.

Faluba lakunk és 2bolton kívűl 24kocsma van...szerinted nem jártam egyikbe sem. ha meg a városba megyek minden nap dolgozni akkor ugyanott tartok a bérlet ára miatt,mintha csak gyest kapnék...

2009. febr. 16. 13:44
 10/35 anonim ***** válasza:
96%
Sokan el sem tudják képzelni(főleg a városi nép)hogy mennyire nincs lehetőségünk nekünk vidékieknek gyes mellett elmenni dolgozni.Nagyon szép ez a 8 órás szöveg a gyerek mellett, csak könyörgöm, hogyan???Mi egy vidéki kisvárosban élünk, bölcsöde nincs, vagyis most lett egy magánbölcsi havi 50.000.-Ft-ért.Az óvodába csak 7 óra fél 8-tól vidd a gyereket és ha lehet már délután fél 4 kor, de legkésőbb 4-ig érj oda érte.Ugyhogy arra semmi esélyed, hogy egy kicsit messzebb eljárj dolgozni.Ha meg nem tudod megoldani a gyermekfelügyeletet nagyszülőkre betegség esetén, szóba sem állnak veled egy munkahelyen sem.Az én férjem is vállalkozó én most még gyeden vagyok, de nálunk jön 3. baba és egyenlőre még kisebb késésekkel kibírom fizetni a csekkeket, de nálunk is egyre gyakrabban kerül zsíros kenyér az asztalra.Ez is csak annak köszönhető, hogy anyósoméktól minden évben kapunk egy malackát a hűtőládánkba , meg egy fél malackát felfüstölve szalonnának, kolbásznak és sonkának.No meg innen van a zsír is.A reformkonyha meg most várat magára a válság idején, és bizony párizsi helyett is újabban sült szalonnás, vagy kolbászos tükörtojás a reggeli. A gyerekek már kezdik megszeretni, ez is csak szokás kérdése.Üdítők helyett már vagy 1 éve télen- nyáron teát főzünk, nyáron hidegen, télen melegen csak azt isszuk.Ami még sok az a havi 3-4 karton tartós tej meg a tojás és bizony én már gondolkodom rajta, hogy tavasztól tojótyúkokat fogok tartani, a férjem pedig venni akar egy bocit a tej miatt.Nekünk van kert és gyümölcsfák, ilyenkor télen is minden este a nyáron eltett barackbefőttet, meggyet, cseresznyét, szilvát eszik a gyerekek és fagyasztott szamócánk is van még.A gyümölcskérdést így oldom meg.Sokan sajna lemondtak a kertművelésről, mondván nem éri meg, mert a Tescoba, meg az Auchanba olcsóbb.De nekem most csak le kell mennem a pincébe a krumpliért, befőttért, fagyasztott áruért és olyan, mintha kincst találnék.Nem mindegy, hogy a krumplifőzelékhez most csak a tejfölt meg a lisztet veszem meg a boltba a krumplit nem.Sok tönkretett gazda mondta, hogy eljön majd az az idő, amikor a parlagon heverő földeket újra megművelik az emberek.Eljött az idő, mert a muszály nagy úr!!!
2009. febr. 16. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!