Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A lányotok ki szokta mosni...

A lányotok ki szokta mosni maga után a "pecsétes" alsóneműjét?

Figyelt kérdés
2011. febr. 26. 14:58
1 2 3 4
 11/31 napietus ***** válasza:
82%
kristen, azért előfordul, hogy tamponcsere után kicsit pecsétes lesz, főleg erősebb vérzésnél. nekem anyum mondta, hogy a vér hideg vízzel, frissen jön ki legjobban, és én mindig így is csináltam. aztán persze ha megszáradt, mehetett a szennyesbe. nekem sem tudta anyukám soha, mikor jött meg...ez szerintem valahol igényesség kérdése.
2011. febr. 26. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
90%
Nem arról van szó, hogy 14 évesen főzzön, mosson, takarítson a lány, de azért vannak bizonyos dolgok amiket maga után kéne megcsinálnia meg azért adott korban illő, fontos és ideje lenne megtanulni és elsajátítani dolgokat.
2011. febr. 26. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
60%
Nálunk ebből nincs gond, én ha ilyesmi előfordul, akkor általában amennyire tudom igyekszem a foltot eltüntetni, és utána dobom a szennyesbe, de ha véletlen nem így járok el, akkor sem dől össze a világ. Ha épp nekem kell beraknom a mosógépet, én sem nézegetem kinek milyen, családban nem hiszem, hogy ebből kell problémát csinálni.
2011. febr. 26. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
51%
lehetséges..én ennyire erősen nem szoktam vérezni és ebből adódóan még nem kellett letisztítanom a bugyogómat.De legalább vannak tippek,hogyan jön ki.Lehet egyszer jól jön.
2011. febr. 26. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
70%
Szerintem sem kötelező minden hónapban beszámolni anyucinak, hogy most jött meg. Az elsőt azért jó, ha tudatja az anyjával a lány de, ha megoldja maga vagy esetleg nincs meg az a kapocs a szülő-gyerek közt akkor sem omlik össze a világ, ha nem tudja meg az anyuka.
2011. febr. 26. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
83%

Természetesen amikor először megjött, szóltam Édesanyámnak, hogy valami "baj van". Természetesen már sokmindent tudtam addigra a menstruációról, és mivel volt itthon betét, tudtam, hogy mit kell tennem...


Azóta ha véletlen előbb/később jön meg pár nappal a vártnál, és "olyan" lesz az alsóneműm, akkor beáztatom a hideg vízbe, és szappannal szépen kimosom.


Szerintem aki menstruál, annak már nem kell, hogy az Édesanyja mossa a koszos bugyiját. Nekem kellemetlen is lenne, ha a saját koszos alsóneműmet nem én mosnám ki!

2011. febr. 26. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 A kérdező kommentje:
A 81%-os válaszoló fogalmazta meg a legjobban! Köszönöm! :)
2011. febr. 26. 15:22
 18/31 anonim ***** válasza:
77%

Igen. Ha nem mossa ki, mert későn érő, és eszébe sem jut, meg lehet vele beszélni, hogy ez egy olyan dolog, hogy a nővé válás jele, amihez az is tartozik, hogy a maga személyes koszát elkezdje tisztítani.

Nyugodtan elkezdhet felnőni önállósodni, jobban jár később.

Nem azt mondom, hogy mostmár ő főzzön, mosson, takarítson, de egy kis segítség mindenkinek előnyére válik, nem hátrányára. Van aki ellene van ilyesminek, még gyerek, a tanulás a dolga, de én sok ilyen elvűt láttam, aztán meg elvoltak maradva, kényesedve ezen a téren.

2011. febr. 26. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim válasza:
64%
Egy anya nem cseléd, de azt illene tudnia mi történik a kiskorú lányával. A menstruláció az érettség jel, tehát az illető már képes kimosni saját szennyesét! Kezdetben egyik lányom is rámhagyta volna, de felvilágosítottam, hogy ez annyira személyes ügy, hogy rá tartozik. Ugyanígy, a barnacsíkos alsógatya is a viselője gondja...
2011. febr. 26. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:
87%

Attól függ. Nekem 9 évesen jött meg, 10 éves koromra szabályos ciklusom volt, és kb. 13-14 éves koromig édesanyám mosta a véres bugyimat (sajnos nagyon erősen vérzem), mert azt mondta, hogy elég, ha beáztatom hideg vízbe, utána megoldja. Miután gimnáziumba mentem már teljesen magamra mostam. Ha valakinek ilyen korán jön meg, szerintem nem gond, ha besegít az anya is, de középiskolától már illik magára mosnia egy lánynak.

20/L

2011. febr. 26. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!