Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit gondoltok erről az ügyről?

Mit gondoltok erről az ügyről?

Figyelt kérdés

Hosszú kapcsolat után elváltam.Ebből a kapcsolatból született egy tündéri kisfiam,aki most 4éves.

Válás után az apuka egy darabig többszőr látta a picit, de idővel kezdett megváltozni a helyzet.Egyre ritkábban látta a kisfiút.

Egy nap új kacsolata lett, és ezután még inkább ritkultak látthatások.

Majd egy idő után a volt férjem odaköltözött ehhez a hölgyhöz,és annak szüleihez.

Így kb. havonta 1-szer vitte magához a picit.

Most már több,mint egy éve,hogy a gyerek csak úgy láttja az apukáját,hogy az apuka szülei (nagymama),szokta elvinni apuka helyet 2hetente a gyereket,és elugrik néha-néha oda kb.1-2órára.Tehát ennyi időt van csak a gyerekkel.Egyébként ez is havonta kb. 1-szer történik meg.

Biztos forrásból megtudtam hogy mindez azért van,mert az Nő nem örül annak ha a kisfiam odamegy.

Már egyáltalán nem megy oda a fiam.

A picurkám meg nagyon hiányolja apukáját!

Szinte semmi időt nem tölt el a gyerekkel.


Én már apukával nem merek erről beszélni,mert ha esetleg szóbahozom hogy a gyerek hiányolja,mindig van kifogás,vagy sokkal fontosabb programja,mint a pici.


Mit gondoltok erről a támáról?


2011. febr. 26. 14:26
 1/6 anonim ***** válasza:

Undorító. Egy apa akkor is apa, ha már nincs együtt a gyerek édesanyjával. Az apa nem a gyerekétől válik el, hanem a feleségétől. Ezt soha nem szabadna elfelednie. Az pedig egyenesen visszataszító, hogy képes egy olyan nővel összejönni aki nem képes elfogadni a gyermekét. De csak a férfi a hibás, mert hagyja, hogy a nő miatt a gyereke háttérbe szoruljon.

A kifogásokról csak annyit, hogy olyan mint a se**, mindenkinek van. Komolyan beszélj el vele erről, bár igazán meg sem érdemli. Azt sem érdemli meg, hogy havonta egy-két órát lássa.

2011. febr. 26. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 napietus ***** válasza:
próbáld megértetni vele, hogy a gyerekétől nem válhat el, és hogy később nagyon meg fogja bánni, ha most nem foglalkozik vele. tíz év múlva már mehetnének együtt bowlingozni, moziba, meccsre satöbbi, de akkor már a gyerek nem akar majd vele lenni, ha most nem alakul ki egy jó kapcsolat. lehet jobb lenne, ha nem is Te beszélgetnél erről vele, hanem ex-anyósod, vagy valaki, aki közel áll hozzá. az egyébként szép a nagyszülőktől, hogy legalább ők igyekeznek fenntartani a kapcsolatot. de ők kb. ennyit tehetnek.
2011. febr. 26. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Igen.a nagyszülők nagyon aranyosak!2 hetente viszik magukhoz.Probáltak ők is beszélni vele,de nem hatott az sem.A csajt sem értem,hogy akkor miért jött össze egy olyan férfival,akiről tudja,hogy gyereke van,ha nem bírja elviselni ha egy 4éves kisfiú is néha ott van/lenne?
2011. febr. 26. 14:53
 4/6 anonim ***** válasza:

Minden apukának szüksége van egy társra, te elváltál tőle. Szültél magadnak egy tündéri kisfiút, akit szeretsz, és napi kapcsolatban vagytok.

Egy jól működő apa-fia kapcsolathoz az is szükséges, hogy együtt éljenek.

Válás elhatározása előtt ilyesmit is érdemes lenne bekalkulálni, hogy fog alakulni a gyermek, és elköltöző szülőjének a kapcsolata.

Sajnálom a kisfiadat.

2011. febr. 26. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 napietus ***** válasza:
én a nőt nem értem. gondolom a volt férjed nem titkolta el előle, hogy ő elvált, és van egy fia. vagy elfogadom így a helyzetet, vagy nem, és nem megyek bele a kapcsolatba. az én férjem egyedül nevelte a fiát, mikor megismertem. és ha Veled Isten ne adja, de történne valami, bizony neki kellene a fiatokat felnevelnie. egyedül vagy társsal, de akkor ez nem lenne döntés kérdése. szóval szokott az ilyen nő egyáltalán gondolkodni? pont neki kellene a legjobban szorgalmaznia a jó apa-fiú kapcsolatot...
2011. febr. 26. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Mindig felháborít az ilyen szituáció. Apunak sarkára kellene álljon az új hölggyel szemben.

Sajnos a gyerek, ha érzékenyebb fajta, ami nem biztos, hogy látszik rajta és nem biztos, hogy fog látszani rajta, de ahogy nő Ő sérülhet. Amikor majd elkezd esetleg megpróbálni kitörni akár a te hatáskörödből is, és netál elkezd csínytenni, ez is nagy hatással lehet rá. Valószínűleg nem fogja mondani,de nyomot hagy benne.

Legyél nagyon nyílt a kicsivel mindíg, ne uszítsd apukája ellen, mondd, hogy sajnos nem ér rá dolgozik nagyon, de ne negatívat. Így hátha jobban elfogadja, és kevésbé sérül, kevésbé érzi, hogy nem kell a saját apjának. Neked nagyon erősnek kell legyél, hogy nyugiban neveld pozitívan.

Lesznek nehéz napok, de hidd el, minél nyugodtabban normálisabban vannak lerendezve a dolgok, sokkal hatékonyabbak hosszú távon, mintha nem úgy.

Enyém 6 éves a kisfiam együtt van a család, de apuka épp tegnap említette, mintha a kicsi engem jobban szeretne. Ez persze nincs így, de változott velem biztos, mert én eldöntöttem, hogy nem fogok kiabálni, és megcsapni többször. Így is rengetegszer kell elmondani ugyanazt mire megérti, de még mindig hamarabb elérema célom, mint előtte. És úgy látszik ezek szerint apuka is meglátta ezt. Bocs kicsit eltértem a végére.

Jut eszembe talán annyit megkérhetsz aputól, hogy írjon, vagy egyelőre rajzoljon valamit a kicsinek, bár ez talán csak míg kicsi addig működne. Később átlátszó lehet.

Vagy ha beszélni nem akarsz vele, írd meg neki, hogy itt a gyerekről van szó nagydarabon, és azt a kis időt amit vele kellene lennie a gyerekért igazán megtehetné a gyerekért. Kezdem magam felhúzni a nőn. Bocs.

2011. febr. 26. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!