Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szoktatok ti is "kikerülni",...

Szoktatok ti is "kikerülni", "nem észrevevést imitálni" ismerősöknél, mert ilyen rossz érzésed van vele szemben, hogy nem akarsz vele beszélni? (lent)

Figyelt kérdés

Én nem csak akkor, ha valaki nem szimpatikus, hanem csak úgy nem tudom megmagyarázni, de nem kívánok vele beszélgetni vagy még köszönni se, és inkább félrefordulok (pl. buszmegállóban, utcán)


Energiavámpírság ez?


Volt olyan is hogy engem került el egy ismerősöm így.


Ti szoktatok így lenni, hogy direkt kerülsz valakit? Pedig különleges okod nincs rá?

Nincs kedved beszélni vele?


2011. febr. 25. 19:59
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
90%
persze
2011. febr. 25. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
91%
Mikor nagyon rossz passzban vagyok, előfordul, mert ilyenkor nincs kedvem beszélgetni "udvariasságból".
2011. febr. 25. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
90%
én is szoktam ezt csinálni, h "véletlenül" nem veszek v.kit észre, h ne kelljen besélgetni...ált. akkor, ha nagyon rossz napom van, v. nem kívánom éppen az ő társaságát.
2011. febr. 25. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
70%

Nem. Elég szórakozott vagyok, ezért alapból megesik, hogy néha nem veszem észre az embereket. Általában az első alkalommal megsértődnek, aztán már nem.

Ha valakivel nem akarok beszélni, akkor egyszerűen odaköszönök neki és megyek tovább. Nem vegyok köteles vele beszélgetni, de attól még köszönni illik.

2011. febr. 25. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Igen. Nincs kedvem beszélgetni, mert zenét szeretnék hallgatni továbbra is, vagy nincs kedvem egy vallatásnak beillő beszélgetéshez, se egy erőltetetthez, és egyáltalán. Úgyhogy igen, vagyok ezzel én is így. Szinte mindig. Vagy nézek előre, a földre, és megyek, mint a vak ló, vagy félrenézek, vagy kotorászok a táskámban, vagy telefonbeszélgetést imitálok, vagy süketnek és vaknak tettetem magam, vagy ha nagyon pióca az illető, akkor csak köszönök, de határozottan jelzem, hogy baromira nem vagyok kíváncsi rá ezen felül.
2011. febr. 25. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
48%

Az energiavámpírság TELJESEN mást jelent. Arra mondják ha valaki olyan szinten fárasztó és tolakodó hogy az életkedved is elveszi. Tehát végülis a "nem észrevevés" ellentéte.......


Egyébként szoktam ilyet csinálni, pont az energiavámpír ismerőseimmel, és pont azért, hogy nem menjen el minden erőm és energiám a dumájától :)

2011. febr. 25. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Igen, persze, nem mindig van pont X emberhez kedvem, mert épp megláttam. Nincs ebben semmi rossz.
2011. febr. 25. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Az energiavámpírság hogy jön ide? Tök mást jelent, köze nincs a leírtakhoz. Fentebb valaki elmagyarázta.

Én úgy gondolom, ez a félrefordulás,nem észrevevés, direkt oda nem nézés bunkóság, nagyon átlátszó, tök könnyen kiszúrható, hogy tetteted, vagy sem. Véletlenül elő szokott fordulni, de tettetni nem szoktam, akkor inkább tényleg köszönök, és közlöm, hogy sietek, ne haragudjon... Vagy csak köszönök, de nem állok meg dumálni. Ez így nem taplóság, de a félrenéző, direkt a vakot játszó embereket baromira utálom. Olyan kicsinyes szokás, és éretlen. Felnőtteknek nem így kellene ilyen helyzeteket lereagálni.

2011. febr. 25. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Igen, előfordul velem is, buszon pl. utálom, hogy amikor épp zenét hallgatnék (elég antiszoccá válok a sok idegen ember között, és jólesik a zenével kikapcsolni utazás közben), akkor egyszer csak odapattan mellém valami ismerős és nekiállna dumálni. De ugyanez vonatkozik az idős nénikékre, akiket nem is ismerek, de leül mellém, kérdez valamit (pl. hol kell leszállni az auchan-hez, hány megálló ez meg az), udvariasan válaszolok, és rögtön nekiáll csevegni meg elmesélni az élettörténetét. Ilyenkor bólintok egyet, majd feltűnően befordulok az ablak felé és belemélyedek a zenehallgatásba. Egy idő után veszi a lapot.

Ismerősnél meg köszönök, és utána ugyanígy jelzem, hogy most nem vagyok beszélgetős társaság.


22/l

2011. febr. 25. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
20:09 vagyok. Igen, 23:33! Ettől én is a falra mászom! Komolyan vakok az emberek?! Ennyire?! Bevásárolok, és hogy ne legyen annyira unalmas, rutin, meg különben is, zenét hallgatok. Miért érzi úgy mindenki, hogy pont én tudom a választ a kérdésükre?! Elég marcona, morc fejet is vágok, főleg, mikor pont hozzám kezdenek ugatni. Ennek ellenére elém áll, az utamba, és nyomja a dumát, holott nem hiszem el, hogy nem látja, hogy egyrészt nem hallom, másrészt meg rohadtul lesz*rom. És igen, mikor ismerős száll fel. Látja, hogy zenét hallgatok, de nem éri be a köszönéssel... pedig látja, hogy a jó édes anyjába kívánom az összes kérdésével együtt. Persze, hogy antiszoc lesz az ember, mikor jó zenét hallgat, elgondolkodik, kikapcsol, akármi. Amit még imádok, mikor ütemre jár a lábam, persze nem Komár Laci módjára, és bámulnak. Ilyenkor annyira tudom őket sajnálni, hogy mennyire sz*r lehet nekik, hogy ők sose érzik azt a felszabadító érzést, amit egy jó zene tud nyújtani, hogy az ő nyomorúságos életükben sose szól a zene.
2011. febr. 26. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!