Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit lehet kezdeni egy ilyen...

Mit lehet kezdeni egy ilyen szülővel? Tudom, hogy nem normális, de ha a szemébe mondanám akkor meg én vagyok a tiszteletlen.

Figyelt kérdés

Ma mikor anyu hazaért kitalálta, hogy neki adj uram isten azonnal új telefon kell. Mondtam neki oks, de ne haragudj, most fáradt vagyok, nincs kedvem, de holnap elkísérlek.

Erre elkezdett hisztizni, hogy milyen szemét vagyok, hogy nem kísérem el. Akkor apu mondta, hogy úgyis átmennek vásárolni, elkíséri ő. Apu átment a szomszédba a nagyimhoz, hogy mit hozzon neki. Mire visszaért már ment az ordibálás, hogy miért vagyunk ilyen szemetek. Mondom de apu elmegy veled. De az már nem jó, mert nem érnek vissza a Harry Poterre ami 5-kor kezdődik.... És csak ordibált, hogy milyen szemetek vagyunk.

Mondom de holnap elmegyek vele. Nem, őt nem érdekli, már nem is kell a telefon....

Megsértődött. Nem ment el vásárolni. Nem ment el a telefonért és most a rohadt filmet sem nézi dacból... Senkihez nem hajlandó hozzászólni...

Ez mi???

Múlthéten egész héten azt játszotta, hogy főzött valamit, megkérdezte, hogy megeszem-e. Mondtam, hogy nem, de ne törődjön vele, majd kiválogatom amit megeszek. Erre csinált nekem külön kaját és végig méltatlankodott mindenkinek, hogy azért mert én válogatok... Mondom, de nem kértem! Ki kérte?


Ezzel mit lehet kezdeni? Azt se hagyja, hogy hozzászóljak. Bárhogyan próbálok vele beszélgetni azt kapom vissza, hogy szemét vagyok és hálátlan...

És ezt a világ legapróbb dolgaival játsza el.

Egyik nap reggel hangosan köszönt nekem és megkérdeztem, hogy miért ordít (tényleg fülsértő volt), erre 2 napig nem szólt hozzám, hogy bunkó vagyok...

Már tényleg nem tudom mit csináljak...


2011. febr. 25. 17:14
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%

"De az már nem jó, mert nem érnek vissza a Harry Poterre ami 5-kor kezdődik..."

Ehhhh:D

2011. febr. 25. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%

Már ne haragudj, de anyukád inkább gyerek mint te :)


Sajnos sok mindent nem tudsz csinálni, hiszen te vagy a "gyerek". S az írásod alapján több értelemmel áldott meg a sors, mint anyai felmenődet.


Egyszer azért amikor hisztizik azért odavetném neki abszolút tárgyilagos hangon, hogy úgy viselkedik, mint egy 6 éves gyerek! Majd szimplán otthagynám, no megnézném mit szólna.


De ne állj le vitázni, ne állj le veszekedni vele. Nincs értelme, ne süllyedj az ő szintjére. Hagyd faképnél. Tudod úgy, mint a kicsiknél. Ha nincs közönség, akkor a hiszti is abbamarad.


Amint nagykorú leszel viszont el kell gondolkodnod a mielőbbi függetlenítődésen :) Kitartás!

2011. febr. 25. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%

;) Biztos rajta van a banyakór.


A klimax idején szoktak a nők ilyenek lenni, és szerintem ő se tudná miért csinálja, ha megkérdezed.

Vigasztaljon, hogy elmúlik. :)

30N

2011. febr. 25. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:

Nagykorú vagyok és ez a legdühítőbb az egészben. Itt vagyok 21 éves fejjel és kénytelen vagyok elviselni mert jelenleg a tanulmányaim miatt semmi lehetőségem az elköltözésre.

Páromék mondták, hogy bármikor befogadnának, de míg nincs saját keresetem addig nem megyek a nyakukra élősködni.

Sajnos ez van.

Egyébként ott szoktam hagyni, csak... Nem tudom, mindig bűntudatom van. Most is fél óránként ránézek és kérdezek valamit csak, hogy hozzászóljak, de egy lenéző tekintetnél nem kapok többet...

2011. febr. 25. 17:25
 5/21 anonim ***** válasza:
Mártírkodik. Ha nincs közönsége, úgyis abbahagyja.
2011. febr. 25. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:

Nagyon sajnálom, de tényleg "benőtt a fejed lágya" ha úgy gondolod, hogy nem mész más nyakára sem élősködni :)


Azt nem lehet megoldani, hogy többen összeálljatok albérletbe? Úgy megoszlanának a költségek. No és a diákmunka? Nem tudom milyen szakos vagy hogy van-e mellette időd.


Amúgy meg ne érezz bűntudatot, hiszen pontosan ezt használja ki! Érzelmi zsarolás! Apukád mit szól a dologhoz? Lehet egy-két férji füles megoldaná a problémát.

2011. febr. 25. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:

Az a baj, hogy nem hagyja abba.

Most eldöntöttem magamban, hogyha úgyis azt mondta nem kell neki a telefon akkor nem kísérem el holnap.

De holnap meg fogja kérdezni, hogy akkor mikor megyünk és én közlöm, hogy nem megyek, mert azt mondta majd megveszi magának akkor megint sértődés lesz...

Pedig vegye meg magának... Nem hiszem el, hogy egy majd 50 éves felnőtt nőt kísérgetni kell vásárolni...

2011. febr. 25. 17:32
 8/21 anonim ***** válasza:

Még mindig én (lásd alul az "értékelést")


Legszívesebben én adnék neki két fülest és jól megráznám, hogy viselkedjen már felnőtt nőként!


Kitartás! Nagyon nagyon sajnálom, hogy ez van. Végre egy értelmes fiatal erre ilyen anyja van :(

2011. febr. 25. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:

Nem nagyon lehet dolgozni a szakom mellett. 35 emberből kb 3 tudja megoldani, de ők is úgy, hogy sokszor kell elkéreckedniük óráról aminek általában 1-es dolgozatok tömkelege az eredménye... Én ezt inkább nem kockáztatom.

Csak nyelek nagyokat még egy évig és amit levizsgáztam, első nap elköltözöm.

2011. febr. 25. 17:36
 10/21 A kérdező kommentje:

Egyébként nem volt mindig ilyen. most is nagyon jól megvagyunk mikor éppen nem ilyen. Valószínűleg tényleg klimaxol. Meg szerintem benne van az is, hogy már ő is nehezen viseli, hogy 2 felnőtt gyereket kell eltartania.

Ő ilyen idősen már férjnél volt és saját lakása volt.

Persze nem kitúrni akar, csak már... túl régóta vagyunk összezárva...

2011. febr. 25. 17:39
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!