Öröklés, de hogyan? Folyt.
Örökölheti e a párom 2 gyereke az én saját nevemen levő ingatlanomat?Házasok vagyunk, nekem nincs sajnos gyerekem.
Léphetnek e fel követeléssel, ha esetleg vmelyikünk meghal?
Az ingatlant nemrég vettük, tehát a házasság alatt,kizárólag az én saját pénzemből+ a régi ingatlanom árából.
Amúgy a gyerekek (23,ill.29 évesek) ránk se hederítenek.
50/N
A panasznapon a kezdő ügyvédek vannak, akik a beadványokat segítenek megfogalmazni.
Szánjál 10.000.-ft egy normális ügyvédre, aki megbízható, és menj el oda tanácsért.
A panasznapon nincsenek ügyvédek! Butaságokat azért ne beszéljünk!
De! Kérdező, ha nagyon akarsz ügyvédnek fizetni, akkor persze, menj. De a panasznapon is elmondják azt a 3 mondatot, amire kíváncsi vagy!
80%-os, te butaságokat beszélsz és még okosnak is adod elő magadat!!!
Ha a házasság alatt BÁRMIT a saját különvagyonából vett a kérdező, azt nem örökli a férje és nem is lesz a fele se az övé.
Márpedig ez a lakás a különvagyonból van: egy része a házasság ELŐTTI ingatlan vételára, másik része a szülőktől kapott AJÁNDÉK pénz (ami szintén különvagyonnak minősül és SOHA nem lesz közös).
Szóval ez az új ingatlan bizony CSAK a kérdezőé a törvény szerint és sose lesz semmi belőle a férjé. Max amit felújitásra közösen költenek...
De ezt már egy-kétszer világosan megirtuk, nem tudom, kinek mi nem érthető benne...
"Ha a házasság alatt BÁRMIT a saját különvagyonából vett a kérdező, azt nem örökli a férje és nem is lesz a fele se az övé.
Márpedig ez a lakás a különvagyonból van: egy része a házasság ELŐTTI ingatlan vételára, másik része a szülőktől kapott AJÁNDÉK pénz (ami szintén különvagyonnak minősül és SOHA nem lesz közös).
Szóval ez az új ingatlan bizony CSAK a kérdezőé a törvény szerint és sose lesz semmi belőle a férjé. Max amit felújitásra közösen költenek..."
Na ez így jól meg van fogalmazva, nem tudok belekötni. Viszont az igazsághoz hozzá tartozik, hogy ezt a kérdezőnek kell bizonyítani, hogy külön vagyon az ingatlan. Nyilván úgy tudja bizonyítani, ha számlakivonatokkal igazolni tudja, hogy mikor, kitől, milyen jogcímen kapta meg azt a pénzt, amiből a lakást vette. Itt felhívnám a figyelmet arra is, hogy ugyebár ajándékozási illetéket is kellett fizetni a szülőktől kapott pénz után, na meg persze az adóbevallásban szerepeltetni. Kicsit kínos lenne, ha évek múlva a férj halálakor derülne ki, hogy elmulasztották állam bácsit kifizetni az ajándékozás kapcsán.
Nagyon köszi nektek a válaszokat.
Igen, sok az ellentmondás és mielőbb tisztáznom kell.Előttem irónak és nekem is uez a véleményem, de a jog(magyar!)tartohathat meglepiket!:(
Én is ugy vagyok, hogy ami az enyém, az az enyém.
Az, hogy házasságot kötöttem, még nem ok arra, hogy a férjem gyerekei lenyúljanak érdemtelenül.
Semmi bajom velük, de nem szeretnék esetlegesen földöfutóvá válni.
Mégegyszer köszönöm mindenkinek a választ!
Az egyenesági rokonok közti ajándékozás illetékmentes jelenleg. Ha pedig régebben volt a dolog, akkor sincs gond, hiszen annak bevallási kötelezettsége 5 év alatt elévül, theát hacsak a kérdez meg nem hal 5 éven belül, már tök mindegy, hogy "elfelejtették" megfizetni az ajándékozás illetékét.
Én is vettem házat ajándékozott pénzből, nem vallottam be, nem adóztam le, de már elévült, eltelt az 5 év. Aztán ennyi. Azóta az ingatlant is eladtam... Házasság alatt...
Szóval képben vagyok az ilyenekben.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!