Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan lehet lelkiegben...

Hogyan lehet lelkiegben megerősödni?

Figyelt kérdés

Én gyerek korom óta elég érzékeny vagyok és elég hamar el is sírom magam.A párom eddig jól tűrte, de már azt mondja jó lenne ha megerősödnék, mert még veszekedni sem lehet velem egy jót.(Ha veszekszik én sírok és inkább nem szólok, vagy ha vissza szólok is finoman és nem kiabálva...)

De mondtam neki,ha gyerek korom óta ilyen vagyok hogyan változzak meg, max nem mutatom ki,de az már hazugság lenne.Érezni akkor is fogom ha rosszul esiik, max a háta mögött fogok sírni.De én pont ezért szerettem belé mert elfogadt olyannak amilyen vagyok,de tény h.biztos idegesítő lehetek,mert én is "utálom magamat emiatt".

De igazából apukám is olyan, h. inkább nem veszekszik és a háttérben marad.Anyu az aki balhézósabb a acsaládban :-)


2011. febr. 18. 12:23
 1/9 anonim ***** válasza:

Sok-sok szenvedés által.

Ami nem öl meg, az erősebbé tesz.


Egy ideig én is "sírós" voltam, de mára annyi csapás ért, már szinte érzelmeim sincsenek.


Nem olyan jó az, hidd el.

Inkább egy kis önuralmat meg konfliktuskezelést tanulj, nincs azzal semmi baj, ha ilyen érzelmes vagy, csak tanuld meg ezt másképp is átélni, nem csak sírással.

2011. febr. 18. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Bekéne iratkoznod valami önbizalomfejlesztő tréningre. Ha magabiztosabb, lelkileg kiegyensúlyozottabb vagy, mindjárt másként értékeled, éled meg a gondokat, problémákat.
2011. febr. 18. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Én is ilyen voltam mindig is... vagyis egészen kb 18 éves koromig amikor is elegem lett abból hogy minden egyes rossz szónál sírva fakadtam, a sírás miatt nem tudtam elmondani amit akartam... a gyengeségem miatt ki is használtak stb... Na akkor azt mondtam hogy elég, le van szarva mindenki, akkor is kemény leszek. Ez egy hosszú folyamat, amit az ember csak magába tud lejátszani. Nehéz, de megéri, és hidd el késöbb jobb lesz.

Most is érzékeny vagyok, most is szoktam sírni, de már erősebb vagyok és kiállok magamért ha kell.

2011. febr. 18. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Még veszekedni se lehet veled egy jót???


Elég érdekes párod van...

Figyelj, nem kell neked megváltozni. A párod így ismert meg, így szeretett meg, fogadjon így el. Ne görcsölj azon, hogy mindenáron megfelelj, mert akkor csak még sérülékenyebb leszel lelkieKben. A világ tele van veszekedős gyökerekkel. Nem kell, hogy te is az legyél. Inkább a pároddal kéne valahogy megértetni, hogy a konfliktusokat nem veszekedéssel kell rendezni, hanem normális, emberi hangvételű beszélgetéssel.

2011. febr. 18. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Ahogy az első írta, sok szenvedés által...Én is hasonlóan nagyon érzékeny voltam, illetve vagyok még most is, de elegem lett hogy kihasználták a jószívűségem, így bekeményítettem. Most már nem lát szinte senki sírni, és nem mondom el senkinek a bajom. Miközben mások azt látják minden rendben van, én van mikor naponta sírok valami miatt. De mivel ezt senki nem tudja, úgy tűnhet nekik hogy erős vagyok.
2011. febr. 18. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

De ezt olyan csalásnak érzem.Általánosban ionkább gyerekesen viselkedtem, h. ne ismerjenek, otthon meg komoly voltam.Most már azért ez változott,de sajnos könnyebebn elsírom magam mások előtt.Igazából nem jó egyedül sírni, bár szégyellem magam ilyenkor, de azért jól esik ha vígasztalnak...

Lehet megpróbálom leplezni az érzéseimet, de akkor úgy érezném egyedül vagyoka gondjaimmal és az érzéseimmel.

2011. febr. 18. 13:13
 7/9 anonim ***** válasza:

Nem kell leplezni, elfojtani itt semmit.


Pusztán az által, hogy elég sorscsapás ér, te meg túléled őket, edződsz. Ha nem éled át a fájdalmakat, ha elfojtod a sírást, akkor nem tudod értékelni és megélni az örömöt, boldogságot sem. Ne félj az érzelmeidtől! Add át magad nekik, csak a tudatos irányítást tartsd meg, ne ragadjanak magukkal, mindig tudj magadnak határt szabni, mérlegelni, kiszállni egy adott szituációból, mielőtt az valami végzetes hibához vezetne. Ennyi kontroll kell, a túlzott elfojtás viszont nagyon káros, akár komoly egészségkárosodása is lehet annak, aki állandó érzelmi elfojtásban él. Az ember többek között ösztönlény is. Persze társadalmi és egyéb lény is, vannak alacsonyabb és magasabb funkcióink. Ez azonban nem jelenti, hogy a magasabbak állandóan képesek elnyomni az alapokat. Irányítani, befolyásolni képesek azokat. Ez így teljesen rendben is van. Senki nem tökéletes. Cserébe nem is kell annak lennie, aki ezt hiszi, annak téveszméje van. Legalább 1 db. :D


Egyszerű példa, hogy mindenki értse: Tehát nem az a gond, ha látok egy jó nőt és merevedésem lesz tőle, pedig van feleségem. A gond az, ha nem tudok uralkodni ezen és lépten-nyomon megcsalom a feleségemet. Nem a merevedésen kell uralkodnom, nem azt kell szégyellnem. Az a része természettől fogva adott.

2011. febr. 18. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Kedvesem, te milyennek tartod magad? Nem lehet hogy jogosan bánt olyankor amit a kedves párod a fejedhez vág? Mert azért ne tegyünk már úgy hogy mindent el kell fogadni a másiktól, pusztán azért mert összejöttél vele. Szerintem a sírásaid jó része nagyon is jogos. Van aki úgy fejezi ki azt hogy megbántották, hogy elkezd üvöltözni, van aki meg nem bír visszanyögni semmit hanem elsírja magát. Te az utóbbi vagy. Én inkább az előbbi, bár én ha megsértenek, otthagyom az illetőt.


Egyébként nem bántásból mondom, de inkább olyan pasival kell lenni, aki mellett nem sírod el magad. Szerintem van olyan férfi aki ennek megfelelne.


32/N

2011. febr. 18. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Válaszd a sötét oldalt! Vagyis kezdj el gyűlölni. Menj el küzdősportolni és amikor bevered a másik fejét akkor üvöltsd, hogy "megérdemled r*hadék!" Az utcán gáncsold el az öreg mamikat és gyújtogas kukákat. Húzd le a kisiskolásokat és telefonbetyárkodj. Ha kellően sok szemétséget csinálsz akkor egy idő után te is átalakulsz és nem fogsz pityeregni egy kis vitától. Legjobb védekezés a támadás!
2011. febr. 18. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!