Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy spórol egy vagy több...

Hogy spórol egy vagy több gyerekes család, hogy hónap végére ne haljon éhen, és ne kapcsoljanak ki náluk mindent?

Figyelt kérdés
rengetegen vannak így most már mint a tv egyfolytában ezt sugározza .
2011. febr. 13. 20:08
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon "bírom", amikor ismerősök nyavalyognak, hogy nincs pénz semmire, de mégis a férj cigizik és lejár heti 1-2 alkalommal a haverokkal inni (nem sokat, de attól még az jóval drágább, mint ha boltban vennék meg), halomra veszik az ásványvizet, kidobják a kétnapos kenyeret. Megtaláltam, hol tudok 180 Ft-ért venni kenyeret, 120 Ft-ért nyers tejet, megnézem az akciós újságokat, és néha azok alapján döntöm el, mit főzök. Van olyan, hogy szinte csak saját márkás terméket veszek egy boltban. A férjem mindennap itthonról visz ebédet, nekem olcsóbb előállítani, mintha menzán vagy étteremben enne.


Más: Tegyük fel, van egy férj és egy feleség, mindkettőnek jó állása van. Van egy lakás, bár van rajta hitel, de a fizetésből könnyedén kifizetik. Autó nincs, minden hónapban félre is tudnak tenni pár ezer forintot. Nem gazdagok, de ha a feleség két évre kivonul a munkából és gyed-et, gyes-t kap, akkor még mindig megoldható, hogy ne kelljen éhezniük. És bevállalják a gyereket.


Ekkor jön a válság. A férj elveszti munkahelyét, a lakáshitel az egekbe szökik, a feleségnek fizetése nincs, csak a gyed. Ők is a semmire vállaltak gyereket?


Biztos jó pár ember felelőtlenül megy bele komoly dolgokba (lakás-, autóvásárlás, gyerekvállalás stb.), de az elmúlt pár év nem arról szólt, hogy ha most van munkám, akkor fél év múlva is lesz. Vagy csak akkor vállaljon egy pár gyereket, ha kb. 5-6 évre előre minden kiadásra megvan a félretett pénzük? Ilyen nagyon kevés van.

2011. febr. 13. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
89%

Arra is gondolni kell, ha valaki elveszíti az állását. Arra is, ha az egynek tervezett gyerek helyett ikrek születnek. Ítélkezni csak teljes információ birtokában lehet, máshogy nem. Vannak dolgok, amiken nem lehet vagy nem is érdemes spórolni. Ilyen a hitel, a biztosítás, üzemanyag, és bizony a fűtés is. Aki alig fűt, az megspórolja az el nem használt gázt, de cserébe a ház állapota romlik le: a hideg falakon penész jelenhet meg, ami az egészségre is káros, a vakolat, a festés tönkremegy, ami hosszútávon pénzben is kifejeződik. A kispénzű emberek fűtése a vegyes tüzelésű kazánban égetett fa: sok munka van vele, de olcsóbb. A teszkós tisztítószerek is jók, de az étellel már vigyáznék. Az energiatakarékos izzók ajánlottak, de nem érdemes a drága típust venni, messze nem működnek ezek annyi ideig, mint amennyit állítanak. Csábító a 7-9W fogyasztás, de ezek kis fényerejű, hideg fényű lámpák, amik nem tesznek jót a szemnek. Érdemes meleg fényű, közepes teljesítményű izzót választani, a 18W már elég jó.

A legfontosabb viszont az ambíció. Be lehet állni spórolásra, meg lehet tagadni magunktól mindent, de az nem igazán élet, csak vegetálás. Tehát a legfontosabb egy jó állás megszerzése, és az önképzés. Sokan elkövetik azt a hibát, hogy leragadnak egy diplománál, és nem hajlandók semmi többet tanulni. Ezért a potenciálisan betölthető munkakörök száma minimális marad. Sokan félelemből megmaradnak olyan helyen, ahol a munkájukat nem fizetik meg rendesen, de agyondolgoztatják őket. Sosem jutnak feljebb, de nincs merszük jobbat keresni.

És még egy dolog: Egy kezemen meg tudom számolni azokat, akik azt a pénzt, amit sikeresen összegyűjtöttek keserves munkával, nem költik el rögtön felesleges dolgokra. Egy felelősségteljes családfő mindig tart egy milliós nagyságrendű vésztartalékot a számlán(vagy amennyit csak tud), amihez kizárólag akkor nyúlnak, ha abszolút vészhelyzet van: hónapokig tartó munkanélküliség, létfontosságú javítások, számlák fizetése.

A kesergők mindig elfelejtik ezt, és hogy vajon kellett -e az új számítógép, az új mobil, az új bútor, miközben az egyenlegük alig van a mínusz felett?

Ha már csak százezret sikerül eltenni, az is fedezhet 2 havi rezsit, amíg a munkanélküli összeszed valamiféle munkát. A tartalék megnyugvást ad, és haladékot. Amíg tart, addig nem fogják elárverezni a házat, nem kapcsolják ki az áramot.

Biztos van még kismillió praktika, de azok tényleg csak a vegetálásra jók. Gyereket nem lehet és nem is szabad állandó szegénységben nevelni, mert az megtöri a lelküket.

2011. febr. 14. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Érdekes,mi is olyan szegények voltunk,mint a templom egere,de nem gondolnám,hogy csak az miatt ne vállaljon az ember gyereket. Na,mindegy.

Kérdező: amit előttem is írtak,hogy saját márkás termékek azok nagyon jók.A másik meg,hogy falun nagyon sokat lehet spórolni.Ezt tapasztalatból mosdom.Anno albérletben laktam egy tanyán; jó,messze volt minden,3 kilométer a busz és a kövesút,de megérte,mert sokat tudtam spórolni(10 ezer albérlet,plusz max 10 ezer villanyszámla,de ebben a mosás,főzés,mosogatás,tv sz.gép minden benne volt)

Aztán vettem egy házat hitelre Szeged külvárosában.Fizettem 2 évig a hitelt,közben nagyon felújítottam a házat,de el kellett adni,mert nagyon sok volt a törlesztő(mikor felvettem,nem volt más választásom,a 70 ezres fizetésemből 36 ezer hitel.Nem volt más,komolyan,ezt az egyet is kerestem jó ideig)Akkor spórolni se tudtam.

Elkelt a ház.Kifizettem a hitelt és maradt annyi pénzem,hogy vettem egy nagy tanyát egy főút mellett.Itt is van minden,net,tv mosó és mosogatógép és a rezsi mégis megáll havi 15 ezernél(villanyszámla,net+tv) fával fűtünk(2 kandallóval,nem a legkényelmesebb,de egyenlőre jó lesz,ha lesz pénz,akkor kazán lesz)

Eddig minig tudtam félre rakni,mióta itt lakunk.Aztán munkanélküli lettem.De így se áll meg az élet,itt tudunk élni,nem okoz gondot a rezsi.Bár néha a két autó biztosítása gond,de megoldható.(használni csak az egyiket használjuk,de ha lesz munkám,lehet kell a másik is)

Tescos kenyér,tescos minden szinte.Nálunk ez a titok.Meg a környékben fogunk venni egy kb 100 kilós disznót,amit leszúrva hozunk el.Így lesz hús is egy időre.A kerttel nem foglalkozunk,az nem éri meg sajnos(csak eper van pár sor,azt is nagyon sokat kell locsolni a homokon) de piacon nagyon olcsón meg tudom venni a zöldségeket is.Krumplit háztól szoktunk venni,az is olcsóbbra jön ki(még a tesconál is)

2011. febr. 14. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!