Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy spórol egy vagy több...

Hogy spórol egy vagy több gyerekes család, hogy hónap végére ne haljon éhen, és ne kapcsoljanak ki náluk mindent?

Figyelt kérdés
rengetegen vannak így most már mint a tv egyfolytában ezt sugározza .
2011. febr. 13. 20:08
1 2
 1/13 poiu ***** válasza:
28%
Azt nem tudom. Viszont ha a gyerekes családok több szavazati jogot kapnak, akkor ezt el tudják adni és bevételhez jutnak (mai hír :-)
2011. febr. 13. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
75%

Nekem 1 fiam van,és nincsen ilyen gondom..A spórolni sok mindennel lehet..Én nagyon sokszor amikor vásárolni megyek látom,hogy szinte mindenki a drágább dolgot veszi meg,még akkor is ha van jóval olcsóbb dolog is.

Pl: nekem bőven jó a tesco-s wc papírtól kezdve a tesco kenyérig..Én nem járok fodrászhoz,nincs műkörmöm,és nem veszek smink készletet sem drágán.Általában nézem a leárazásokat is hiszen sokszor feleannyiból lehet bevásárolni..

A villannyal úgy spórolok,hogy csak akkor és ott ég ahol éppen vagyunk.Az összes villany körtét kicseréltem egy energia takarékosra..Hétköznap a kaját igyekszem megoldani úgy hogy csak hideg vacsora legyen vagy könnyű vacsora.Mondjuk bundás kenyér,melegszendvics stb..Hétvégén főzünk csak főt kaját..

Ruhát csak akkor veszünk amikor szükség van rá..Felesleges 4-5 nadrágot vennem ha csak kettőt hordok..

Mi jól elvagyunk így,és tudok félre tenni is.Igaz nincs hitelem (volt majdnem 4 millió forint,és kemény áron fizettük vissza,sok-sok lemondással)

Egyébként itt olvasgatva a kérdéseket,válaszokat én azt veszem le,hogy elég jó anyagi körülmények között élnek az emberek..(csak nézd meg a hova mentek nyaralni kérdéseket..)

2011. febr. 13. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
mi sajnos sehogy nem spórolunk:W egyedül csak én szoktam körbe járni a villanyokat lekapcsolni, kikapcsolom a fűtést a szobámba stb. hiába mondom tesóknak nem csinálják.ja meg bérletet is hülység venni...mondjuk igaz h nekem 7végén majdnem egész nap megy a gépem, az sajnos sokat fogyaszt, meg sokat eszem, stb. sajnos nagy családban nehéz ám spórolni, hiába próbálkozol.
2011. febr. 13. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Én is csatlakozom a 20:21-es válaszolóhoz.Tescoban vásárolunk mi is,akciós termékeket válassztok,és ebből veszek többet,azaz tartalékba is, gondolok pl.:pelenkára,törlőkendőre,mosóporra, egyéb vegyiárura,mirelit termékre,amik beférnek a fagyasztóba.Nekünk is 1 kisfiunk van,18hónapos,30-50-70%-os leárazásnál veszek neki ruhát,akár előre a következő szezonra.

A barátnőm vágja a hajam,saját magam befestem,akár 1eurós boltban kapható hajfestékkel,nem vagyok márkafüggő.Kozmetikushoz,pedikűröshöz,szoláriumba,egyéb ilyen helyekre nem járok.

Egyedüli luxus az életemben,hogy fenntartom az autómat.Nem tudom, hogy ez luxusnak mondható-e.Csak akkor megyek vele,ha szükséges a nagyobb bevásárlás,vagy feltétlenül szükséges.Ha tehetem babakocsival megyünk kisebb bevásárlásra,postára,patikába.Üdülni nem megyek,gyorsétterembe pedig nagyritkán.

Gyűjtöm a Rossmannos pontokat,egyéb kuponokat,így olcsóbban vásárolhatok.

2011. febr. 13. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
33%
Talán nem kellett volna gyerekeket szülni a semmibe és akkor most nem lenne sokaknak ilyen problémájuk...
2011. febr. 13. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
76%

városban nem tudom, gondolom zsíros kenyeret esznek.

vidéken, falvakban nagyon sok helyen van rá lehetőség, hogy vegyenek az emberek ún. megmaradt kenyeret.

ez zsákokban hordja ki, aki ezzel foglalkozik, begyűjti a városi pékségekből a megmaradt kenyeret, kiflit, péksütemény, tehát mindenféle pékárut, bukta, fánk, minden van közte, és viszi a falvakba eladni.

apukám is dolgozott ilyen helyen, a sofőrnek segített alkalmanként.

Pestről vitték az árut, 30-60 km-rel arrébb.

ezek nagyon olcsók, aznap lejáró, vagy 1-2 napja lejárt csomagolt péksütemények, kenyerek.

sok család azt mondja ilyenkor, hogy a malacoknak viszik, de biztos, hogy ők is esznek.

amúgy rendkívül olcsó, pontos árat nem tudok.

külön zsákban van a kenyér, sós péksüti, külön az édes dolgok.

2011. febr. 13. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
8%
20:51 es minek válaszolsz ha ekkora fac vagy?
2011. febr. 13. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
49%
Pedig igaza van a 20:51esnek. Szülik sokan a gyereket a nagy semmire, aztán meg itt rinyálnak, hogy az állam nem tartja el őket. Nem kell szülni, ha nincs hozzá anyagi háttér.
2011. febr. 13. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
88%

Azért egy gyerek "megengedett" a legszegényebb családoknak is.

Az sem jó, ha vágynak egy gyerekre, de nem teljesülhet az álmuk. Főleg egy nőnek ez milyen már?? Depressziós lesz, ha lemarad az anyaságról, de legalábbis állandóan szomorú, hogy nincs gyereke, igazi családja.


Azt viszont nem értem én sem, hogy ahol nincs meg rá a megfelelő háttér minek 2 gyerek? Pláne több.

Pedig annyi ilyen család van, ahol kettőt terveznek. Én megértem, hogy jobb, mint 1, kell(ene) a testvér, de az ilyenek engem is bosszantanak. Akinek 2 gyerek kellett vagy több, ne panaszkodjon, hogy nincs pénz.

Szegény gyereket sajnálom csak, de nem a szülőket.

2011. febr. 13. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
71%
Egyet értek, nem kéne a nagy semmire gyereket szülni. Őszintén szólva meg van a véleményem azokról a nőkről, akik puszta önzőségből szülnek gyereket a nagy semmire. Egy ygereket se kéne a szegénységbe beleszülni. De amikor kettőt, hármat, sőt, négyet is megcsinál, hát az tényleg agyrém...
2011. febr. 13. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!