Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ő Jehova tanúja. Mit tegyek?

Ő Jehova tanúja. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Szóval van egy srác akivel 2 hete járok de már előtte találkozgattunk sokáig. Számomra a probléma ott kezdődött, hogy nem akart bemutatni a szüleinek pedig ő már volt nálunk. A fülébe jutott hogy problémám van így tegnap leültünk beszélni. Előbb az érettségire fogta hogy ne találkozzunk annyit, de pár perc múlva sokkos állapotba kerültem. Kiderült hogy Jehova tanúi és én mint világi lány nem járhatok vele. Konkrétan az anyukája mondta neki hogy mondja el ezt nekem. Tehát az anyuka kényszerítette arra hogy szakítson velem. Teljesen kiakadtam... de mondta hogy nem akarja megszakítani velem a kapcsolatot. Ma újra taliztunk, mintha minden a régi lenne. Kezemet megfogta, csókolóztunk, de közben már nem járunk. Az anyuka nem tiltja hogy találkozzunk, de járásról valószínű hallani sem akar. Én tudom hogy szeret ez a fiú és én is őt. Azt mondta megfordult a fejében hogy kilépjen ebből a gyülekezetből, de jól érzi magát viszont. Szóval erre esély sincs hogy kilépjen. Mondta hogy elképzelte hogy milyen jó lenne ha én belépnék. De én kétlem hogy ezt szeretném. Így ezért maradt a 3. válaszút, hogy szakítunk. De a poén az egészben mint már írtam, hogy a viselkedésünkben semmi nem változott. Próbálunk most egymásra barátként nézni de nem megy. Ma kétszer mondta hogy szeret. Anyukája azt mondta neki, hogy a jövőben még bármi lehet velem. Na de gondolom cserébe ha én belépek. Viszont a kapcsolatot nem fogjuk megszakítani mer jól érezzük egymást. Ez a srác nagyon kedves, teljesen oda vagyok érte. 21. században miért van az, hogy valláskülönbség miatt nem lehet egy szerelem teljes? Én boldog vagyok vele így is, mert tudom hogy szeret, de ezekszerint ez sosem lehet hivatalos kapcsolat. Említette zat is, hogy nem akarja hogy a családja felbomoljon a döntése miatt. De kit tudja, lehet hogy évek múlva meggondolja magát és ebből az egészből ő fog kilépni.

Amúgy ők nem ilyen csöngetősök, egyáltalán nem rossz emberek. Mint kideült a szüleink is ismerik egymást és az én szüleim nincsenek egyáltalán rossz véleménnyel a családról.

köszönöm aki ezt a hosszú 'kérdést' elolvasta, kérlek adjatak nekem tanácsot! Valószínű azt fogjátok írni hogy felejtsem el őt de bennem még van reménysugár...


2011. febr. 12. 22:38
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
27%
Előző vagyok. Mellesleg kíváncsi lennék, hány jehova tanúja tudja hogy ki is az a jehova! (Szándékosan írom kisbetűvel.) Ugyanis ha ezzel kezdenék a mondókájukat, 1000% hogy mindenki elhajtaná őket a pi...
2011. febr. 13. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
Van két ismerősöm, akik két különböző felekezethez tartoznak, és összeházasodtak! Annyiból élik meg ezt a helyzetet könnyebben, hogy közös a "céljuk. Például: Mindketten járnak templomba, hisznek Istenben. Viszont még így is akad problémájuk, mint a legtöbb embernek, nem tudják eldönteni a gyermekeik mit "viselnek majd. Ez csak egy példa volt arra, nektek sokkal de sokkal több problémátok lenne. Valamelyikőtöknek fel kell adni az eddigi életét, amit megbánnátok. Ha esetleg belépnél, amit személy szerint nem ajánlok neked, később "kilépnél, a családja nem fogadna el, és a többi. Nincs közös jövőtök! Fiú is tisztában van ezzel, "most jól érzi veled magát. Gondolom nem fog meghatni, amit írtam/írtunk, de ha megszeretnéd magad óvni egy arcra eséstől, most kilépsz a dologból!
2011. febr. 13. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:

na meg hát annyira fiatal vagy még, és alig ismered a srácot, nem ér annyit, hogy borítsd miatta az életedet...


huszon-x évesen vagy idősebben majd másként fogod látni.

2011. febr. 13. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
59%

Köszönöm hogy lepontoztatok, úgy látszik a Sátán tényleg nem szereti az igazságot, de sebaj...


Úgy írtok a J T-ról mintha valami iszlám terroristák lennének... mert azt megérteném mert keleten az összes vallás totál hamisságon alapul.


Azért egy átlagos katolikus is öl lop csal hazudik, bálványt imád, és megcsalja a házastársát de persze az a menő...na meg a sok bu*zi pedofil pap...meg még írhatnék egyest mást a sötét középkorból, amit a papság tett sötétté!


Nem tartozom a tanúk közé de elég sok ismerősöm van, és cseppet sem rosszabb emberek, mint ti. Sőt!

2011. febr. 14. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:

mamám Jehova tanúja...hát...tény, hogy sok olyan dolog van, amiket ők nem tesznek meg...és ez számomra is furcsa...de pl mamám ugyanúgy ünnepli a húsvétot, a karácsonyt stbstb...ő csak Istenért megy, a hitért és mert neki ez fontos...de semmi agymosott dolgot nem vett át...sajnos vannak, akik furán túlzásba esnek...de nagyon sokat ismerek, akik nagyon jó emberek, szinte már túlzottan jó...én nem tudnék ilyen szabályok között élni...valamit vagy megteszek, vagy nem...de azt én akarom eldönteni, hogy nekem jó, vagy sem...

nem szidom Jehova tanúit...ismerem őket..jó emberek...:)


u.i: Jehova az Isten neve, Bibliában Jah-ként van emlegetve...plusz lehet, hogy a Jehova is bele van írva, nem tudom nem emlékszem:) és arra sem, hogy melyik részben van Jah-kén írva:) de ez biztos:)

22L

2011. febr. 14. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:
Ez hülyeség,hogy nem lehet olyan emberrel kapcsolatuk,aki nem Jehova tanúja.Valamit itt nagyon félremagyaráznak.De LEHET sőt, meg is házasodhatnak olyannal,aki nem tag,csak nincs házasság előtti szex,ennyi..
2011. dec. 5. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!