Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ő Jehova tanúja. Mit tegyek?

Ő Jehova tanúja. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Szóval van egy srác akivel 2 hete járok de már előtte találkozgattunk sokáig. Számomra a probléma ott kezdődött, hogy nem akart bemutatni a szüleinek pedig ő már volt nálunk. A fülébe jutott hogy problémám van így tegnap leültünk beszélni. Előbb az érettségire fogta hogy ne találkozzunk annyit, de pár perc múlva sokkos állapotba kerültem. Kiderült hogy Jehova tanúi és én mint világi lány nem járhatok vele. Konkrétan az anyukája mondta neki hogy mondja el ezt nekem. Tehát az anyuka kényszerítette arra hogy szakítson velem. Teljesen kiakadtam... de mondta hogy nem akarja megszakítani velem a kapcsolatot. Ma újra taliztunk, mintha minden a régi lenne. Kezemet megfogta, csókolóztunk, de közben már nem járunk. Az anyuka nem tiltja hogy találkozzunk, de járásról valószínű hallani sem akar. Én tudom hogy szeret ez a fiú és én is őt. Azt mondta megfordult a fejében hogy kilépjen ebből a gyülekezetből, de jól érzi magát viszont. Szóval erre esély sincs hogy kilépjen. Mondta hogy elképzelte hogy milyen jó lenne ha én belépnék. De én kétlem hogy ezt szeretném. Így ezért maradt a 3. válaszút, hogy szakítunk. De a poén az egészben mint már írtam, hogy a viselkedésünkben semmi nem változott. Próbálunk most egymásra barátként nézni de nem megy. Ma kétszer mondta hogy szeret. Anyukája azt mondta neki, hogy a jövőben még bármi lehet velem. Na de gondolom cserébe ha én belépek. Viszont a kapcsolatot nem fogjuk megszakítani mer jól érezzük egymást. Ez a srác nagyon kedves, teljesen oda vagyok érte. 21. században miért van az, hogy valláskülönbség miatt nem lehet egy szerelem teljes? Én boldog vagyok vele így is, mert tudom hogy szeret, de ezekszerint ez sosem lehet hivatalos kapcsolat. Említette zat is, hogy nem akarja hogy a családja felbomoljon a döntése miatt. De kit tudja, lehet hogy évek múlva meggondolja magát és ebből az egészből ő fog kilépni.

Amúgy ők nem ilyen csöngetősök, egyáltalán nem rossz emberek. Mint kideült a szüleink is ismerik egymást és az én szüleim nincsenek egyáltalán rossz véleménnyel a családról.

köszönöm aki ezt a hosszú 'kérdést' elolvasta, kérlek adjatak nekem tanácsot! Valószínű azt fogjátok írni hogy felejtsem el őt de bennem még van reménysugár...


2011. febr. 12. 22:38
1 2 3
 11/26 A kérdező kommentje:
amúgy mi sem vagyunk vallásosak, de teljesen másban hiszünk a halállal kapcsolatban. ugye a tanúk szerint a lélek is meghal a testtel együtt de mi ezt nagy hülyeségnek tartjuk, sok filozófikus könyvet olvasunk és a realitásnak nem felel meg ez a mese :S
2011. febr. 12. 22:56
 12/26 anonim ***** válasza:

Ne ne, be ne lépj! Nem szabad,mert teljesen tönkreteheted magad. Most ebbe nem mennék bele, de nézz utána. Az ilyen "szekták" sokszor kárt tudnak tenni az emberben.

Különben meg, szerintem ez a fiú,ha annyira szeret téged,akkor ellent tud mondani a szüleinek,és tudtukon kívül tudtok együtt lenni stb. Ha meg nem szeret annyira, akkor meg szerintem fölösleges tovább vele maradni, vagy bármi komoly döntést hozni az ő érdekében.

De ez az én magánvéleményem :)

2011. febr. 12. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 A kérdező kommentje:
A tudtukon kívül együtt vagyunk úgymond, de ezt az ismerősöknek és barátoknak is szakításként kellett most előadni. És a fura az egészben hogy ő még a szexben is benne lenne ezt biztosan tudom. Elmondása szerint ez mindenki lelkiismeretére van bízva hogy mit tart erkölcsösnek és mit nem. Én azt érzem hogyha a szülei nem húznák ő velem lenne annak ellenére hogy tanú marad, de teljesen sakkban van most tartva
2011. febr. 12. 23:03
 14/26 anonim ***** válasza:

"megfordult a fejében hogy kilépjen ebből a gyülekezetből, de jól érzi magát viszont"


Az ilyent el kell a fenébe küldeni!

2011. febr. 12. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
17%

Én is jártam kiskoromban gyülekezetbe, és teljesen normális emberek járnak oda. A fiatalok komolyabbak, nem igazán vesznek fel világi vagy káros szokásokat: pl., drog, cigi, piálás, szexkapcsolatok, sőt, még házasság előtti szexkapcsolat sem (bár ezt ki bizonyítja:D).

A tanú fiúk sokkal komolyabbak és megbízhatóbbak mint a világi fiúk. Pl. akik ide írnak a szex-szerelem rovatba erkölcstelen pasik tömkelege. Nem csalna meg, normálisan bánna veled. Ez biztos, mert aki nem hajlik a jóra, az úgysem marad ott sokáig. Pl. megcsalásnál.

A húsvétot és a karácsonyt nem tartják. Minek is, amikor sehol sincs megírva h ezeket tartani kell? Jézus nem dec. 24-én született, akkor meg minek is? Egy pogány ünnepet tartotok, semmi értelme. A szocik ateisták voltak, átnevezték a "szeretet ünnepévé" csak azért hogy továbbra is tarthassák.+ mostanában meg a kereskedelem miatt. Amúgy meg mindennap kell szeretni a felebarátainkat nem csak a karácsonykor. Ebben igazuk van a tanúknak, ezeknek az ünnepeknek túl sok értelme nincs. Aki meg ebben keresi a boldogságot, idillt annak rossz lehet.


A tanúk tényleg tanúkkal házasodnak, van olyan is hogy az egyik ember tanúvá válik, míg a másik nem lép be és mégis együtt vannak. Hát elég nehéz ez:S Nem irigyellek, kérdező:(

2011. febr. 12. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 A kérdező kommentje:

23:09

nekem azt mondta a srác hogy vannak ilyen füzetek amikbe személyes tapasztalatok vannak leírva és ott azt olvasta sokszor hogy nem világival összejönni nem jó. mármint semelyik fél számára. legszívesebben azt kívánom hogy kilépjen ebből a számomra hülyeségből mert én tényleg hozzámennék. ahogy leírtad tényleg más a viselkedése mint egy átlagos fiatalnak. de már itt is olvastam nem egy esetet hogy 2 különböző vallás házasságban nem fér meg, meg amúgy is a karácsony számomra a legszebb ünnep ilyenkor az egész család együtt van mert nem dolgozunk. ők mit csinálnak pl szentestén?

2011. febr. 12. 23:15
 17/26 anonim ***** válasza:
84%

A vallás az nem egy klub, ahova be lehet lépni. Ha te nem vagy szentül meggyőződve a tanokról - és hát miért lennél, te más szellemben nevelkedtél - akkor soha nem leszel Jehova. Gondolom hozzám hasonlóan realistán gondolkodsz, de toleráns vagy a másképpen gondolkodókkal. Barátság szempontjából nagyon jól működhet a dolog, de egy kapcsolat sohasem lehetne sikeres. Sosem leszel képes igazán közéjük tartozni, max mímelni a dolgot. (És ne is akarj megtérni! Te gondolkodsz világosan, ez legalábbis az én szubjektív véleményem. A legtöbb vallás afféle nyáj, amit valaki terelget és jól megszedi magát rajta.)

Szóval ha magadra kényszeríted ezt a másféle gondolkodást, sosem érzed majd magad teljesnek, nem hihetsz abban, amit az eszed diktál. A családod valószínűleg éppen olyan elutasító lesz veled, mint ahogyan most fordítva. Egy csomó olyan megkötéssel jár jehovának lenni, ami közül a legkisebb probléma, hogy nem ünnepelhetsz ünnepeket..

Ő persze kiléphet a tanúk közül, és így valószínűleg ő is fekete báránnyá válik a családja szemében. Lehet bármilyen jó mindkettőtök családja, és lehet hogy tök jól megértitek egymást, de akkor sem illetek össze.. hosszú távon nem lenne boldog kapcsolat, annyi lemondással jár, hogy megbánnátok szerintem. Főleg az fogja magát rosszul érezni emiatt, aki maga mögött hagyja a világát..

Ha nem tudtok egymásra csak barátként nézni, akkor inkább ne találkozzatok egy ideig.

2011. febr. 12. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
88%
Most te tulajdonképp azt várod hogy mindenki azt válaszolja hogy legyél csak vele nyugodtan,vagy elolvasod azt is amit itt mindenki ír?Elmondom mit fogsz csinálni:vele fogsz maradni,és majd a saját bőrödön fogod tapasztalni a dolgokat,mert addig úgy sem hiszed el.Majd írj vissza ide egy fél év múlva:előre látom mit fogsz írni.
2011. febr. 12. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
Nekem egyszer elkezdte mondogatni egy pasi, hogy lépjek én be és majd akkor meg ilyenek, én meg mondtam neki, hogy hülye vagy, lépjél te ki.
2011. febr. 13. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
40%
Sajnos én ismerem a fajtájukat, és hidd el nekem, ezek a jehova tanúi egytől egyig agymosott idióták, akik súlyos felsőbbrendűségi komplexusban szenvednek! Kerüld el őket messzire! Én pontosan ilyen mentalitásúaknak képzelem el a középkori boszorkányüldözőket, mint ezek. Ha lenne hatalom a kezükben, a jó ég tudja mit meg nem tennének vallásos révületükben. Szerintem hagyd a francba a fiút is, ha már anyuci kénye-kedvére mindent megtesz, és jól érzi magát egy ilyen közegben, akkor valószínűleg ő is flepnis. Biztosan találsz ennél jobbat is!
2011. febr. 13. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!