Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A barátom jehova tanúja és...

A barátom jehova tanúja és most nem tudom mi legyen!?

Figyelt kérdés
4 hónapja járunk már és eddig ez nem okozott nagy gondot. A szüleim is elviselték, mert én ugye hozzájuk nem mehetek.Viszont kiderült hogy lefeküdtünk és ő már nem jöhet ide többet. Mondták a szüleim hogy ennek nincs jövője és nem adják a lovat tovább alám. Nyilván eltiltani nem fognak de mégis nehezebb lesz most. Nekem is megfordult a fejemben hogy szakítani kellene de nem megy. Olyankor elkap a sírás mert eszembe jut hogy milyen jó is vele és tudom hogy ő is szeret. Lehet csak azért nem akarom elengedni mert különben nem kapnék férfi szeretet és őszintén szólva az ágyban is nagyon jó vele. HA nem gondolok abba bele komolyan hogy szakítani fogunk(mert előbb utóbb ez bekövetkezik) elvagyok. De ahogy mélyebben rágondolok teljesen elszomorodok. Ő nemcsak egy futó kaland számomra hanem nagyon közül kerültünk egymáshoz lelkileg. Mint írtam ő sem tud elhagyni, de azt mondja neki Jehovát kell szolgálnia és nem léphet ki. Jó ezen én is kiakadtam hogy így elhülyítik őt. Hogy tudnám rávenni hogy lépjen ki mert hülyeség az egész??
2011. máj. 15. 17:57
1 2
 1/20 anonim válasza:
83%
Ha ő komolyan gondolja a vallását és te ezt fogod szapulni akkor ennek a kapcsolatnak tényleg nincs jövője.
2011. máj. 15. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
86%

Kedves kérdező!

Tulajdonképp mit jelent nektek, ez a "Jehova tanuja" tagság?

Már ne haragudj, de megírom, hogy a szekták gondos megfigyelés eredményeképp választják ki a tagjaikat. Vagyis aki nekik megfelel, az talán nem alkalmas önálló vélemény nyilvánításra, akaratgyenge, könnyen befolyásolható, menekülő típusu ember. Nem tudom, hogy férjnek, családapának jó lenne e?

2011. máj. 15. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
78%
Sehogy, jobb, ha mielőbb otthagyod. Ne, ismétlem NE is gondolj arra, hogy gyereket szeretnél tőle! Van az ismeretségi körömben ilyen, nagyon-nagyon csúnya válásuk volt. A JT-s piócáknak köszönhetően ment tönkre a házasság, egyfolytában azt szövegelték a barátnőm férjének, hogy nem való hozzá az "istentelen - katolikus - nő, és a gyerekeket is el kell venni tőle (nem sikerült, de néha azóta is próbálják zaklatni)
2011. máj. 15. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
Ajánlott film: To Verdener (Worlds Apart)
2011. máj. 15. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
Teljesen igazataok van mindenben..de mit csináljak h kiverjem a fejemből őt? Ha rá gondolok sosem az jut eszembe hogy egy bolond akit ott kéne hagynom:( és a szex is nagyon hiányozna vele:(
2011. máj. 15. 18:12
 6/20 anonim válasza:
28%
Te nyilván nem vagy vallásos így könnyen tartod hülyeségnek, hogy ő vallásos. Lehetne hithű katolikus vagy zsidó stb., Járhatna rendszeresen templomba meg minden ami ehhez tartozik. Akkor is gondod lenne vagy a Jehovasággal van gondod?
2011. máj. 15. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%
Nekem volt már ilyen kapcsolatom és hát elég szarul jöttem ki belőle. A srác apja meglopott a költözésünk napján, az a nővére lemondott minden félének, de ezt még le is nyeltem volna, ha a gyerek meg nem csalt volna többszörösen is, ráadásul az összes sportolt pénzemet is elszedte. Ezek után úgy döntöttem, hogy soha többé nem kezdek olyan emberrel, aki vallását aktívan gyakorolja is. Természetesen tiszteletben tartom a vallásukat, de nem kívánom az életemet gy ilyen emberrel összekötni.
2011. máj. 15. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
68%
Az én ismerőseim közt is vannak jehova tanúi, az anya jehova tanúja, az apa nem. A gyerekek szintén jehova tanúi, 20 éve boldog házasságban, boldog családban élnek. Ne általánosítsunk.
2011. máj. 15. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%
Érdekes, elvileg neki csak Jehova tanújával lehetne párkapcsolata és házassága, és persze házasság előtt nincs szex. Ha ezeket a szabályokat nem tartja be, akkor nem értem, miért mondja, hogy nem léphet ki meg Jehovát kell szolgálnia. El kéne döntenie, melyik a fontosabb neki: te, az élete szerelme, akit bizonyára Isten (hívhatjuk Jehovának, vagy akár Allahnak, Jahvénak vagy másképp) rendelt mellé, vagy a közössége, ahová nem tud beilleszkedni, nem képes elfogadni a szabályaikat.
2011. máj. 15. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim válasza:
21%
Mivel nem csak egy futó kaland számodra ez a kapcsolat,és nehéz olyan partnert találni aki lelkileg is,fizikailag is megfelel,érdemes lenne ezt a kapcsolatot megmenteni,már csak azért is,mert ismerem a Tanúkat:családcentrikus,megbízható emberek,egyáltalán nem akarnak semmilyen boldogságtól megfosztani!Ezt a "pályát" a barátod választotta,nem véletlenül,nem Jehova Tanúinak van úgymond szükségük a toborzásra,hanem aki megismeri a Biblián keresztül a hitnézetüket,sok értékes dolgot kap az életben.Ezt valószínűleg a barátod is tapasztalta már.Szerintem ha egy kicsit megengednéd hogy valamennyi információt kapj erről a szervezetről,jobban megértenéd őt ,illetve biztos vagyok benne hogy ennek segítségével rendezni tudnátok ezt a helyzetet!A kettő egyáltalán nem zárja ki egymást hidd el,sok kapcsolat rendeződött már hasonlóan.Sok sikert!!
2011. máj. 15. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!