Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A barátom jehova tanúja és...

A barátom jehova tanúja és most nem tudom mi legyen!?

Figyelt kérdés
4 hónapja járunk már és eddig ez nem okozott nagy gondot. A szüleim is elviselték, mert én ugye hozzájuk nem mehetek.Viszont kiderült hogy lefeküdtünk és ő már nem jöhet ide többet. Mondták a szüleim hogy ennek nincs jövője és nem adják a lovat tovább alám. Nyilván eltiltani nem fognak de mégis nehezebb lesz most. Nekem is megfordult a fejemben hogy szakítani kellene de nem megy. Olyankor elkap a sírás mert eszembe jut hogy milyen jó is vele és tudom hogy ő is szeret. Lehet csak azért nem akarom elengedni mert különben nem kapnék férfi szeretet és őszintén szólva az ágyban is nagyon jó vele. HA nem gondolok abba bele komolyan hogy szakítani fogunk(mert előbb utóbb ez bekövetkezik) elvagyok. De ahogy mélyebben rágondolok teljesen elszomorodok. Ő nemcsak egy futó kaland számomra hanem nagyon közül kerültünk egymáshoz lelkileg. Mint írtam ő sem tud elhagyni, de azt mondja neki Jehovát kell szolgálnia és nem léphet ki. Jó ezen én is kiakadtam hogy így elhülyítik őt. Hogy tudnám rávenni hogy lépjen ki mert hülyeség az egész??
2011. máj. 15. 17:57
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
100%

Véleményem szerint CSAK AKKOR lenne jövője kapcsolatotoknak, ha Te magad is "beleszülettél volna" a Jehova Tanúi közé,(ami sztem NEM leányálom!/ - akkor elfogadnának,vagy ha beállnál közéjük . Ez azonban nagyon meggondolandó!!!

Talán jobb lett volna, ha előbb tudod, hogy ő Jehova-tanú,még az intim együttlét előtt, mert ennek tudatában jobban fel tudtad volna mérni,van-e jövője kapcsolatotoknak. Ennek én sajnos nem látok jó esélyét!

2011. máj. 15. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
100%

Sztem a te kedvedért nem hiszem, hogy ki fog lépni, ha azt mondja hogy neki Jehovát kell szolgálnia. Amúgysem szimpatikus nekem ez a szektás dolog, szóval sztem lehet jobban jársz ha nem kergetsz hiú ábrándokat....


Egyébként ez mit jelen? "A szüleim is elviselték, mert én ugye hozzájuk nem mehetek.Viszont kiderült hogy lefeküdtünk és ő már nem jöhet ide többet." Nem mehet a házukba vendég, vagy barátnő, vagy mi?

2011. máj. 15. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
64%

18:35, jol latod, altalaban nem mehet hozzajuk "vilagi".


De. A baj ott kezdodik, hogy lefekudtetek. Marmint nem az a baj, hanem az, hogy o nem tehette volna meg a vallasa szerint. Ha megis megtette, akkor valami baj van vele - nem tartja be azt, ami az elete. Elgondolkodhatsz akkor, mas dologban mennyire megbizhato? Nekem lenne tippen, de...

2011. máj. 15. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
72%
Jehova a jehovával! Aranyszabály! Nem is tudom hogy lehet, hogy ezt nem tudtad. Közülük kellett volna választania. Szabadulni sehogy sem tud, mert utána mennek, nem hagyják /a mi családunkban is van egy jehova házaspár három gyerekkel/. Éppen készül a törvény: meg fogják szüntetni a nem történelmi egyházakat, köztük a jehovákat is. Nem kaphatnak 1 %-ot a szja-ból sem. Legfeljebb egyesületként működhetnek. Valószínű neked kell lemaradni a fiutól, vagy te is belépsz közéjük. Csak ez a megoldás.
2011. máj. 15. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
56%

Nekem az édesanyám Jehova tanúja volt, így nekem is kellett mennem a gyülekezetekbe. Még a kislányoknak is szoknyába kellett megjelenni mindig,télen is, mert isten ezt akarta, utcákat kellett járni, beszélni az emberekkel. Csak Jehova tanui CSAK HÁZASSÁG UTÁN LÉTESÍTHETNEK SZEXUÁLIS KAPCSOLATOT, illetve ha valakinek van egy párja, aki nem olyan, megpróbálják őt is behálózni.

Jehova tanúja nem válhat el, s ez miatt lépett ki anyum.

Nekem tetszett, hogy ingyen mehettünk össze vissza az országba kongresszusokra.

Jaa...ha netalántán belépnél a Jehova tanúihoz, akkor az alámerítkezés előtt ki kell mentened magad a jelenlegi vallásod alól(kikérni a papírokat),s ha egyszer később ott hagyod a Jehovistákat,s egy másik pasi mellett(nem jehovista) mellett találnád meg az igazit, akkor házasság nagyon macerás lehet, mert ki lettél mentve a vallásból.

Sok sikert! Mivel a párod házasság előtt szeretkezett veled, így szerintem csak jehovista akar lenni, vagy csak tetszik neki az egész, de még nem merítkezett alá, hiszen akkor már tudná ezeket a szabályokat, amiket a vének egymással osztanak meg.

Sok szerencsét amúgy

2011. máj. 15. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon fura nekem ez az egész, azt állítja hogy az neki a legfontosabb, hogy Jehovát szolgálja, meg nem léphet ki, de ha ennyire mélyen vallásos lenne, nem állt volna össze veled és nem feküdt volna le (hisz minkettő TILOS). Úgyhogy nekem ez egy kicsit fura. A másik meg hogy az én párom egész családja Jehova tanúja, csak a párom nem, de ugyanúgy mehetek oda meg nagyon szeretnek, bár sokszor megpróbálnak "megtéríteni" meg vannak bizonyos szabályok pl nem alszok ott meg ilyenek, de alapvetően nem gáz hogy ott vagyok, sőt... (mondjuk mint említettem nálunk a párom NEM vallásos, lehet hogy ez így más szitu)
2011. máj. 16. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, az nem tilos, hogy más vallásúval összejöjjön, csak azért ajánlják, mert pl. a kérdező és a párja is itt szenvednek a vallási különbségük miatt, ettől megkíméli magát az, aki a vallásán belül jön össze valakivel. Viszont az tényleg elég komolytalanná teszi a szememben ezt a gyereket, hogy hangoztatja, hogy Jehovát szolgálja, közben meg megszegi ő is a parancsát. Nem csak a vallás miatt, nem is vagyok JT, szóval ebből a szempontból hidegen hagy, csak ez a viselkedés kb. olyan a szememben, mint amikor egy férfi azt mondja egy nőnek, hogy szereti, közben meg mással kavar a háta mögött.
2011. máj. 16. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
27%

"De. A baj ott kezdodik, hogy lefekudtetek. Marmint nem az a baj, hanem az, hogy o nem tehette volna meg a vallasa szerint. Ha megis megtette, akkor valami baj van vele - nem tartja be azt, ami az elete. Elgondolkodhatsz akkor, mas dologban mennyire megbizhato? Nekem lenne tippen, de..."


Már bocs, de én az alapján, hogy nem tartotta be a hülye vallásának a hülye szabályait, hanem inkább örömet okozott a barátnőjének, nem bélyegezném megbízhatatlannak. Tisztelem mások vallását, de a jehova szektát, bocs, de nem.. abnormális életre kárhoztatja a fiatalokat (nem csak a szexualitás elnyomása miatt), és borzasztó, ahogy a kilépni akarókat kiközösítéssel, érzelmileg zsarolják!


Ha nem lépne ki értem a szektából, elhagynám. Én be nem lépnék a kedvéért, az biztos. Képmutatókra gondolom nekik sincs szükségük.Habár, hogy képesek a családtól való elszakítással büntetni a kilépőket, és azzal zsarolni, hogy menjenek vissza, fene tudja...


De a tanaik a valláson belül is abnormálisak és a való élettől teljesen elrugaszkodottak, nem értékelik, ha valaki sokra viszi a tanulmányaiban, munkájában, embereket zaklatnak bekopogással, utcai leszólítással, belterjesek, nem lehet tv-jük,internetezni se nagyon internetezhetnek, életük árán se kaphatnak vérátömlesztést, saját gyerekük halálát inkább végignézik (már bocs de én ezért börtönbüntetést adnék), elnyomják a nőket, tiltják a fogamzásgátlást... Vagy kilép a srác, és normális életet él velem, vagy elhagyom,ennyi.

2011. máj. 16. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
100%
14:11 itt most nem az a lényeg, hogy te, én, a többi válaszoló vagy a kérdező mit gondolunk a vallásáról, mit tartunk abnormálisnak vagy normálisnak. Arról van szó, hogy a srác a saját bevallása szerint halálosan komolyan veszi a vallást, nem akar eltávolodni az istenétől, mégis ilyen könnyen megszegi annak parancsait. Olyan ez, mint amikor azt hangoztatod, hogy fogyni akarsz, miközben tömöd magadba az édességet.
2011. máj. 16. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim válasza:
nem igaz Jehova tanúja...az igazi jehovák nem feküdnek le házasság előtt, ha nagyon komolyan gondolják a tanúságot..
2012. febr. 1. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!