Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ő Jehova tanúja. Mit tegyek?

Ő Jehova tanúja. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Szóval van egy srác akivel 2 hete járok de már előtte találkozgattunk sokáig. Számomra a probléma ott kezdődött, hogy nem akart bemutatni a szüleinek pedig ő már volt nálunk. A fülébe jutott hogy problémám van így tegnap leültünk beszélni. Előbb az érettségire fogta hogy ne találkozzunk annyit, de pár perc múlva sokkos állapotba kerültem. Kiderült hogy Jehova tanúi és én mint világi lány nem járhatok vele. Konkrétan az anyukája mondta neki hogy mondja el ezt nekem. Tehát az anyuka kényszerítette arra hogy szakítson velem. Teljesen kiakadtam... de mondta hogy nem akarja megszakítani velem a kapcsolatot. Ma újra taliztunk, mintha minden a régi lenne. Kezemet megfogta, csókolóztunk, de közben már nem járunk. Az anyuka nem tiltja hogy találkozzunk, de járásról valószínű hallani sem akar. Én tudom hogy szeret ez a fiú és én is őt. Azt mondta megfordult a fejében hogy kilépjen ebből a gyülekezetből, de jól érzi magát viszont. Szóval erre esély sincs hogy kilépjen. Mondta hogy elképzelte hogy milyen jó lenne ha én belépnék. De én kétlem hogy ezt szeretném. Így ezért maradt a 3. válaszút, hogy szakítunk. De a poén az egészben mint már írtam, hogy a viselkedésünkben semmi nem változott. Próbálunk most egymásra barátként nézni de nem megy. Ma kétszer mondta hogy szeret. Anyukája azt mondta neki, hogy a jövőben még bármi lehet velem. Na de gondolom cserébe ha én belépek. Viszont a kapcsolatot nem fogjuk megszakítani mer jól érezzük egymást. Ez a srác nagyon kedves, teljesen oda vagyok érte. 21. században miért van az, hogy valláskülönbség miatt nem lehet egy szerelem teljes? Én boldog vagyok vele így is, mert tudom hogy szeret, de ezekszerint ez sosem lehet hivatalos kapcsolat. Említette zat is, hogy nem akarja hogy a családja felbomoljon a döntése miatt. De kit tudja, lehet hogy évek múlva meggondolja magát és ebből az egészből ő fog kilépni.

Amúgy ők nem ilyen csöngetősök, egyáltalán nem rossz emberek. Mint kideült a szüleink is ismerik egymást és az én szüleim nincsenek egyáltalán rossz véleménnyel a családról.

köszönöm aki ezt a hosszú 'kérdést' elolvasta, kérlek adjatak nekem tanácsot! Valószínű azt fogjátok írni hogy felejtsem el őt de bennem még van reménysugár...


2011. febr. 12. 22:38
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
79%
Ha igazán szeretitek egymást akkor abba senki és semmi nem szólhat közbe! A szerelem egymás iránt legyőz akármit!!!
2011. febr. 12. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
100%

Én nem mondom hogy felejtsd el,de sztem eszedbe ne jusson belépni a gyülekezet be!!Biztos van valamilyen megoldás!Volt egy oszt.társam,ő is jehova!csak azért mondom ne lépj be,mert semmilyen ünnepet nem tarthatsz meg meg ilyen ehhez hasonló dolgok!!De tudod ...

Szurkolok nektek!!

2011. febr. 12. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem felejtsd, el, nekem is volt egy ilyen baratom.

Minel elobb ahgyod ott annal jobb lesz.

Ok nem fognak kiszallni a vallasbol, es hat szerintem te meg ne allj be, mert kiszivjak az agyad.

2011. febr. 12. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
68%
Én voltam köztük egy ideig, ismerem őket. Becsülöm is őket, sokat tanultam tőlük, De tudnod kell, hogy az ő világuk egy külön világ. Ők egymás között házasodnak, és sok szigorú parancs szerint élnek. Nem biztos, hogy te kibírod azt. Először csak ismerkedj velük, próbálgasd, milyen köztük, mire tanítanak, stb. Csak ne lépj be teljesen. És aztán majd meglátod. Nincs olyan vallási tiltás mint a középkorban, de lehetetlen házasságban élni úgy, hogy külön utakon járni, más filozófia szerint godnolkodni.... stb... nem lehet, és nem jó.
2011. febr. 12. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
0%
Tanúskodj!
2011. febr. 12. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 A kérdező kommentje:
kedves utolsó, mesélnél ilyen szokásokról még? amúgy igen számomra is kiderült hogy a házasság nagyon szent nekik és a testvére is gyülekezetből házasodott meg
2011. febr. 12. 22:51
 7/26 anonim ***** válasza:
Hasonló kaliberű egyént ismertem meg 2éve,aki egy teljesen más világban élt hasonló dolgok miatt.Kibírhatatlan egy normális egyed számára.Egy idő után minden erről szól,a programok errefelé irányulnak,és szépen lassan kiütközik ez a nagy különbség a két ember között.Ő szeret,de titkon reméli hogy te is követed a világnézetét.Visszagondolva örülök hogy szakítottunk.Boldogtalan lettem volna mellette.Úgyhogy jól gondold át mennyire vagy erre felkészülve.
2011. febr. 12. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim válasza:
0%
Én nem vagyok vallásos. Szerintem lépj be és ne gyakorold a vallást ennyi. Nem tudom hány évesek vagytok, ha a fiú idősebb, önállóbb lesz majd kilép. Ha nem lép ki, mi van? Lehet, hogy az az igaz út:D
2011. febr. 12. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 A kérdező kommentje:
én 18L vagyok és ő pedig 17F.. szóval még beleszólhatnak az életébe és bele is szólnak sajnos. szerencsére az én szüleim már rámhagyják ezt a dolgot, anyukám nem ellenzi
2011. febr. 12. 22:54
 10/26 anonim ***** válasza:
Reménytelen.Felejtsd el.
2011. febr. 12. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!