Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » 18 év alatt el lehet költözni...

18 év alatt el lehet költözni otthonról?

Figyelt kérdés
Elszeretnék költözni a barátomhoz, mert anyám egy cselédként bánik velem.Múlt héten elmentem a barátommal focimeccsre és utána hozzájuk mentünk.Anyám 8kor felhív, hogy hol vagyok mert nem tudta megcsinálni másnapra az ebédet húgom miatt.Most tegnap este barátomnál aludtam és 11 kor mentem haza.Nagy mérgesen rám támad, hogyha nevelőapám nem lesz itthon délelőtt szombatonként, akkor csak 10ig maradhatok ott, mert kell húgomra vigyázzak.Most hogyha még csak 17 vagyok és anyám nem egyezne bele, hogy elköltözzek akkor mit lehet tenni? egy elkeseredett 17 éves lány.
2011. febr. 12. 14:39
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
50%
Aki azért akar elköltözni otthonról, mert be kell segítenie a házimunkába (legyen az mosogatás vagy gyerekre vigyázás) az egy f-sz. Bocs.
2011. febr. 12. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
0%

14:55-ös vagyok, most látom, nem is egy év, hanem HÁROM HÓNAP múlva nagykorú leszel. :D


Na, hát azt ne mondd nekem, hogy 3 hónapot nem bírsz ki. Más kétnaponta kap enni, verik agyba-főbe, nincs még ágya sem, mégis ki kell bírnia.


Közel van a barátod és minden nap látnod kell? Istenem. Mindenre nem lehet segítség... Köszönsz neki, elmész mellette, ennyi.

2011. febr. 12. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
37%
Azért szerintem egy testvér vigyázhat olykor a kisebb tesójára. Csak manapság lett az divat, hogy egy gyereknek semmi dolga nincs otthon, még néhány éve természetes volt, hogy a gyerekeknek is vannak feladataik. Nekem is kellett néha öcsémre vigyázni, és sose éreztem úgy, hogy most én rabszolga lennék, teljesen természetesnek vettem, hogy néha ezt is meg kell tenni. Az persze már más kérdés, hogy néhány szülő úgy érzi, ha van egy nagyobb gyerek, akkor a kistesó vigyázásában minden percben rendelkezésre kell állnia, mert ezzel én sem értek egyet. Tényleg nem az ő dolga ezt vállalni, de ha valakit olykor megkérnek rá, az szerintem egy teljesen természetes dolog.
2011. febr. 12. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
56%
Bocs, de ilyen részletesen nem írtad le először, így csak egy kamasz kori hisztinek tűnt nekem a dolog! Mert párszor tényleg segíthet az ember az anyjának. Ha tényleg ennyi gond van, akkor is le kell ülni megbeszélni, mielőtt a költözésen gondolkodna az ember.
2011. febr. 12. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 A kérdező kommentje:
nem azért szeretnék elköltözni mert kell segíteni mert megcsinálom,hanem ezért mert az orvos mondta h jobb lenne nekem valahol máshol.Eddig is ugynúgy megcsináltam/om amit kell
2011. febr. 12. 14:58
 16/26 anonim ***** válasza:
73%
Akkor tényleg durva a helyzet, de az első hozzászólásodból ez nem derül ki! Valahogy bírd ki a pár hónapot, azután ha elmész más városba továbbtanulni, akkor el tudsz költözni. Ha még középiskolás maradsz, akkor szívás, mert valamiből meg kell élned. Ha meg dolgozni mész, akkor sem lesz azért a dolog sétagalopp.
2011. febr. 12. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
73%
nézd, akkor beszélni kell a barátod szüleivel (ha együtt élnek) ha nem akkor ha valóban 3 hónap választ el vágj neki, mire a jogi hercehurca a végére érne már be is töltötted a 18-at. Lehet így fejükhöz kapnának
2011. febr. 12. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 A kérdező kommentje:
15.01! rád végképp nem voltam kíváncsi és igen tudom milyen mikor cselédként bánnak valakivel!
2011. febr. 12. 15:03
 19/26 anonim ***** válasza:
40%
Már ne haragudj, de te már majdnem felnőtt vagy, legalább is életkor szerint. Milyen lenne már az, hogy neked nem kell házimunkát végezni egy olyan lakásban, ahol te is laksz? Ha elköltözöl, ott szerinted ki fog takarítani, főzni, mosni? Asszem te, nem igaz? Vagy cseléded lesz? Vagy a barátod szülei csinálják meg majd helyetted, mert ők "rendes" szülők?
2011. febr. 12. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 A kérdező kommentje:
15.29 olvass vissza! én csinálom az összes házimunkát itthon ha nem vetted volna észre.És a barátoméknál hogyha ott vacsorázom akkor el is mosogatok utána+ még ami kint van h elkell majd mosni....mielött válaszolsz olvassál egy kicsit!
2011. febr. 12. 15:32
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!