Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » 18 év alatt el lehet költözni...

18 év alatt el lehet költözni otthonról?

Figyelt kérdés
Elszeretnék költözni a barátomhoz, mert anyám egy cselédként bánik velem.Múlt héten elmentem a barátommal focimeccsre és utána hozzájuk mentünk.Anyám 8kor felhív, hogy hol vagyok mert nem tudta megcsinálni másnapra az ebédet húgom miatt.Most tegnap este barátomnál aludtam és 11 kor mentem haza.Nagy mérgesen rám támad, hogyha nevelőapám nem lesz itthon délelőtt szombatonként, akkor csak 10ig maradhatok ott, mert kell húgomra vigyázzak.Most hogyha még csak 17 vagyok és anyám nem egyezne bele, hogy elköltözzek akkor mit lehet tenni? egy elkeseredett 17 éves lány.
2011. febr. 12. 14:39
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
56%

El lehet, de a rendőrséggel hazavitethet és haza is visznek, mert nem vagy még nagykorú, sajnálom:(

Ilyenkor jogilag csak nagykorúsítás után lehetséges, hogy 18 év alatt elköltözz.

2011. febr. 12. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
60%
semmit és 18 éves korig akár el is vehetnek a szüleidtől ha problémás vagy, ki kell várnod azt az 1 évet mert mindenki pórul jár. Beszélj vele, hogy te őszintén meg mondod hol vagy, sokan hazudoznak meg az árokparton csinálják... ezen el kell gondolkoznia és tiszteletben tartani az őszinteségedet, valahogy közös nevezőre kell jutni
2011. febr. 12. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
38%

Attól, hogy a húgodra vigyázol még nem vagy cseléd.

Ezért vagy elkeseredve? Egy hatalmas nagy saller kéne neked!


Olvasgasd egy kicsikét a gyakorikérdéseket, és akkor meglátod, hogy másoknak mekkora problémáik vannak, te meg egy apró, jelentéktelen hülyeség miatt már el akarsz költözni otthonról! Én a helyedben szégyelleném magamat!

2011. febr. 12. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
58%
Már bocsánat, de igenis szar az, ha valakinek a testvérét kell pátyolgatnia. Ha babázni akarok szülök magamnak, de kényszerből vigyázni...
2011. febr. 12. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
10%
De ezért elköltözni otthonról? Na meg nem mindennap kell pátyolgatnia a testvérét! Néha azért besegíthet, nem?
2011. febr. 12. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 A kérdező kommentje:
14:48! tudod hogy én miket élek át? nem ez az egyetlen dolog ami miatt költöznék!van egy bátyám neki anyám a seggét kinyalja semmit nem kell csináljon nem fürdik és akkor velem ordítoznak h h merek minden nap legalább zuhanyozni.ha meg babázni szeretnék akkor magamnak szülőm és nem a lányomnak.ennyit erről.Amúgy a család miatta rendszeresen kell járjak pszihológushoz,szóval ha nem tudsz mindent akkor ne írogass ilyeneket! Amúgy még 3 hónap és nagykorú leszek csak az a baj, hogy nagyon közel lakunk egymáshoz a barátommal, és hogyha odaköltöznék akkor előfordulhat, hogy naponta látom! és soha nem szeretném!
2011. febr. 12. 14:53
 7/26 anonim ***** válasza:
100%
Épp azt írja, hogy ez minden napos. Néha is milyen már ez?? Unokatesómék 4en vannak, mégsem kellett soha vigyázniuk egymásra és szerintem ennél igazságtalanabb dolog a világon nincs, hogy a testvérnek kötelessége a kicsire vigyázni. Nekem sem kellett soha a húgomra és az én gyerekemnek sem kellene soha.
2011. febr. 12. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
81%
Hazavitethet a rendőrséggel, amíg be nem töltöd a 18. évedet, de ha a húgodtól ennyire nem tud mit kezdeni magával, kérdés, hogy jut el a telefonig, hogy hívja a zsarukat... 1 évig nem játszanám azt, hogy örökké visszahozatom a lányomat a rendőrséggel, mikor van ennél fontosabb dolguk is. Inkább magamba szállnék a helyében, hogy a 17 éves lányom miért utál ennyire itthon lenni, és változtatnék rajta. Nem értem anyádat, Téged vajon kire bízott? Ha ennyire nem tudja megoldani a kisgyereke nevelését, akkor minek szülte? Hogy majd a nagyobbik gyerek felnevelje a kicsit? Részvétem!
2011. febr. 12. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
43%

Ha anyukád nem egyezik bele (márpedig nem fog, mert szüksége van rád otthon), akkor nincs sok lehetőség...


- kerülhetnél másnak a gyámsága alá, de a te esetedben ez esélytelen, mert nagyon erős indokok kellenének hozzá. Ha jól veszem ki a szavaidból, téged nem bántalmaznak fizikálisan, nem éheztetnek, nem lehetetlenítik el az életedet... még a barátodhoz is elengednek, igaz megszabják hogy mikor gyere haza, de hidd el, nagyon sokan vannak akiknek még ennyit sem engednek!

A gyámügyi hivatal inkább a kisebb gyerekekkel foglalkozik, akiket vernek otthon, nem kapnak enni, nem járatják őket iskolába, az utcán élnek, stb. A te helyzeted messze van ettől.


- Házasság. Ha 18 éves korod előtt házasodsz, akkor automatikusan nagykorúvá válsz jogi szempontból. De gondolom nem akartok esküvőt, meg felesleges is lenne egyetlen év miatt... hiszen jövőre 18 leszel!


Biztos nagyon nehéz lehet otthon, elhiszem hogy nem érzed ott jól magad és el vagy keseredve, de csak EGY ÉVET kell kibírnod ott, utána oda mész, ahova akarsz.


Gondolj bele: most valahogy sikerülne a barátodhoz költöznöd, de mondjuk pár hónap múlva szakítasz vele. Hova mész, mit csinálsz, ha otthon haragszik rád a család és nem fogadnak vissza...? Tényleg érdemes lenne egy év miatt tönkretenni a családi kapcsolataidat? Ki tudja, később mikor lenne szükséged édesanyádra, vagy akár a húgodra.

2011. febr. 12. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 A kérdező kommentje:
ja a besegítés: én csinálok minden házimunkát ,kivéve a főzést.És anyám ezért sír mert nem tudja megcsinálni.Rendszeres az olyan h engem otthon hagy húgommal ő meg elment a barátnőjével a városba flangálni.Én addig kitakarítok mindenhol kisikálom a fürdőt stb...na ehhez mit szólsz...
2011. febr. 12. 14:55
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!