Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csináljak, hogy anyám ne...

Mit csináljak, hogy anyám ne mindig rajtam vezesse le a feszültséget?

Figyelt kérdés

Gyerekkorom óta olyan légkörben élek, ahol mindig rajtam csattan az ostor, ha valami baj van. Mivel anyám egyedül nevel minket, nyilván van elég gondja, de ez nem magyarázat arra, miért kell állandón rosszkedvűnek lennie.

Az állandóan azt jelenti, hogy egy héten kb. 5 napot úgy élek meg otthon, hogy már nem merek megszólalni, egész nap kuksolok a szobámban, csak nehogy megint kiabáljanak velem. Ha kérdezek, nem válaszol vagy csak morog valamit, semmi nem érdekli, ha vidám vagyok, már az is baj.

Próbáltam türelmes lenni, ha kiabált, inkább hallgattam, mintsem visszaszóljak, ha rosszkedve volt, kedvesen beszéltem, nem idegesítettem fel magam rajta, kitartóan próbáltam nem tudomást venni róla, hogy már megint nem lehet hozzászólni... de nem megy. Egyszerűen már nem bírom...

Néhányszor megkértem, hogy próbáljon változtatni, mert nekünk ez így nem jó, akkor csak ordított, hogy ő ugyan nem fog megváltozni, nekünk kell hozzá alkalmazkodni, amíg az ő házában lakunk (sajnos elköltözni nem tudok).


2011. febr. 9. 10:11
1 2 3
 21/21 anonim ***** válasza:
Felejtsük el! A kérdező nem reagált. Azóta eltelt 10 év. Szült 3 gyereket. Az anyja imádja az unokák miatt. (Valószínűleg klímaxos, és nemsoká már a lánya lesz az! Éljen a világbéke!
2021. máj. 13. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!