Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy térítsem észhez az...

Hogy térítsem észhez az öcsémet? Sürgőss = (

Figyelt kérdés

17 éves lány vagyok, van egy 14 éves öcsém, akinek a legjobb barátja 19 éves pasi.Annak a srácnak csak az öcsém a barátja, mert tudják milyen...

Az a lényeg hogy öcsém cigizik, iszik amikor vele van, felnéz rá,és probál olyan lenni mint ő.És teljesen kisajátitja az öcsémet, akármit mond, azt teszi.Jól kihasználja minden téren.Hiába probálnának az öcsém többi barátai tartani vele a kapcsolatot, ez haverja ugy mond elzárja előlük.

Buta öcsém mindenben hallgat rá.hiába mondom neki ne foglalkozzon vele, nem hallgat rám, sem senkire.Iskolába is rontott sokat, hazudozik mindenkinek.Nem bírom már , se én se az öcsém többi barátja.Elfog mindenkit vesziteni.Segiteni akarok neki, de nem tudom hogy.Hiába osztom ki nem birja felfogni milyen rossz hatással van rá.

Össze kellene őket valahogy vesziteni, de hogy? Nincs valakinek valami ötlete, hogy örökre megszabaduljon attól a fiutól és csak a korához illőkel legyen ujra?Eltiltani nem lehet.

Köszönöm szépen előre is a segítséget.


2011. febr. 8. 17:09
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:

Előző vagyok!

Ha mindenképpen azt akarod hogy összevesszenek akkor megpróbálhatod elvetetni a pasival az öcséd barátnőjét(csak ha van).

ha nincs akkor nem nagyon jut eszembe semmi, bocs!


13/F

2011. febr. 8. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
Sajnos manapság már a 14 évesek is isznak, cigiznek sőt a sokkal fiatalabbak is, úgyhogy ha még szikerülne is szétszedned őket, akkor az öcséd találna mást akár az ő korosztályából is, aki iszik és cigizik. Ha elköltöztök akkor találna mert, mint mondtam manapság már MAJDNEM minden ilyenkorú csinálja ezeket. és most lehet lepontozni, elmondani minden-nek attól még sajnos ez ígyvan. Bár abban igazad van hogy tényleg nem jó hogy ilyen gyakran berúg, azzal kéne is vmit csinálni. első válaszoló vagyok és 16 leszek pár hónap mulva,(mert kérdezted) és nem vok olyan mint az a gyerek legalábbis nem mindenben, Én csak még kétszer rúgtam be, drogozni meg nem drogozok.
2011. febr. 8. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 ekeke ***** válasza:
Az egy köcsög, szó szerint el kell tőle tiltani, fizikailag megakadályozni. Meg kell mutatni neki, hogy milyen eredménnyel zárul az ivós-dohányzós-mindenbeszarós trehány élet. Azonkívül mindig jó izomból felpofozni, ha el akar szökni. 14 éves és nem 18!!! Büntetőjogilag is felelősek érte a szülők!
2011. márc. 9. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 ekeke ***** válasza:
Amúgy meg rendőrt kell ráhívni és /vagy fel kell pofoztatni. Hogy is van, hogy felnőttkorú egy gyermekkorúnak italt és cigit ad? Ez sitt-gyanús! Minimum pénzbüntetés!
2011. márc. 9. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 ekeke ***** válasza:

Bocs, csak feldúlt vagyok, nehéz pontosan fogalmazni: a köcsögre szó szerint rendőrt kell hívni. És az öcsédet meg pórázon tartani, kerül amibe kerül.


Sajnos a dolognak van egy nehezebben feldolgozható része: hogy lehet az, hogy a szüleidnek nincs ideje/módja/képessége arra, hogy megfeleleő példával, szeretettel, együttes programokkal valami emberibbet mutassanak neki? Mindenki önmagától is belátja, ha nem sötét, hogy mi hová vezet! Öcséd azért követi ezt, mert a számára ez a kilépési lehetőség az (ő számára) unalmas életből, a bizonyos rétegek számára "átlagember" létből. Az a fickó tud valamit, mert imázsa van, vezetni képes, de igen gyenge, mert mást tönkretéve vezetősködik.


Erőből kell sajnos átmeneti megoldást találni, hosszabb távon pedig az egész családra lesz szükség.


Nehéz a megoldás, mert egy imázst lát, ami elsöprő erejű, mint régen Madonna most meg ez a Lady Gaga... érted?

A lázadást nem lehet elfojtani!

Persze a mai ifjak egy olyan kor lázadói ellen lázadnak, akik maguk is lázadtak már a régiek ellen, tehát ezek a lázadás ellen lázadnak? Vagy mégsem?

2011. márc. 9. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!