Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy térítsem észhez az...

Hogy térítsem észhez az öcsémet? Sürgőss = (

Figyelt kérdés

17 éves lány vagyok, van egy 14 éves öcsém, akinek a legjobb barátja 19 éves pasi.Annak a srácnak csak az öcsém a barátja, mert tudják milyen...

Az a lényeg hogy öcsém cigizik, iszik amikor vele van, felnéz rá,és probál olyan lenni mint ő.És teljesen kisajátitja az öcsémet, akármit mond, azt teszi.Jól kihasználja minden téren.Hiába probálnának az öcsém többi barátai tartani vele a kapcsolatot, ez haverja ugy mond elzárja előlük.

Buta öcsém mindenben hallgat rá.hiába mondom neki ne foglalkozzon vele, nem hallgat rám, sem senkire.Iskolába is rontott sokat, hazudozik mindenkinek.Nem bírom már , se én se az öcsém többi barátja.Elfog mindenkit vesziteni.Segiteni akarok neki, de nem tudom hogy.Hiába osztom ki nem birja felfogni milyen rossz hatással van rá.

Össze kellene őket valahogy vesziteni, de hogy? Nincs valakinek valami ötlete, hogy örökre megszabaduljon attól a fiutól és csak a korához illőkel legyen ujra?Eltiltani nem lehet.

Köszönöm szépen előre is a segítséget.


2011. febr. 8. 17:09
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
2%
Törődj a magad dolgával!! Semmi közöd nincs hozzá, ha ő azzal a fiú-val érzi jól magát, azzal van sok közös témájuk és azzal van jóban akkor, ne szólj bele. Nem tudom, te mit szolnál hozzá ha ő próbálna összeveszíteni pl a fiúdal csak mert SZERINTE nem hozzád való?? És most teljesen lepontozzhatok akár 0 százalékig is az sem érdekell!!
2011. febr. 8. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
63%

Igazából nem sok mindent tehettek. :S

Ha szeret titeket akkor esetleg észreveszi magát.

2011. febr. 8. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 A kérdező kommentje:
a saját öcsém te idióta.14 évesen iszik cigizek, nem ,majd el fogom nézni hogy elzülljön és egy senki legyen belőle 18 éves korára szerinted???amikor az egész családunk utálja azt a gyereket, meg itt a körzetbe ahol lakunk senki nem áll vele szóba mellesleg drogozik.az kell még hogy a tesóm is kábítószerezzen!!!!nem lehurrogást kértem, te értelmiségi.megköszönném ha ezután megtartanád magadnak az effajta primitiv véleményedet.kösz cső
2011. febr. 8. 17:23
 4/25 anonim ***** válasza:
91%
nálam ugyan ez van csak nekem egy ilyen hülye húgom van... nagyon nem tudsz mit csinálni vele... szerintem majd egyszer észhez tér... 16/L
2011. febr. 8. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
87%
Teljesen normális, hogy ha szereti a testvérét, meg akarja védeni a züllött haveroktól. A leírás szerint pedig valóban nem sok jót tanulhat tőle. Az a baj, hogy én igazán nem tudom mit lehetne tenni azért hogy megszakadjon ez a kapcsolat, ha egyébként nem hallgat a jótanácsra. Szüleitek tudják ezt?
2011. febr. 8. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 A kérdező kommentje:

egyébként hány éves vagy te 10?

gondolom barlangba laksz..csak saját magadat égeted le..

milyen közös témájuk?? a cigi meg a pia meg az efféle dolgok??majmolja azt a hülye gyereket mert azt hiszi hogy az amit ő tesz az a jó??

az a buzeráns meg jót röhög rajta amiért ki tudja használni, hogy megveszi a cigit meg a piát és ő issza meg szivja el tőle?? hát ez jó féle gondolkodás mód csak gratulálni tudok.szánalmas vagy.

2011. febr. 8. 17:27
 7/25 anonim ***** válasza:
76%
Az 1. borzasztóan ostoba.Ne is foglalkozz vele.Kb olyan lehet mint az öcséd haverja.Én felhívnám magamhoz a srácot és feltennék neki mindenféle rafinált keresztkérdést amiben az öcsédről is szó van,meg az életviteléről.Ezt többször is megteheted,előbb utóbb bebukik,hogy csak érdek és rossz irányba tereli öcsisajtot.Anyut is vond bele a játékba.Csak szépen mosolygósan.Aztán ha elszólja magát és öcskösnek nem esik le akkor fel lehet világosítani.Az a baj,hogy a cigi pia után jön a kábszer.
2011. febr. 8. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 A kérdező kommentje:

A válasz megírásának időpontja: ma 17:23

anyu tudja milyen, nem örül neki,nem mindent tud.eltiltani nem tudnánk tőle, hisz tulajdonképpen majdnem szomszédunk, és sülve főve együtt vannak iskola után, késő estig, aztán hazaesik cigiszagúan, sokszor részegen, hazudik össze vissza hol volt.

nagyon nehéz ez:(

valami megoldás biztos hogy van.

azt kellene amugy hogy az a srác szálljon le az öcsémről, mert öcsém nem hagyná ott, mert példaképének tekinti szinte

2011. febr. 8. 17:30
 9/25 A kérdező kommentje:

A válasz megírásának időpontja: ma 17:23

csak félek tudod nehogy késő legyen.szeretem a tesómat nagyon és nem akarom hogy baja legyen, pedig jó úton halad felé:(

2011. febr. 8. 17:32
 10/25 anonim ***** válasza:
64%

És a szüleitek? Anyukád, apukád hogyan reagálnak erre? Gondolom ezt ők is látják! Persze, Te mint a nővére, nagyon fontos, hogy segíts neki, de itt elsősorban a szülőknek kell lépni! Valahogyan beszélni kell az öcséd fejével, ha kell szigorúan fellépni! Első körben biztos haragot, utálatot és dühöt vált ki az öcsédből a szigor/tiltás, de előbb utóbb megbékél és belátja, hogy a szülőknek van igaza.

Anno 14 évesen én is belekeveredtem egy rossz társaságba, anyuék odáig jutottak, hogy kivettek a suliból és egy másik városba vittek és non-stop felügyeltek és hoztak-vittek a suliba, nem engedtek sehova stb. Hát gondolhatod, hogy gyűlöltem őket, dühöngtem, csapkodtam stb. De aztán új barátokra leltem és ahogy telt az idő, nekem is benőtt a fejem lágya és rájöttem, hogy úristen, de jó, hogy akkor nem hagytak lezülleni mert ma már ki tudja mi lenne velem...

Most már 30 éves elmúltam, de mindig hátborzongva gondolok vissza arra a kamaszkori kilengésemre és hálát adok a sorsnak, hogy a szüleim kőkeményen beleavatkoztak.

2011. febr. 8. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!