Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy térítsem észhez az...

Hogy térítsem észhez az öcsémet? Sürgőss = (

Figyelt kérdés

17 éves lány vagyok, van egy 14 éves öcsém, akinek a legjobb barátja 19 éves pasi.Annak a srácnak csak az öcsém a barátja, mert tudják milyen...

Az a lényeg hogy öcsém cigizik, iszik amikor vele van, felnéz rá,és probál olyan lenni mint ő.És teljesen kisajátitja az öcsémet, akármit mond, azt teszi.Jól kihasználja minden téren.Hiába probálnának az öcsém többi barátai tartani vele a kapcsolatot, ez haverja ugy mond elzárja előlük.

Buta öcsém mindenben hallgat rá.hiába mondom neki ne foglalkozzon vele, nem hallgat rám, sem senkire.Iskolába is rontott sokat, hazudozik mindenkinek.Nem bírom már , se én se az öcsém többi barátja.Elfog mindenkit vesziteni.Segiteni akarok neki, de nem tudom hogy.Hiába osztom ki nem birja felfogni milyen rossz hatással van rá.

Össze kellene őket valahogy vesziteni, de hogy? Nincs valakinek valami ötlete, hogy örökre megszabaduljon attól a fiutól és csak a korához illőkel legyen ujra?Eltiltani nem lehet.

Köszönöm szépen előre is a segítséget.


2011. febr. 8. 17:09
1 2 3
 11/25 A kérdező kommentje:

A válasz megírásának időpontja: ma 17:28

köszi.ez jó ötlet. akár diktafonra is felvehetnénk.

csak az a baj hogy öcsémet ez sem érdekelné tudom jól, el se hinné, képes rá.1000x jobban hinne a haverjának:(

2011. febr. 8. 17:34
 12/25 anonim ***** válasza:
Nem tudom mennyire foglalkoztatják már a lányok? Talán ha összejönne egy helyes, normális lánnyal, aki jobban lekötné és inkább hallgatna rá, mint rád vagy a barátaira.
2011. febr. 8. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 A kérdező kommentje:

A válasz írója 83%-ban hasznos válaszokat ad

Nagyon sokszor kioszton, térjen észhez.megigéri, utána megint..és megint és megint..senkire nem hallgat.

ha most bezárnánk a házba az nem lenne megoldás.ugyis megtalálná a módját hogy találkozhasson vele.

ezért kérdeztem ezt az összeveszítős dolgok, a haverja által, ha ő nem foglalkozna vele, akkor minden simán menne.

egyébként öcsém annyira hülye, hogy a haverjának barátnője lett..kikezdett vele csak hogy a haverját kidobja, hogy öcsémmel tudjon lenni folyton ( nem meleg).. a csaj meg ki is dobta, persze ezt a haverja nem tudja

2011. febr. 8. 17:37
 14/25 A kérdező kommentje:

A válasz írója 80%-ban hasznos válaszokat ad.

na igen.. azt mondta neki nem kell lány..mind átveri.haverja telebeszélte a fejét ezzel is.

amikor volt bnője öcsémnek, szinte édes 3 as volt folyton ott volt a haverja velük..szinte ezért is..szakitott vele a csaj

2011. febr. 8. 17:39
 15/25 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy csak a költözés lenne akkor megoldás. Sajnos tudom, hogy azt meg sokkal nehezebb megvalósítani, mint így tanácsként leírni.
2011. febr. 8. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
51%
14 évesen alaposan kiskorú, sztem is az iskolaváltás lenne a célravezető, feltéve, ha ez a fiú is odajár. utána meg nonstop felügyelet. más megoldás sajnos nincs. időben kell az ilyet kezelni, mert különben jönnek a könnyűdrogok stb.:S
2011. febr. 8. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 A kérdező kommentje:

öcsém most 8 os általánosba.

a haverja meg középsuliba jár másik városba.ez igy idáig nem gond.

csak a suli utáni idő, amikor találkoznak.

az a baj hogy öcsém rontott nagyon sokat suliba, lehet fel sem veszik sehova. a haverja meg fűzi a fejét hogy menjen oda ahova ő jár, ami egy elég suttyó iskola:S

2011. febr. 8. 17:48
 18/25 anonim ***** válasza:

Nagyon aranyos Toled, hogy igy aggodsz a Testvered miatt, de neharagudj, hol vannak a Szuleid?

Egy 14 eves gyermeknek mi keresni valoja van az utcan, vagy a szomszedban keso este pl.?

A Szuleid feladata ez, hogy megszabjak azt, hogy mikorra er haza, s amikor ital szagat erzik, akkor nyugodtan szamon lehet kerni, akar megbuntetni is lehet, elvegre 14 EVES es nem 24.

Igen igy elfog zulleni es mar elkezdte ezt, de a Szuleid dolga az, hogy ezt megakadalyozzak.

Nem figyelik azt, hogy milyen eredmenyei vannak az iskolaban, nem kerik szamon azert, hogy romlanak a jegyei stb....

2011. febr. 8. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 A kérdező kommentje:

A válasz megírásának időpontja: ma 17:55

Anyu dolgozik 4 ig, és beteg is, van elég baja.

Szokott sirni öcsém miatt néha ha látja hogy berugott.Amíg nincs otthon nem tudja megszabni hova menjen, mert nincs otthon nem látja, én is kb 4 ig vagyok suliba.

Apu külföldön dolgozik, 2 havonta 1x jön haza.

Ezért lehetne ezt csak úgy megoldani ha a haverja veszik vele össze valamiképp de örökre.

Akkor újra normális lenne.

2011. febr. 8. 18:00
 20/25 anonim ***** válasza:

Hát, ennyit számít az a közösség, sok mindent nem tudsz csinálni, esetleg nyomatékosan érzékeltetheted a véleményed és sokszor!

Ha erre nem figyel fel akkor majd egyszer feltűnik neki.

Csak te nem akarod megvárni míg észreveszi magát és igazad is van, addigra már késő lesz!

Próbálkozzatok pszichológussal, sok tud segíteni.

DE van más megoldás is, megpróbálsz közelebb kerülni hozzá és TE sajátítod ki őt!

Össze is beszélhetsz a barátaival hogy hívják el szórakozni más helyekre, barátkozzon a saját korosztályával, amint több időt tölt a barátaival rá fog jönni hogy tévedett a "legjobb barátjával" kapcsolatban!

Remélem segítettem!

2011. febr. 8. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!