Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért ilyen velem az anyám?

Miért ilyen velem az anyám?

Figyelt kérdés
Kicsit hosszú lesz, de röviden megpróbálom leírni.Végzős vagyok egy gimiben.Van egy bátyám és egy húgom.Bátyám 20 én 17 húgom 1,5 éves.Anyám elvárja, hogy helyette csináljak mindent, azzal a kifogással, hogy nem tudja húgomtól.Bátyám egész nap számítógépen játszik, SEMMIT! nem csinál ezen kívűl.Én takarítom a saját szobámat, bátyám még erre se képes, az ő szobáját is anyám takarítja.Ha tanulnék, engem ugráltat mindenki és hogyha azt mondom, hogy nem csinálom meg,akkor én vagyok a gonosz és hasonló csúnyább társai.Erre jó példa a hétvége.Elmentem szombaton a barátommal meccsre, utána felmentem hozzájuk.Anyám 8kor hívott, hogy hol vagyok, merthogy húgomtól nem tudta megfőzni a vasárnapi ebédet.Teljesen tönkreteszi az életem, a suliban tiszta rossz jegyeim vannak, mert vagy húgomra vigyázok, vagy az ő dolgait csinálom.Legyetek szívesek segíteni nekem, hogy mit tudnék csinálni!
2011. febr. 8. 17:02
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
Az egy dolog, hogy az első lépés az hogy beszéljük meg a másikkal(jelen esetben ugye az anyával) ha gond van, de van hogy már nem lehet, egyébként is, ha felfogná a súlyát annak amit tesz akkor nem is tenne ilyesmi, és nem lenne miről beszélni.Igazából tényleg csak annyit tudsz tenni, hogy nem csinálod meg a dolgokat, csak ebből meg az a gond, hogy akkor eléggé nagy balhé lesz...javasolnám hogy lépj le otthonról, de gondolom, nem is lenne hova menned.Mamád nincs esetleg?Vagy előszőr mamádat vagy valami rokont megkérni hogy beszéljen vele hátha és ha nem megy akkor valami más eszközhöz folyamodni?
2011. febr. 8. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
17:16 vagyok. Annyit még, hogy én nem ugráltam úgy, ahogy anyám fütyült, így mindenkinek úgy állított be, hogy én vagyok maga az Antikrisztus. Egy ideig próbáltam felnyitni az emberek szemét, aztán feladtam. Jó, én vagyok az Antikrisztus! Tök kényelmes pozíció, mert ha ezerrel kapartam, akkor is én voltam a szemét, ha nem csináltam semmit, akkor is én voltam a szemét, és ha visszaszóltam, akkor is én voltam a szemét. Úgyhogy én csináltam mindent úgy, ahogy nekem jó volt. Hosszú évek után pár ember szeméről lehullt már a hályog, és látják, hogy muterom mekkora egy szemét xarkeverő, de már nem érdekel. Az se, ha mellém állnak. Felnőtt vagyok, nem lakom ott, baromira lexarom, ki mit gondol rólam. Mellesleg engem örökké azzal zsarolt kicsi, 6-8 éves koromban, hogy intézetbe ad. Soha senkinek nem volt gondja velem, meg se mertem nyikkanni, vagyis a gond aligha velem volt...
2011. febr. 8. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:
Mamám, már nagyon idős nem szeretnék a terhére lenni.A másik mama meg messze lakik tőlünk.Apámhoz nem költöznék, mert alkoholista.17:16 örülők, hogy neked megoldódott a problémád!
2011. febr. 8. 17:25
 14/21 anonim ***** válasza:
17:16 vagyok - dettó így volt nálam is! Konkrétan intézetbe akart adni, mert rájött, hogy a gyerekek nem szobatisztán születnek, és nem tudják megmondani, mi bajuk, ezért sírnak. Idegesítettem, meg akart szabadulni tőlem. Nagyanyáméknak köszönhetem, hogy nem kerültem intézetbe, ők neveltek... Én a mások gyerekeinek kinőtt, megunt, divatjamúlt, ciki ruháiban jártam, és folyton cikiztek, hogy minden nap ugyanabban a ruhában jártam, nem játszhattam, nehogy koszos legyen vagy elszakadjon a ruhám, miközben anyám 2hetente járt a fodrászhoz, a manikűröshöz, és a pedikűröshöz is. Nekem minden évszakra volt egypár cipőm, neki folyton vettünk... Én nem focizhattam, nem csúszkálhattam, nehogy tönkremenjen a cipőm... Ja, és minden szünetet a nagyszüleimnél töltöttem. Soha nem vitt el még egy moziba se. 1 napot nem töltöttünk soha kettesben. Fogalmam sincs, milyen lehet egy gyereknek a nyaralás élménye...
2011. febr. 8. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
17:16 vagyok. Ne hidd, hogy megoldódott! Nem vagyok már annyira fiatal, és nincs gyerekem, mert egész életemben attól rettegtem, hogy nehogy én is olyan anya legyek, mint ő... Egész életemben magamban hordom az elcseszett gyerekkorom nyomait...
2011. febr. 8. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:

Szörnyűnek tartom, hogy ilyen anyák is vannak!!!


Kérdező, kollégiumba nem tudnál menni? Vagy nincs egy olyan tanárod, aki beszélhetne anyukáddal arról, milyen fontos most a tanulás az egész jövőd szempontjából?

2011. febr. 8. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
Ha a mamád nagyon idős, és ha mondjuk egyedül is van, akkor még pont jó is lenne, hogy vele élj, mert neki tudnál segíteni, meg nem lenne egyedül, amiről minden nagymama "panaszkodik" ő is jól járna, meg te is, ha olyan vele a kapcsolatod akkor biztos vagyok benne, hogy nagyon örülne neked.Egy nagy teher lemenne a válladról, nyugodtabb életet élhetnél, és még az is lehet hogy anyukád esetleg észbe kapna(bár kicsi az esély).Ez abszolút nem normális amit művel, ezzel téged tesz tönkre anyukád, de nem is vagy köteles elviselni ezt a bánásmódot!!
2011. febr. 8. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 tetris ***** válasza:
A mostohaapáddal nem lehetne beszélni a dologról? Ő hogy áll ehhez?
2011. febr. 8. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
Anyád magának szült vagy neked?Persze a csépé az kell neki,gondolom,a picivel való fogalalkozás már nem...
2011. febr. 8. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek édesek vagytok! 17:16! Dettó nálam is ez van most:S Nem tudom, hogy mama mit szólna hozzá, nem szeretném feltűrni az ő kis nyugodt életét.Kollégiumba nem mehetek, mert odavalósi vagyok ahol van az iskola, és így nem engedélyezett.Nevelőapum is látja ezt a helyzetet vele szoktam beszélni, de anya ellen nem tud Ő sem tenni.Az osztályfőnököm tudja, hogy mi a helyzet és hiába beszél vele.Köszönöm mindenkinek!
2011. febr. 8. 20:04
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!