Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Én lennék a rossz tényleg?

Én lennék a rossz tényleg?

Figyelt kérdés

Hosszú sztori...

Párommal egy ideje terveztük az összeköltözést, most lett aktuális. Én felvetettem egy szerintem fontos tisztázandó dolgot, aminek a vége összeveszés lett...

A sztorihoz szükséges némi előzmény. Mikor fél éve megismertem a párom, munkanélküli volt. Bár több éve dolgozik, semmi megtakarítása nem volt, mert éveken át a szülei kicsorgatták belőle az utolsó fillérjeit is. Egy példa: képesek voltak az utolsó pénzét, ami volt, mikor már nem dolgozott, elkölteni egy több napos kirándulásra, amin ő ott sem volt, csak a szülei. Minden luxust megengedtek maguknak, könnyen tehették, nem az ő pénzük. Egyébként elég rossz állapotú házban élnek, amire biztos nem költenek egy fillért sem. (csak 7 éve élnek ott) Kajára pláne nem, olyan egyszerű ételt esznek, hogy elképesztő... Pedig a szülei együtt 150-160 ezret havonta keresnek. Ami egy kis falusi kockaház fenntartására szerintem bőven elég.

A párom nővérét, akinek családja, saját háza, kocsija van, mindig pénzelik, szerintem párom pénze is oda vándorol. Ezek meg hó végén nem tudják már, mit egyenek... (sőt, hó közepén sem...)

Olyan bosszantó ez, hogy közben a páromnak egy rendes télikabátja nincs és agyonfoltozott ruhákban jár, amiből alig van pár. Amikor csak tehetem, ruhaneműt adok neki ajándékba, hogy valamije legyen már. :( Ezért is sürgetem az összeköltözést, akkor gond nélkül kicserélgetem az ezeréves göncöket újakra.

Párom 3 hónapja dolgozik, akkor megfogadta, hogy most ő is gyűjt, nem ad nekik. Ő maga panaszolta el ezeket a szüleiről nekem heteken, hónapokon át. Ehhez képest úgy állunk, hogy megint van össz-vissz 16ezer a számláján... Mert észre sem veszi, h ő maga hagyja, hogy lenyúlják. Van, hogy a szemem előtt adja oda a bukszáját, kártyáját a szüleinek.

Most, hogy aktuális a költözés, megmondtam neki kerek-perec, ha összeköltözünk, nem fog hazaadni. Mert ami marad a rezsi, lakbér kifizetéséből, abból kaja is kell, meg félre is kell rakni. (én persze úgy értem, hogy mindent felesbe fizetünk...)

De én szívtelen dög vagyok, mert a szülei meg lesznek szorulva... Kérdem én: hogy nem lehet 150ből kijönni két felnőttnek? Egy röhej! Mi bezzeg jöjjünk ki ugyanennyiből úgy, hogy mi lakbért is fizetünk? vagyis kevesebből, ha a párom még abból haza is ad...

Szóval ezen nagyon összekaptunk, szerinte én utálom a szüleit, és elvárom, hogy ne foglalkozzon velük, meg ne segítse őket, stb... Egyszerűen kész. :(

Én csak előrelátó vagyok, belém ezt nevelték, én gondolok arra, hogy ne nullával álljunk a földön, legyen valami megtakarítása neki is, ha már annyira bántja, hogy nekem van, neki meg nincs. Most komolyan, hogy lehetnek ilyenek a szülei? hogy vehetnek el pont attól, akinek még meg kell teremtenie egy saját életet, családot? és adják annak, akinek már mindez megvan? arra játszanak, hogy ne legyen soha semmije, vagy csak ennyire ostobák, hogy semmibe sem gondolnak bele?

21L, 26F


2011. febr. 8. 16:04
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
100%
Akarata ellenére nem segíthetsz rajta. Talán jobb is, ha nem költöztök, nehogy a te pénzedből is őket és a nővérét támogassa...
2011. febr. 12. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
47%

Figyelj, nincs igazad.


A pasi oda van a szüleiért, és úgy érzi, a pénzének egy részét nekik kell adni. Mindegy hogy nincs igaza, és mindegy hogy a szülei kihasználják őt, akkor is így érzi. Azzal hogy te bekavarsz, és azt mondod hogy a szülei rosszak, csak neki ártasz.


Ha szereted ez a pasit, akkor hagyod hogy azt tegye amit jónak lát. A rezsit és az albérletet felesben fizetitek, esetleg lesz közös számlátok, amire mindenki berak havonta x összeget a közös kiadásokra esetleg gyűjtésre, és ha ő a többit odaadja szívjóságból a szüleinek, hát adja. Na és. ő ettől boldog, hát legyen az. De ha te ezt folyton a szemére hányod, hogy minek támogatja a szüleit ahelyett hogy félretenne, akkor ő jogosan érzi úgy hogy támadod a szüleit. Persze, véleményt mondhatsz, hogy nem szorulnak rá, és nem érted miért teszi ezt, de ennyi. attól még az az Ő PNZE ÉS AZT CSINÁL VELE AMIT AKAR!!!! neked semmi közöd hozzá. ha a közösből futja nyaralásra, vagy különböző kiadásra, hát futja. ha nem hát nem. Ez van, ő ilyen. Más hapsi van hogy elkártyázza, drága kocsira költi, vagy piát vesz belőle... vagy más hobbija van. Ő a szüleire költi, hát legyen vele boldog.


32/N

2011. febr. 12. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:

Ja, csak ő havi 70ezret keres, jobb esetben 75-t, én pedig 90 körül. Ha fizeti a rezsit, meg beszáll a kajába, alig marad valami, amit félrerak. Nekem nem kell a pénze, elhiheted, és ő is tudja, én többet költöttem eddig a kapcsolatunkra (ilyen-olyan kiadások...), mint ő. Minimálbérből nem fog tudni félrerakni és ez őt fogja bántani, nem engem. Mert eddig is zavarja, hogy nekem van több 100ezer forintom, neki meg alig van valami a számláján.

Egyébként azóta tisztázta a szüleivel a szitut. Mivel totál félreértettek mindent, síri hangon kijelentették, hogy nem számítanak a segítségére, viszont ők sem tudnak minket támogatni. Na és? Most azt hiszik, tán a pénzük kell, holott csak annyit kértem, hogy el ne vegyenek a páromtól pénzt.

Neki még meg kell teremtenie velem egy családot, nem tud eltartani még kettőt ennyi pénzből... ha a dupláját keresné, még csak-csak, de ennyiből??? előző havi bérei: 65, 66ezer...

2011. febr. 12. 13:36
 14/20 A kérdező kommentje:
Egyébként ma is Valentin-nap és fél évfordulónkra vettem neki két felsőt. Esküszöm, inkább költené magára a pénzét, mint más férfiak. nem mondom, hogy kártyára, italra, hanem ruhára. Lényeg, hogy lenne valamije, ő nem ezt érdemli. :( borzalmas látni, hogy egy ép ruhaneműje nincs, pedig olyan helyes fiatal férfi, csak nem tud magára adni ilyen szempontból, mert nincs miből... Milyen szülő nézi el, hogy a gyereke mínusz fokokban egy vékonyka, kopott dzsekifélében van? Az én szüleim meghökkentek rajta és mondták, rángassam már el egy boltba kabátot és téli cipőt venni.
2011. febr. 12. 13:40
 15/20 anonim ***** válasza:

Igen, értem, hogy szereted csak itt az a drobléma, hogy NEM AKAR előrébb lépni akkor NEM IS FOG.

Mert most teszem azt ti összeköltöztök. Ő keres ahogy írtad 70 körül te 90 körül s felesbe fizetitek a számlákat meg a kaját. De ez nem így lessz. Ő attól, hogy nem othon lakik ugyanúgy lepasszolja a pénzét és a te 90ezrtedből lesznek a számlák s kaja kifizetve, szóval ketten fogtok a te fizetésedből élni, magyarán eltartod.

És itt még nincs semmi olyan, hogy mivan ha valamelyikőtök elveszti a munkáját s amíg nincs másik valamiből megkéne élni, vagy baleset, hirtelen költségek. Esetleg egy gyerek.

Nekem is ilyen tipusu a férjem, a szülei éítkeztek, kijelentették, hogy ha már két fiuk van akkor ők pucolják be a házat, fizesék az autót amit csak apuci használ stb.

Mert ők maguknak pénzes, munkás embert neveltek nem arra szánták a fiaikat, hogy azok elköltözzenek s saját családjuk legyen. 4szer volt az, hogy összeköltözünk mert folytonos érzerlmizsarolásban tartották. Mikor pedig panaszkodott nekem szidta őket, hogy igen, látja mit csinálnak stb. Dehát.... és most mikor elköltözött 2 éve még mindig az van, hogy menjen, száljon be a kocsipénzb mert drága a benzin meg stb. Pedig nemhogy jogsija nincs neki de még furikázni se furikáztatják. SZóval a függés mindenhogy megmarad mert a pénzes pacit nemakarja magától senki elengedni, főleg ha érzelmizsarolással fékentartható.

2011. febr. 12. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:

Most elvileg ő is egyetért velem, és remélem gyakorlatban is ezt látom majd. Talán a szülei kicsit elszégyellték magukat.

Azt úgysem viselné el, ha helyette fizetnék mindig, mert most is, hogy vettem az együttéléshez dolgokat, már mondta, h fizeti a felét majd.

Nagyon önzetlen ember, és bántja, hogy engem nem halmozhat el mindennel (nem is engedném neki!!!), de így is volt, hogy olyat vett nekem ajándékba, amire nem szabadna pénzt áldozni (aranyékszer).

2011. febr. 12. 16:17
 17/20 anonim ***** válasza:
100%

kettővel ezelőtti vagyok.


Sajnos ez egy kétesélyes dolog. vagy belátják a szülei, hogy fejezzék be maguktól a pumpolást, vagy tovább csinálják. De ami a legvalószínűbb, hogy mártírt fognak játszani. A barátodnak meg rendesen lelkiismeret furdalása lesz. Még az is lehet, hogy 1-2 hónapig háttérbe húzódnak, aztán újra kezdődik az egész.


Ha te ezt nem tudod elfogadni, akkor nincs mit tenni. Ő nem fog a szüleivel szembe menni, még akkor se ha tudja hogy kihasználják. Mert nyilván tudja, nem hülye, csak nem mer ezzel szembe nézni. És attól hogy te erre folyamatosan figyelmezteted, nem lesz jobb, csak esetleg rád fog megharagudni.


Szóval nyugodtan vegyetek kis albit, várj 1-2 hónapot, de szerintem nem fog változni a dolog. Ha a szüleinek maguktól nincs ennyi erkölcsi megfontolásuk, hogy ne használják ki a náluk rosszabb helyzetben lévő gyereküket, akkor attól hogy te most kiborítottad a bilit, nem fognak megváltozni. Sajnos.

2011. febr. 12. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
Bocsi,de párod most hol lakik?Ha a szüleinél,akkor nem tartom lehúzásnak,hogy kérnek pénzt,hiszen rezsit kell fizetniük,enni is kell és hát a barátod felnőtt ember már.
2011. febr. 12. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 A kérdező kommentje:

Utolsó: igen, én is azt mondom, hogy adjon bele a háztartásba. De sehol nem hallottam olyat, hogy a teljes fizetését eltapsolják valakinek a szülők... Így hogy jusson előre az életbe? És ha a nővérének tudnak adni annak a különálló háztartásába, akkor nem mehet annyira rosszul... akkor talán azt a pénzt, amit elajándékoznak, ne a páromtól pótolják.

Különben meg a szülők hozzáállásán múlik minden. Tőlem soha nem kért apám pénzt. Pedig felajánlottam, hogy fizetem pl. a villanyszámlát (ami 20ezer fölött van...), de azt mondták, tegyem csak félre, jól jön az még nekem. Pedig náluk is lehetne hova költeni... De ők megszokták, hogy sok évig éltünk apám fizetéséből, és anyám fizetése sincs elszórva.

Egyébként amennyit párom otthon eszik, az semmiképp sem kerül havi 70ezerbe. A munkahelyre is én viszek szendvicseket, vagy ott veszek kaját neki is, mert ő nem hoz semmit otthonról. Volt, hogy mikor délutánra mentünk dolgozni, ő otthon nem tudott ebédezni (a busza 13 óra előtt jön pár perccel), mert bár otthon voltak a szülei, az ebéd nem volt kész. És így menjen gyárba melózni egy felnőtt férfi?

2011. febr. 13. 02:07
 20/20 anonim ***** válasza:
Szia,utolsó vagyok,hát igen,ha ad haza pénzt,akkor tényleg,legalább kaja legyen otthon.Figyelj igazából hetvenezer forint nagyon kevés pénz.Jó hogy mi két gyereket tartunk el de jelenleg befutó keresetünk kb. 260 eft és bizony simán elmegy,igaz szépen élünk belőle.Csak azt próbálom ezzel mondani,hogy 150-160 eft lazán eltud menni a szülőknek.Szerintem a megoldás ahogy azt az egyik hozzászóló is írta az összeköltözés,ott igazságosan próbáljatok meg fizetni mindent,ha ez nem megy,mert keveset keres,akkor vagy elfogadod,vagy elhagyod.Mert sajnos nem szólhatsz bele abba,hogy mit tesz a szüleivel és bocs,de nem is látod teljesen,mi van,ha ő elferdíti a dolgokat,mert tudja,hogy mérges leszel.Lehet,hogy ha a szüleivel beszélgetsz erről,akkor egész más színben látnád a dolgokat.Próbáld meg esetleg ezt a vonalat.Lehet,hogy kiderül,nem is olyan szörnyű a helyzet.Sajnos véleményem szerint nagyon keveset keres.
2011. febr. 13. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!