Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit gondoltok erről?

Mit gondoltok erről?

Figyelt kérdés

Osztályfőnöki órán kaptunk egy feladatot. Az osztályfőnök két csoportra osztotta az osztályt, lányokra és fiúkra. Mindkettő csoport kapott egy lapot és tulajdonságokat kellett írni a fiúkról és a lányokról. Úgy általában.

Szerintem ez hülyeség, mert ezt nem lehet általánosítani. Megpróbáltam elmagyarázni ezt a többi lánynak, miközben ők olyanokat írtak, hogy a lányok okosabbak, igényesebbek, kedvesebbek (arra már nem emlékszem a fiúkról mit írtak). Nem nagyon értették mire gondolok, nem is foglalkoztak velem, úgy döntöttem rájuk hagyom, csináljanak amit akarnak. Az embereket nem lehet a nemük alapján megítélni. Bármit írhattunk volna/írtak a lapra, az alól mindig egy csomó kivétel lett volna/van. Szerintem ez a feladat úgy ahogy van, egy nonszensz baromság. Akkor ennyi erővel már kaphattuk volna azt a feladatot is, hogy a magasak és az alacsonyak milyenek úgy általában. Ez legalább annyira őrültség.

Szerintem jövő órán el is mondom a tanárnak amit gondolok. Nektek mi a véleményetek?


(Bocs hogy ebbe a kategóriába írtam.)


2011. febr. 7. 14:03
 1/10 anonim ***** válasza:
egyetértek!
2011. febr. 7. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Teljesen igazad van. Csoda hogy meg a tanarnak van allasa. igen, nyugodtan mondd meg neki velemenyedet. Sot keress is ki cikkeket errol a temarol, mutasd meg neki.
2011. febr. 7. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Hát belső tulajdonságokat írni tényleg hülyeség. Én ilyeneket írtam volna rá, hogy a lányoknak van mellük, a lányok szülnek gyereket, a lányok menstruálnak, a fiúknak erősebb az izomzatuk, a fiúknak erősebb a testszőrzetük stb. De olyat, hogy okosabbak, meg igényesebbek..ezt hülyeség általánosítani. Hányadikos vagy, hogy ilyeneket csináltok ofőn?:D
2011. febr. 7. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

14:10

6.-os lány

2011. febr. 7. 14:16
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat.
2011. febr. 7. 14:16
 6/10 anonim ***** válasza:

Ez egy kifogás, hogy ne csináljátok meg a feladatot. Az általánosítás mint előítéletesség bűn, hiszen ezt halljátok?:/ A tanár meg, aki ilyen feladatokat felad már rasszista?:D

Vannak alapvető különbségek, ha nem is minden egyes emberre érvényesek. Gondoljatok csak az érdeklődési körre pl.

2011. febr. 7. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Arra nem gondoltál, hogy a tanár esetleg pont azért adta ezt a feladatot, hogy rájöjjetek erre? Mármint, hogy az ilyen túlzott általánosítás nem helyes. És talán kifejezetten örült volna, ha kifejted a véleményed. Szerintem jó ötlet következő órán felhozni, de próbáld meg ne bántóan előadni, hanem inkább érvelve, hogy végiggondolva a feladatot, te erre a következtetésre jutottál.

Nem ismerem a tanárt, így nem tudom, hogy mi volt a célja a feladattal, de azt tapasztaltam, hogy diákok sokszor nem néznek a feladatok mögé, pedig lehet, hogy egészen más volt a cél, mint amire ti gondoltatok.

2011. febr. 7. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Valószínűleg ilyen túlzott általánosításokra gondolhatott a tanárnő, hogy nem helyes: hogy fiúk sokkal több időt töltenek a tükör előtt, amíg belövik emós frizurájukat, míg a lányok csak végighúzzák a fésűt a hajukon tükör nélkül, oszt rohannak is az iskolába, útközben egy kicsit bunyóznak felbukkanó osztálytársnőikkal, akiknek az iskolatáskáját alkalmasint bevetik focilabdának stb...
2011. febr. 7. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Nos, ma volt megint osztályfőnöki óra. Minden úgy történt, ahogy gondoltam; egymás ellen fordultak a fiúk és a lányok. A fiúk rossz tulajdonságokat írtak a lányokról, a lányok pedig a fiúkról. Csak vita lett, hogy ki a nyafogósabb, kényesebb, idegesítőbb, gyerekesebb.
2011. febr. 9. 20:52
 10/10 anonim ***** válasza:
És te végül elmondtad, hogy mit gondolsz?
2011. febr. 9. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!