Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért van az, hogy a "gyermekn...

Miért van az, hogy a "gyermeknek" kuss a neve egyes családokban?

Figyelt kérdés

Én egész jó viszonyban vagyok a családommal, de végig míg felnőttem valahogy az az elv volt szem előtt, hogy az "enyém az utolsó szó", "mikor én mondok valamit te hallgatsz", "nagyok beszélnek te hallgatsz" (általában nem is kérték ki semmiben a véleményünket), "3o évvel több a tapasztalatom " stb. vagy épp "amíg az én házamban élsz...". Szóval valahogy nem partnerként kezeltek...

Én teljesen más véleményen vagyok ezekről a dolgokról, gondolom szakmából kifolyólag, sok mindent másképpen 0télek meg..Ma beszélek anyukámmal és szóba került, hogy hogy hívom majd (ha lesz) a gyermekemet. Erre mondtam két nevet (két olyan név amihez nagyon ragaszkodom, nem külföldi nevek egyébként) erre lehurrogott, hogy "segg be is rúg" ha így fogom hívni. hogy lehet olyan neveket adni stb, kezdte fokozni.... Erre nagyon felháborodtam, mondom én se rúglak seggbe a nevemért...s mellé tettem, h szerencsére nem a nagyszülő választ nevet...erre elkezdte, hogy de neki "3o év tapasztalata van" s én hogy mondok neki ilyent. Mondom, ha ő mondhat én miért nem? Mire azt mondta h vicc volt. Mondom részemről is. erre azt mondja, h nekem nem szabad ilyesmivel viccelődjek mert ő az anyám. Mondom oké Te az anyám vagy én meg a gyermeked. A vita addig folytatódott, hogy a végén sírva mentem haza, mert végig az volt h akár hány éves vagyok a gyermek én vagyok és az a jó amit ők gondolnak, persze engem végig se kell hallgatni...:-S

Végül mondtam, hogy ezt beszéljük meg, mert így nem jó. Mire azt kaptam, h én őt ne akarjam megváltoztatni. Én nem is akarom, csak szeretném, ha ő is tisztelné ami nekem fontos.

Miért van az, hogy bár elmúltam 2o nekem nem lehetnek elveim, legalább is az ő szemébe?


Nekem vannak elveim, a gyermekeket igen is partnerként kell nevelni, nem pedig éreztetni vele, hogy tőled függ az élete. Attól mert partnerként kezeled még nem fog a fejedre tojni...persze igen ha elrontod...én úgy vagyok vele,hogy a gyermek kicsi önálló lény akit segíteni kell, megértetni vele a világ dolgait és természetesen támogatni az úton. Ezen kívül lehetnek neki is elvei, amik nem feltétlenül esnek egybe az enyémekkel. Persze ezen esetben elmondhatom a véleményemet, aztán dönthet.


Ne értsetek félre nem akarom szidni a szüleimet, csak egyszerűen az ilyen vaskalapos embereket néha nem bírom megérteni. (és persze ki kellett írjam magamból...)


2011. febr. 7. 13:13
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
100%
Velem anyu kiskoromban szülőként viselkedett, kamaszkoromban barátként. Nem lázadtam, tiszteltem, ha valami hülyeséget követtem volna el, eszembe jutott, hogy nem lehetek annyira hálátlan, hogy így viselkedem a sok jóért cserébe, amit kaptam. Nem volt soha "kuss a nevem", alapvető kérdésekben kikérte a véleményemet és mégsem lettem elkanászodva. Örülök, hogy nem egy diktátor nevelt fel, hanem egy igazi anya.
2011. febr. 7. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 A kérdező kommentje:
:) ennek én is:)
2011. febr. 7. 13:35
 13/23 anonim ***** válasza:
100%

Enyémek is ilyenek voltak, aztán rá szoktam arra, hogy nem járok haza. Mikor jött a minek, akkor meg megkérdeztem, hogy minek menjek? Onnantól elkezdve, hogy bemegyek az ajtón, már úgy kezelnek, mint egy szellemi fogyatékost, semmi sem jó amit csinálok/vagy mondok, mindent jobban tudnak. Meg van nekem itt a kényelmes kis életem, itt senki sem kezel hülyének, meg nem bäszogatnak, hát ne haragudjanak már, hogy nem ragaszkodok ahhoz, hogy menjek.


Aztán visszavettek.

2011. febr. 7. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
80%
Én mindig meghallgattam a gyerekeim véleményét, sosem kezeltem őket alsóbbrendű emberekként. Valaki írta, hogy ne a nagyobb gyerek döntsön, hogy lesz-e kistesó..nos, nekem 16 volt a lányom, 18 a fiam, mikor a férjemmel azon gondolkodtunk, hogy legyen-e még egy gyermek. Kikértük a gyerekek véleményét és ők őszintén elmondták, hogy mit gondolnak, szerintük nagy lett volna a korkülönbség, mi pedig már idősek lettünk volna, mire a gyerek iskolába megy. Így átértékelve a dolgokat, nekik lett igazuk és örülök, hogy nem vágtunk bele.
2011. febr. 7. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
45%

Akármilyen divatosan is hangzik, a gyereked nem a partnered. Arra ott van a társad. Persze mindig kedvesen kell vele beszélni, soha nem lehurrogni, és életkorától függően beleszólást hagyni neki az őt is érintő kérdésekbe, de Te vagy a szülője, Te vagy érte a felelős, és vannak bizonyos dolgok (pénzügyek, szülők partnerkapcsolati problémái stb.) amihez semmi köze. Ő egy nevelendő kicsi ember, akit Nektek kell majd megtanítani arra, hogy értékes, szerethető ember legyen. Hidd el, ez ezzel a ma erőszakolt partneri viszonnyal nem működik.

Az a baj, hogy az egészséges, a gyerek érdekeit szolgáló alá-fölérendeltségi viszonyt nagyon sokan keverik a gyerek elnyomásával és bántalmazásával. Pedig így (sőt, szerintem csak így) lehet normális, szeretetteljes családot kialakítani, ahol a gyerek is boldog. Ő akkor érzi jól magát, ha a szüleiben maximálisan megbízhat, és ha nem terhelik olyasmivel a kis lelkét, amit még nem tud befogadni. Aztán persze ahogy nő, fokozatosan be kell vonni az őt érintő kérdésekbe, de ez soha nem vezethet oda, hogy ő döntsön a családi ügyekben.

2011. febr. 7. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
31%
Egyébként meg olyan rettenetesen könnyű okosnak lenni, amíg nincs gyereked. Az enyém még csak 9 hónapos, de már most szinte minden máshogy alakult, mint ahogy én azt nagy bölcsen elterveztem. :)
2011. febr. 7. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
100%
Konzervatív családonál hasolnó a helyzet, a megoldás annyi, hogy a szeretetet agresszióként értelmezik. Elég szar gyerekkorom volt, de felül kell ezen emelkedni. Ha nem tisztelik a véleményed, akkor mit szeretnek benned, ha nem is ismernek rendesen? Ez a saját gyengeségük. Pszichikai akadályaik vannak, amelyeket előhozol, és ahelyett, hogy megköszönnék, mérgesek lesznek, mert fölemlegeted a számukra kényes témát. Ha ennyire barmok, akkor köszönj el tőlük, én is ezt tettem.
2011. febr. 7. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 A kérdező kommentje:

"gyereked nem a partnered. Arra ott van a társad. "

Nyilván nem úgy értettem a "partner-t". De azért egy gyermeket nem kell kisebbségi lényként kezelni. Ilyen szempontból pedig hiszem, hogy partnerként kell kezelni...


És igen lehet, hogy míg nincs gyermekem könnyen beszélek, de valószinűleg azért sacc per kb-ra ehhez hasonlóan fogom nevelni a gyermekemet. Mert volt részem tapasztalatban...


Egyébként köszi minden választ.

2011. febr. 7. 13:49
 19/23 anonim ***** válasza:
87%

Szerintem sok szülőnek, vagy inkább úgy mondom, sok embernek nincs semmi pedagógiai érzéke. Ettől még csinálnak gyereket, csakhogy úgy fogják nevelni, ahogy a szüleiktől látták.

Anyám is olyan, hogy "gyereknek kuss a neve", és egyébként ezt sokáig normálisnak tartottam. Aztán egy ideig együtt éltem a barátom családjával, és láttam, hogy ők hogy csinálják. A jelek szerint jobban, mert amíg mi a tesóimmal amint lehetett, leléptünk, ők meg a mai napig igazán segítik a szüleiket.

Az én szüleimnél az változtatott kicsit a dolgon, amikor egyszer nagyon összevesztem velük, és megmondtam, hogy nem szívesen látogatom meg őket, mert mindenhol máshol értelmes embernek kezelnek, csak ők néznek hülyének. És ha ez van, inkább nem látogatom meg őket, utazzanak el hozzám, ha látni akarnak. És tényleg nem látogattam meg őket. Eleinte nem szóltak semmit, aztán elkedtek hívogatni, hogy miért nem látogatom meg őket. Mondtam, hogy azért, amit legutóbb elmondtam.

Aztán csak rászánták magukat, hogy felüljenek a vonatra és meglátogassanak. És azt látták, hogy teljesen normálisan élem az életem a párommal, és tényleg megállunk a saját lábunkon.

Néhány látogatás érezhetően javított a helyzeten. Azóta már én is látogatom őket. Bár tény, hogy vannak olyan témák, amiket kerülök, mert azon még összevesznénk. De ami most van, így is egész jó :)

2011. febr. 7. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 A kérdező kommentje:

13:45

igazad van...de mit tegyek? búcsút nem intek, mégis a szüleim, szeretem őket és már meg kell próbálnom elfogadni őket ilyennek amilyenek. Ritkán vagyok itthon, jövőben meg még ritkábban leszek itthon. úgyhogy akkor talán javul a helyzet.

Próbálnám velük ezt megbeszélni. Szóval inkább anyummal, de nem nagyon lehet:(

2011. febr. 7. 13:51
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!