Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy lehet ilyet mondani egy...

Hogy lehet ilyet mondani egy gyermeknek?

Figyelt kérdés

Ma mesélte egyik ismerősöm h a férje mit mondott a gyermekének...

Tény, az apa és a kisfiú (6 éves) nincsenek a legjobb viszonyban...

Meghalt a kisfiú unokatestvére akivel közel álltak egymáshoz (idősebb volt jóval). Mivel nagy hidegek voltak akkoriban a fiúcskát nem engedték, hogy kimenjen a temetőbe, mert pont műtét előtt állt és féltek, hogy nehogy megfázzon...a kisfiú nehezen viselte mert szeretett volna elmenni búcsúzni...

Lejárt a temetés és otthon beszélgettek a temetésről, hogy kik mennek el a temetésre. Mondták a szülők, hogy azok, akik szerették Andrást. Erre a gyerek azt kérdi az apjától:

Apu, te ha nem szereted Andrást miért mentél el? (nyilt konfliktus volt a két férfi között)

Mire az apa a lehető legkegyetlenebb választ mondta:

S ha te szereted miért nem mentél el?...


Nálam szakadna a cérna...ilyen lelketlen vagy eszetlen nem lehet egy ember...egyszer pedig az is előfordult, hogy két hétig nem beszélt a fiával, mert a fiú azt válaszolta arra kérdésre, hogy "kit szeretsz jobban anyát vagy engem?" hogy "anyát"...

Nálam ez válóok lenne, komolyan...:-S


2010. dec. 7. 21:13
 1/10 anonim ***** válasza:
50%
Szegény kissrác. De kis ari lehet, apja meg egy... Öhm. G*ci.
2010. dec. 7. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
Hát erre nem lehet mit írni. Tényleg kikészítő. Számomra az apa-fiú viszony teljesen másként néz ki. De ha a gyerek ilyen kicsi, nem rétem hogy hogyan lehet h ilyen rossz viszonya van az apjával. Akkor az nem apa.
2010. dec. 7. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Edesapja a gyereknek, vagy neveloapja? Bar ilyet meg egy neveloapa se mondhatna...hat igen, ez olyasmi, amit megbeszelessel nem is lehet elintezni. Ha nem szereti a gyereket, akkor nem sok valasztasa marad az anyjanak. Szegeny kisfiu!
2010. dec. 7. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

az "édes"apja...

szóval nem tudom a nő is hogy tudja ezt elviselni...

bár ebből következtetni is lehet, a házasságuk sem a legfényesebb:(


de akkor is a gyereket ebből ki kéne hagyni...:( úgy megsajnáltam...

2010. dec. 7. 21:23
 5/10 anonim ***** válasza:
Azt hiszem az ilyen házasságért nem lenne kár ha véget érne.
2010. dec. 7. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Van ilyen. Sajnos. Én múltkor olyat láttam, h a kissrác rendetlenkedett, az apja megragadta jó erősen, megrázta, és fúú, már nem is emlékszem, h mit mondott, vmi olyasmit, hogy kussolj te kis g.eci (vagy valami hasonló kaliberűt). És látszott a pasas szemében az agresszió. Teljesen kiakadtam, h az ilyen minek csinál gyereket...

Szomorú, hogy egy ennyire kicsi gyereknek rossz az egyik szülőjével a viszonya. Ráadásul nem is értem, h tehetnek fel egy gyereknek olyen kérdést, h kit szeretsz jobban... (Mikor kicsi voltam, az öreganyám is mindig ezzel túráztatott, ha vendégei jöttek, és olyankor azt válaszoltam, h egyformán szeretem őket, és akkor olvadoztak a vénlányok)


Bocsi, h nagyon eltértem a tárgytól, csak jöttek a gondolatok....

2010. dec. 7. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
45%
A saját gyerekét hogy utálhatja így valaki? Az ilyen nem apa!:S:S
2010. dec. 7. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

hát igen egyszerűen elképesztő...

Még mondjuk ha megkérdik kit szeretsz jobban na...szokás dolga...de a gyerek őszinte, hát kihez ragaszkodjon a legjobban...akkor már ha válaszol a válaszát nyílván el kell tudni fogadni...ami nem azt jelenti hogy az apát nem szereti csak ő választ adott a feltett kérdésre...

amúgy a kérdés óta a gyerek azt válaszolja erre a kérdésre h "apát" majd odaszalad az anyához és azt mondja hogy "Téged szeretlek, csak azért mondtam hogy apa beszéljen velem":-S

2010. dec. 7. 21:39
 9/10 anonim ***** válasza:
Az anyja sem áll ki mellette?
2010. dec. 8. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Az anyja igen, de ezek szerint nem tud hatni az apára:-S
2010. dec. 8. 19:49

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!