Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Milyen érzéseid lettek volna,...

Milyen érzéseid lettek volna, ha ilyet látsz?

Figyelt kérdés

Nemrég a dokinál együtt várakoztunk, szinte mind kismamák voltunk. Nekem alig van pár napom a szülésig, nagyon várt baba, igaz, nem palotába érkezik, de mindent megteszünk majd, hogy jó szülők legyünk a férjemmel. Érkezett egy kislány, 14 lehetett, iskolás táskával és felnőtt felügyelettel. Később tudtuk meg, hogy szociális munkás, nem rokon az, aki kísérte. Mivel a rendelőben mindig sokan vannak, voltunk a nővér-szobában is, így láttuk, hogy vért vesznek tőle, ő pedig remegett, sírt, toporzékolt, hiába nyugtatta őt a kísérője. Fura volt látni, hogy amilyen büszkén nagylánynak akart látszani (vastagon smink, elkenve, és dekoltázsos, vesemutogató ruha), annyira megváltozott, mikor vért vettek tőle.

Akkor lepődtünk meg a legjobban, mikor nővérke mondta neki, bírja ki, mert még párszor lesz ilyen az elkövetkezendő hónapokban, minden kismama átéli... Ekkor figyeltünk fel arra is, hogy egymás között beszélgetnek arról, hogy sokan évekig küzdenek a babáért, mások meg úgy kapják, hogy magasról letojják, mint ő is- és ekkor a kislány felé bólintottak a fejükkel. Mi meg sem szólaltunk, nem tudom, ki mit gondolt az esetről, de nekem is eszembe jutott pár ismerősöm, aki babázna, de nem sikerül neki... Azóta sem megy ki a fejemből az eset, hogy vajon miért alakult így, hogy egy iskolás gyereknek, aki tényleg gyerekként viselkedik, neki lesz babája, vajon mennyire gondol bele, és ki neveli fel majd a kicsit? Ti mit gondoltok, ha ilyet láttok? Én elszomorodtam :(


2011. okt. 19. 21:10
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
53%
Ilyen volt, van, lesz... azzal biztos nem javul a helyzet, ha minden jól megbotránkozik rajta. Kicsit bulvárosra sikerült ez a kérdés...
2011. okt. 19. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
11%
Ne irigyeljétek tőle!
2011. okt. 19. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
92%
Ezért értek egyet az örökbe adással. Segítene a terméketlen párokon és a túl termékeny kislányokon is.
2011. okt. 19. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
60%
figyi. ennyi idős gyerek a szülő felelőssége. ha a 14 éves lány teherbe esik, a születendő baba sorsáról a szülő dönt. nyilván ők vállalják a következményt. mellesleg engem a szülő szerepe zavar. egy ennyi idős gyereknél sztem eléggé észrevehető, ha pasizik... stb.
2011. okt. 19. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
87%
Sajnos ez van. Én sem tudom felfogni.
2011. okt. 19. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
46%
Nem lenne szabad megszülni a gyereket,mert aligha tudja felnevelni. Azt örökbefogadás pedig még nagyobb trauma lenne neki. Azért kihordani egy terhessége,és megszülni,hogy másnak legyen gyereke,elég nehéz dologh. A szülőket kellene inkább felelősségre vonni.
2011. okt. 19. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Bocsánat, második, de szerinted irigykedem? Mikor egy tűszúrástól sikítórohamot kapott, alig éri el a 1,5 métert, és látszik, még milyen fiatal, szerinted irigylem tőle a pocakkal egyre nehezebb hónapokat, a hormon-ingadozást, és a szülést, ami sokkal jobban fáj, mint egy szúrás? Hát, messze vagyok az irigységtől... Inkább sajnálom, és szomorú vagyok.
2011. okt. 19. 21:20
 8/14 wartburg353s ***** válasza:
75%
Ez bizony durva. Igazságtalannak tartom és valahogy megrendítőnek. Nekem is volt hasonló élményem. CTG-n voltam, beszélgettünk a másik kismamával, elmondta, mennyit küzdöttek babáért, milyen nehezen jött össze. Aztán bejött egy csajszi, ott előttünk beszélt a dokival. Kiderült, hogy 21 éves, 3 gyereke már van. Akkor miért nem védekeztek, hogy fogja ezt a kicsit felnevelni?-kérdezte a doki. Erre a csaj: Hát, mert eszünkbe se jutott...De semmi baj, mert pont azért jöttem, hogy ez a gyerek már nem kell, szóval abortusz! Nekem is hasonló érzéseim lehettek ezt látva, mint neked a kislány kismama láttán.
2011. okt. 19. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Én is a szülőktől kérdezném, hogy miért nem óvták, de később kiderült, szociális munkással érkezett, szóval a szociális szférában nevelkedik (valamilyen otthonban). Ilyenkor nem lehet megkérdezni a szülőket.
2011. okt. 19. 21:22
 10/14 anonim ***** válasza:
64%

Sajnos a történelem gyakran ismétli önmagát.A leírásból sejteni lehet a babájának a jövőjét.Ha szerencséje van,akkor örökbeadja csodálatos szülőkhöz...Ha nem,akkor...


Szörnyű lehetett őt látni...Mindig megrázó,ha kórházba kell mennem.Rájövök,hogy nekem szinte semmi bajom.De elnézve a kórházi körülményeket,a sok szemét semmire kellő orvost,nővért,s az ott gyógyításra váró embereket...bocsi az OFF-ért...(én ma voltam kórházba és rendesen átvert az orvost,nem volt hajlandó sínbe tenni a lábam,megtagadta ezt tőlem,holott kötelessége volt.Olyanra hivatkozott ami nonszensz...Undorító ez a világ)

2011. okt. 19. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!