Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Milyen érzéseid lettek volna,...

Milyen érzéseid lettek volna, ha ilyet látsz?

Figyelt kérdés

Nemrég a dokinál együtt várakoztunk, szinte mind kismamák voltunk. Nekem alig van pár napom a szülésig, nagyon várt baba, igaz, nem palotába érkezik, de mindent megteszünk majd, hogy jó szülők legyünk a férjemmel. Érkezett egy kislány, 14 lehetett, iskolás táskával és felnőtt felügyelettel. Később tudtuk meg, hogy szociális munkás, nem rokon az, aki kísérte. Mivel a rendelőben mindig sokan vannak, voltunk a nővér-szobában is, így láttuk, hogy vért vesznek tőle, ő pedig remegett, sírt, toporzékolt, hiába nyugtatta őt a kísérője. Fura volt látni, hogy amilyen büszkén nagylánynak akart látszani (vastagon smink, elkenve, és dekoltázsos, vesemutogató ruha), annyira megváltozott, mikor vért vettek tőle.

Akkor lepődtünk meg a legjobban, mikor nővérke mondta neki, bírja ki, mert még párszor lesz ilyen az elkövetkezendő hónapokban, minden kismama átéli... Ekkor figyeltünk fel arra is, hogy egymás között beszélgetnek arról, hogy sokan évekig küzdenek a babáért, mások meg úgy kapják, hogy magasról letojják, mint ő is- és ekkor a kislány felé bólintottak a fejükkel. Mi meg sem szólaltunk, nem tudom, ki mit gondolt az esetről, de nekem is eszembe jutott pár ismerősöm, aki babázna, de nem sikerül neki... Azóta sem megy ki a fejemből az eset, hogy vajon miért alakult így, hogy egy iskolás gyereknek, aki tényleg gyerekként viselkedik, neki lesz babája, vajon mennyire gondol bele, és ki neveli fel majd a kicsit? Ti mit gondoltok, ha ilyet láttok? Én elszomorodtam :(


2011. okt. 19. 21:10
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Én kicsit sajnálom ezeket a lányokat. Sok ember életét teszik tönkre, többek között a sajátjukat, és a születendő gyermekükét, plusz aki a környezetükben van. És igen, bizony ilyenkor lenne létjogosultsága az örökbe-adásnak...


Amúgy a vérvételtől én is sikítva rettegek, pedig elmúltam már 14 éves, egyszerűen egy gyermekkori trauma miatt nem tudom elviselni, így nekem is nehéz volt a terhesség ebből a szempontból.

2011. okt. 19. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
86%

Az örökbeadás sokkal megrázóbb lelkileg, mint egy abortusz. Valahol kizsákmányolás is, hogy azok, akiknek nincsenek anyagi és magánéleti gondjaik, tenyészkancának akarják használni azt, akinek van (félreértés ne essék, nem azokról beszélek, akik gyereket fogadnak örökbe, mert az tiszteletreméltó, hanem azokra, akik szerint minden terhes nő köteles megszülni a gyerekét, hogy másnak aztán jó legyen, mint a nemrég zajlott abortuszellenes kampányon a pesti metrós plakátokon...) Akkor már tisztességesebb a béranyaság, mert ott legalább anyagilag kompenzálják az átéltekért.


Ha szociális munkás kísérte a lányt, akkor vagy intézetben él, vagy nagyon rossz családi háttérrel. Ők tipikusan azért menekülnek korán párkapcsolatba, mert kevés szeretetet kaptak otthon. Tipikusan ezek a párkapcsolatok nem tartósak, mert nem tanultak meg kötődni és nincs előttük minta a normális családi életről. Általában nem védekeznek, mert nem beszélt róla nekik senki erről. Terhesen még kiszolgáltatottabbnak érzik magukat, mert nem látják a jövőjüket, nem támogatja őket senki, és még az észt is osztják a szerencsésebb körülmények közt élők, hogy mekkora ribanc lehet ez a lány. A váróban üldögélő, valszeg rendezett családi életű nőknek meg pont egy ilyen lányt kell irigyelni. Gondolod, hogy ő nem irigyel titeket? Te hol lennél most, ha az ő helyére születsz?

2011. okt. 20. 02:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
100%
Iszonyúan sajnálom az ilyen lányokat. Még gyerek és egy olyan helyzetbe csöppent bele, amiből szinte semmit sem ért, de annyit biztosan, hogy innentől mindenki ujjal mutogat rá és összesúg a háta mögött. Akik kitárgyalták, pontosan tudták, hogy a szerencsétlen egy a pasijával töltött szerelmes éjszaka vagy egy átpiázott buli után esett teherbe? Ott voltak? Megfordult a fejükben esetleg az erőszak is? Ezt csak azért kérdezem, mert volt egy osztálytársam aki az általános iskola utolsó évében lett terhes. Vadóc, fiúsan viselkedő lány volt, többször keveredett iskolai verekedésbe is (ezért nem tűnt föl senkinek a sok kék folt). Mikor kiderült, hogy terhes, mindenki, még a szülei és a tanárok is lek*rvázták, elmondták mindennek. Ő hallgatott, nem nevezte meg az apát, még öntudatosabban viselkedett, mint addig. A rendőrségi vizsgálat később kiderítette, hogy a gyerek apja a lány apjának féltestvére volt, aki többször megerőszakolta. Érdekes, akik addig válogatott sértéseket szórtak rá, onnantól bizonygatták, hogy eddig is biztosak voltak benne, hogy csak erőszakról lehetett szó. Hiába derült ki az igazság, hiába költöztek el, a lány élete tönkrement, nem tudta feldolgozni a történteket. 19 évesen öngyilkos lett.
2011. okt. 20. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Gondolom téged az döbbentett meg,hisz kiemelted,hogy a vérvételnél hogy viselkedett.Kismamaként én is voltam,hiába mondtam hogy félek és fektesenek le nekem is jöttek a szöveggel hogy milyen nyámnyila vagyok,hogy birom ki a szülést stb.Kiveték a vért felálltam és és mire kimondtam volna hogy ágy abban a pillanatban eldőltem mint egy fa.Volt nagy riadalom,szerencsére nem lett bajunk.A szülést egy hang nélkül kibirtam.Szóval abból ki hogyan viselkedik a vérvételnél nem kellene baromi nagy következtetéseket levonni.

Egyértelmüen a szülők a hibásak,valamiért csak bekerült a lány az otthonba.

2011. okt. 21. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!