Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mitől lettek ilyenek a szülők...

Mitől lettek ilyenek a szülők mostanában?

Figyelt kérdés
Egyre több helyen olvasom és látom azt, hogy a szülők bántalmazzák, figyelembe sem veszik a gyerekeket, vagy nem hisznek neki/nem neki hisznek, ha úgy gondolja, hogy valami baja van... És itt nem olyan csekély eseteket értek, mint amikor a gyerek nem akar rendet rakni, de a szülők ragaszkodnak hozzá, hogy tegye meg... Szerintetek mitől változott meg a gyereknevelés annyira?
2011. aug. 29. 19:43
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Voltak ilyenek régen is. Szerintem éppen, hogy sokkal liberálisabbak most.
2011. aug. 29. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
szerintem is volt ilyen régebben. sőt, még komolyabb is volt, mivel, hogy minél erkölcsösebbre próbálták meg a gyereket nevelni. a gyerek nem ellenkezhetett, a szülőknek(főleg az apának) tekintélye volt.
2011. aug. 29. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Igen, csak egyesek már-már túlzásba viszik ezt a "komolyságot"...
2011. aug. 29. 19:51
 4/9 anonim ***** válasza:
79%

Liberálisabbak, csakhogy jobban tesznek a gyerekre valóban, mint régebben... ezért is van a sok buta, arcoskodó tini, aki még belőni sem tudja, hogy mikor élt Napóleon vagy Mátyás, de szájuk az van... félreértés ne essék, van kivétel szerencsére, több is, de sajnos a mai trend az, hogy teszünk a gyerek fejére, bambulja a hülye műsorokat, addig sem kell vele foglalkozni. A most 1-7 éveseknél ez a tendencia kissé visszaszorult már, ezek a szülők jobban odafigyelnek a gyerekre, a 12-17 közöttiek viszont sokszor butábbak, műveletlenebbek, mint a 8 éves keresztlányom vagy a testvérei...


Az, hogy nem hisznek a gyereknek, az mindig is volt... ennek társadalmi megfelelési kényszer is az oka, de ez már hosszabb téma.

2011. aug. 29. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
46%
Az a baj, hogy sokat változott a világ. Régen több joga volt a szülőnek, manapság-az Uniónak köszönhetően-a gyereknek van több joga, és ezzel vissza is élnek. Az előző rendszer gyerekei még szófogadóbbak, tisztelettudóbbak voltak, mint a maiak.
2011. aug. 29. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
65%
Én azt nem tartom helyesnek ha a szülő bántalmazással akar elérni akármit is a gyereknél!...Na de ez is elég durva: pont ma történt az eset: lent játszanak a téren vegyes kor osztályú gyerekek ,és az 5.emeleten hallom ahogy üvöltöznek,és iszonyat rondán beszélnek mindannyian!(Még most is kint vannak)A lényeg hogy egyszer csak azt hallom hogy rájuk szólt egy öreg hölgy hogy menjenek innen vagy halkabbak legyenek!Erre a kis taknyosok vissza feleselnek és azt mondják hogy közterület...stb!Még ki is röhögik a nénit!Hol vannak ezeknek a szülei?Most komolyan?!Így hogy lehet gyereket nevelni?Mert azok a kölkök baromira nem fegyelmezettek,és ha mondjuk lemennék és meg csapkodnám őket akkor rohannának anyucihoz és apucihoz aki jönne velem cirkuszolni hogy mit képzelek!Ilyenkor lennének csak szülők!Mikor ,,védelmezni" kell az ördög fiókákat!...Szánalom!
2011. aug. 29. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
64%
Gyerekneveles?! Mar nem letezik ilyesmi. A szulok egyszeruen nem nevelik a gyerekuket, mert nem tudjak, hogy hogyan kell, nincs idejuk ra vagy nincs energiajuk.
2011. aug. 29. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Pontosan... gyerektartás az van, pénzelés van, de nevelésnek messze nem nevezném azt, amit a szülők többsége művel. Az, hogy pénzt ad a gyereknek, meg pl megjavítja a gépét, az nem nevelés... az a nevelés, ha eszméket, értékeket ad át a gyereknek, ha értelmes és becsületes, valamirevaló embert akar faragni a gyerekből, ha gondoskodik róla, ha lelkiekben is anya vagy apa a szülő, ha ottvan a gyereke mellett, mikor kell és ő egy biztos pontot jelent a gyerek életében, ha segíti őt mindenben. Ez pedig sok szülőből hiányzik. Az enyémeknek is kb az volt mindig is a nevelés, hogy enni adtak, esetleg egy kis zsebpénzt, a többit meg oldjam meg, ahogy akarom, persze ha cserébe egyszer az évben nem ugrálok úgy, ahogy ők fütyülnek, ha egyszer nem érek rá nekik dolgozni, mert egyetem, nyelvvizsga, akármi, már vagyok mindenféle sz*r ember, magyarán még elvárják, hogy csicskának álljunk nekik. Na meg annyit adnak a mi véleményünkre, hogy apám szerint én egy ostoba csitri vagyok 20 éves létemre és állandóan csak hülyeségeket beszélek (ha valamiben határozott álláspontom van és apám ezzel nem ért egyet, máris hülye vagyok, ha kérdezni merek valamit, máris hülye vagyok, és így tovább...), anyámmal meg ha beszélgetni próbálok valamiről, bármiről, amibe ő nem köthet bele, akkor egyik fülén be, a másikon ki, és ha kiakadok, hogy milyen bunkó, nem figyel (szó nélkül kisétál a mondatom kellős közepén a szobából! meg felhangosítja a tv-t, hogy ne hallja, mit mondok!), szóval ha szólni merek, hogy bunkó, akkor még ő van felháborodva, hogy szerintem ő hol kiváncsi arra, amit mondok?! Ilyen anyám van! De csicskáztatni jó a gyerek...

A sok idegbeteg, lelki szegény ember sajnos a kor szüleménye, és nagyon kevés az olyan ismerősöm, akinek a szülei egészséges lelkületű, értelmes emberek, de ők viszont nagyon jó szülők és irigylem ezen ismerőseimet. Én is szeretnék egyszer jó szülő lenni, más, mint amilyenek az enyémek, pótolni fogom az ő hiányosságaikat.

2011. aug. 29. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, hogy igazam van-e, de szerintem azért mert most van annak a korosztálynak gyereke akiket szintén elhanyagoltak már a szüleik és ezért nincs meg a jó példájuk a szülői szerepről. Az úgynevezett "nagy generáció" már szintén lázadó volt és elvetette a klasszikus értékrendet + nagyon sokat kellett dolgozniuk ahhoz, hogy előrébb jussanak, nem volt idejük a családra. Már az ő gyerekeik sem kaptak megfelelő nevelést, így a mai szülők sem képesek boldogulni a sajátjaikkal. Ez egy egyszerű láncreakció. Ha hiányoznak az alapok akkor nem is csoda, ha ez így megy generációról generációra.
2011. aug. 30. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!