Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy értessem meg a párommal,...

Hogy értessem meg a párommal, hogy ez így nem mehet tovább?

Figyelt kérdés

3 éve élünk együtt, jól megvagyunk, de az utóbbi időkben összekaptunk párszor a párom anyja miatt. Anyósról azt kell tudni, hogy 55 éves, de a betegsége miatt nagyon leépült szellemileg és fizikailag is. Mostanra eljutottunk odáig,hogy nem tud egyedül öltözni/vetkőzni és sajnos egyre többször fordult elő,hogy "bent ment ki", szóval most már pelenkázom is őt. Szellemileg még rosszabb a helyzet, már nem nagyon ismeri meg az embereket. Minket,akivel napi szinten együtt van megismer, de a sógornőmet(azaz a saját lányát) már van, hogy nem ismeri meg. A szomszédokat rendszeresen meggyanúsítja,hogy bejárnak hozzánk, és ellopják a pénzünket. Viszont vannak napjai,amikor teljesen tiszta,összeszedetten beszél, tudja ki-ki csoda. Ilyenkor mindig nagyon örülünk,de sajnos az öröm nem tart tovább 1-2 napnál. Mondtam a páromnak, hogy el kellene őt vinni egy idősek otthonába, ahol egész nap tudnak rá figyelni, mert mióta én is dolgozom sokat van egyedül. Ilyenkor nagyon félek, hogy valami kárt tesz magába, no meg valljuk be, öltöztetni, fürdetni,pelenkázni sem kellemes...A párom azt mondta, hogy várjunk még, meg még nem olyan durva a helyzet, de ő könnyen beszél, mert nem neki kell ápolni. A párom ezt mondta: "nincs szívem az anyámat bezáratni valami diliházba." Egyszerűen sehogy sem tudom vele megértetni,hogy mindenkinek ez lenne a legjobb!

N/23


2011. febr. 7. 12:27
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező, a párod egy férfi. És mi motiválja a férfiakat? hogy hogyan úszhatják meg a legolcsóbban a problémákat. Ne haragudj, de nyilván úgy hogy van neki egy ingyen ápolónője. Tudod, ha házasok lennétek, és nincs pénz anyuka ápolására, nem lehet otthonba adni, és ápolónőt sem tudtok fogadni hozzá, akkor végül is rendben van. De ti nem vagytok házasok, semmi anyagi közösség nincs köztetek. Ha 1 év múlva kidob, akkor ott állsz, hogy egy csomó energiád belement az ő anyukájába, pedig azalatt mást is csinálhattál volna. Egy szakítás sosem kellemes, úgy meg aztán pláne nem, hogy úgy érzed a másik sokkal tartozik neked. A pasid nem tudom mivel kompenzálja az ő érte hozott áldozatodat. Szerintem semmivel.


A másik, hogy szegény anyukája még sok sok évig el fog így élni. akár 10 évig is. A párod meg egy lépést nem fog tenni annak érdekében, hogy mondjuk neked még egy gyerek gondozása is beleférjen. Mert hogy ugye saját gyerek kéne, nem anyuka. És ugye ő nem foglalkozik az anyjával, hanem rád testálja. Te meg elvégzed. Nyugodtan megmondhatod, hogy ne haragudjon, de neked ez már sok. Nem vállalod tovább. Ha ezen megsértődik, és azt mondja, hogy vége, akkor jobban jársz ha szakítasz vele, mert a pasid, mindig is csak a saját jólétét fogja nézni a kapcsolat során.


A szüleim életében volt egy hasonló szitu, de akkor én már megszülettem, és egy rokon szorult ápolásra. Apám, a várható örökség reményében akarta anyámra sózni az idős bepisilős beteg bácsi gondozását. Anyám azt mondta hogy nem, mert van egy kisbabája, és elég dolga, nem tud szaladgálni a bácsihoz naponta és ápolgatni. Apám rettenetesen megsértődött, majdnem válás lett a vége, de ott apám anyja anyukám mellé állt, és csak ez mentette meg a házasságukat. Végül azonban kiderült, hogy apám sose hajlandó a saját érdekein túl látni, úgyhogy lehet hogy jobban járt volna anyám, ha akkor elválnak.

2011. febr. 7. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 A kérdező kommentje:
Mindenkinek köszönöm a válaszokat! Egyébként,nem vagyunk házasok,csak jegyesek fél éve. Ez a szituáció azért alakult ki, mert én 2 évig munkanélküli voltam, eközben kezdett anyós állapota rosszabbodni, de ekkor még egyáltalán nem volt terhünkre,sőt tök jó volt, hogy ott volt ő is,mert csomót tanultam tőle főzés meg mi egyéb szempontjából, csak a gyógyszereket kellett neki beadnom, meg néha orvoshoz kísérnem őt,de ekkor még általában egyedül ment. Csak ugye, ahogy teltek a hónapok rohamosan romlott az állapota. Változó,hogy melyikőnk jár vele orvoshoz, de többnyire a párom viszi őt most már. Tulajdonképpen nem olyan szörnyű ez, mondhatni már egészen megszoktam, viszont napról napra egyre nehezebb vele. Megpróbálom a párommal megbeszélni,majd együtt kikérjük egy orvos szakvéleményét,s remélem, hogy sikerül anyóst egy olyan környezetben elhelyezni,ahol szakszerűen ápolják,s odafigyelnek rá. Még egyszer köszönöm mindenkinek!
2011. febr. 7. 14:56
 23/24 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is volt ilyen a családban sajnos... A néni nemrég halt meg, előtte 10 éven át terrorizálta a rokonait... beteg volt, persze, nem hibáztatható, de azért időnként iszonyatos volt... és félelmetes. Az 5 éves unokaöcsémet nem engedtük hozzá egyedül, mert képes volt kitalálni, hogy ő a szomszéd gyereke, és át akarta rángatni a szomszédba... Egyáltalán nem tudtuk már élvezni az ottlétet, nem tehetett róla szegény öregasszony, de mégis elrontotta a gyerekei életét :S Rossz ilyet mondani, de igazából mindenki megkönnyebbült, amikor meghalt... A párod is megérthetné, hogy az anyukájának is jobb lenne, ha megfelelő ellátást kapna, mert mi van, ha ti pont nem értek rá, akkor ki foglalkozik vele? És amit írtál, annál még sokkal rosszabb lesz... egy percre sem lehet majd egyedül hagyni :S
2011. febr. 7. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:
És mivel úgy amúgy elvan, "csak" az agya épül le a végén pelenkázgathatod 40éves korodig.
2011. febr. 7. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!