Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan értessem meg a párommal...

Hogyan értessem meg a párommal, h. így tönkre teszi magát?

Figyelt kérdés

A párom munkahelyet váltott és 3 műszakban dolgozik, egyik héten délelött, utána délután, harmadik héten éjszakás.Mióta így dolgozik, egyfolytában fáradt és munka után kb. 1-2 óra múlva már alszik is, napi 8-10 vagy akár többet is alszik, mégis egész nap fáradt.Nem fizikai munkát végez, szóval az nem meríti ki.Mostanában hasmenése is van,pedig eszik főtt ételt is.

Ez a változó munkarend így megviseli az embert?Igaz én mindig ugyan akkor kelet és csak max 6 órát alszok,de nem vagyok iylen fáradt és szabadidőre is fordítok időt, ő meg azt is alvással próbálja tölteni.

Hogyan kezeljem ezt?Mások ezt hogyan élik meg akik így dolgoznak?


2010. dec. 9. 10:43
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Nekem is sok az alvásigényem. Ha most váltott munkahelyet, kell idő mire megszokja. Amikor éjszakás nehéz lehet ám nappal pihenni rendesen, de az akkor sem olyan mint az éjszakai.szóval szerintem várj 1-2 hónapot, most megakar felelni, túl hajtja magát, stressz.
2010. dec. 9. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Három évig dolgoztam három műszakban. Kiléptem, és megfogadtam, hogy az életbe többet ilyet nem vállalok.Két műszakra álltam, de azt is otthagytam.

Valóban árt az egészségnek a több műszakos munka.

2010. dec. 9. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

"Kiléptem, és megfogadtam, hogy az életbe többet ilyet nem vállalok.Két műszakra álltam, de azt is otthagytam."


Ha mindenki így állna hozzá akkor hogy ennél reggel friss zsemlét, ha a pékek nem éjjel dolgoznának? Akkor délután nem lenne áram mert az erőművi dolgozó nem dolgozna, folytassam? Úgy beállítani mint egy szörnyűséget értelmes dolog? Ha valaki éjjel szorul egészségügyi ellátásra az orvos meg azt mondaná én nem dolgozok éjjel.

2010. dec. 9. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

"Ez a változó munkarend így megviseli az embert?"


Több mint 90%-ukat nem!

2010. dec. 9. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

"Valóban árt az egészségnek a több műszakos munka."


A buszra metrora azért felszállsz délután? Vagy tankolsz a benzinkútnál? Nem gondolod hogy azok tönkreteszik az egészségüket, miattad?

2010. dec. 9. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 SzilKa ***** válasza:

Az, hogy hetente más munkaerendben dolgozik az ember, igenis megviseli az emberi szervezetet. Még az egy órányi óraátállítás is felborítja az ember bioritmusát!


A 3 műszakra az lenne a megoldás, hogy mindenki ugyanúgy járna, aki éjszakás, az mindig éjszaka, aki délutános, az mindig délutános, stb. Az sokkal normálisabb megoldás lenne...

2010. dec. 9. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
78%

A Védák, védikus tudományok szerint igen, mindenkit megvisel.


Ami különböző, az alap teherbírás, hogy az illetőn mennyi idő alatt jönnek ki a tünetek, mikor omlik össze. Lehet, hogy egész életét leéli így, és külső szemlélő szerint minden rendben van, hiszen nincs összehasonlítási alap, nem tudhatom, mennyivel lenne jobb élete, ha másképp élné a napjait? Ettől még biztos, hogy nem használ senkinek. Biztos = tudományosan megalapozott, kimutatható tény, bármikor megismételhető, kísérletileg alátámasztott. Felőlem nyugodtan hihet bárki bármit, egy időben pl. kb. a föld teljes lakossága azt hitte, hogy a föld lapos és máglyára küldték, aki mást mondott. Csakhogy a földet ez baromira nem érdekelt, "Ő" akkor is olyan volt, amilyen, meg ma is olyan. Csak az ismereteink változtak róla.


Én személyesen két ilyen esetről tudok, egy éjjeliőrről akit elvitt a 3. szívroham és egy fuvarosról, aki 7 évig tejet szállított éjjeli műszakban, míg idegösszeomlást kapott. Ők a negatív véglet, és persze nem fog mindenkivel ilyen szörnyűség történni. Mert minden ember más, másképp bírja ezt is, mint ahogy mást is. Ettől még az ember része a természetnek, megvan a saját természethez igazodó életritmusa, ami NEM az éjszakai élet, munka.


Ha a párod ezt nem akarja megérteni, nem sokat tehetsz. Ő egy tőled független személy, egyszerűen JOGA van úgy élni, ahogy neki tetszik. Még akkor is, ha ezzel tönkreteszi magát, te pedig félted Őt, és ez a helyzet fájdalmat okoz neked. Azt viszont nem tiltja semmi, hogy mindezt elmondd neki. Elmondhatod, hogy TE jobban éreznéd magad, ha nem dolgozna 3 műszakban, akár elviselnéd azt is, hogy kevesebb pénzt hoz haza, és azt jobban be kellene osztani, kevesebb jutna erre-arra. Cserébe Ő egészségesebb lenne, TE pedig boldogabb. Beszélj vele!

2010. dec. 9. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

"Nem gondolod hogy azok tönkreteszik az egészségüket, miattad?"


Bár a kérdés nem nekem szólt, a saját véleményem az, hogy de igen, ezt gondolom, és maximálisan tisztelem is őket ezért. Bár a tönkretétel erős kifejezés (lásd amit fent írtam, egyéni, hogy ki mennyire bírja), abban biztos vagyok, hogy ezzel valamekkora áldozatot hoznak. Amit illik is elismerni. Anyagilag a munkáltatójuknak, nekem pedig azzal, hogy megbecsülöm őket a vállalt áldozatért.

2010. dec. 9. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
0%

A 3 műszakra az lenne a megoldás, hogy mindenki ugyanúgy járna, aki éjszakás, az mindig éjszaka, aki délutános, az mindig délutános, stb. Az sokkal normálisabb megoldás lenne..."


Na te aztán megoldanád!

2010. dec. 9. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Az egyik válaszra reagálva:Ő tud nappal is aludni, hisz így egész nap fáradt, vagyis hiába alszik most többet,akkor sem tudja kipihenn magát.Amikor éjszakás volt akkor sem volt fent többet mint máskor, mégis szinte az egész hétvégét átaludta, talán pár órát volt fent, h. egyen és egy kicsit tv-zen,de az átlagos napi 10-12 órát nem szabadidővel töltötte hanem a nagy részét alvással.

Én elhiszem h. fáradt,de szerintemn a szervezetet ez is megviseli h. dolgozik napi 8 órát a szabadideje felét pedig hozzácsapja az alvás idejéhez és mégis tök fáradt.Igaz h. neki nagyobb az alvásigénye,de amikor rendesen napközben dolgozott 8 óra helyett 10-et(fizikai melóval) és kevesebbet aludt,akkor sem volt ennyire fáradt mint most, h. csak 8 órát dolgozik(váltott műszakban),de többet alszik és nem fizikai melót dolgozik.

Tudja h. ez rossz és majd tavasszal keresni akar másik melót,de félek h. az már késő lesz.Nem keres többet mint a régi melóhelyén,de csak ez van, ezt találta, szóval kényszerből csinálja.

2010. dec. 9. 12:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!