Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy értessem meg a párommal,...

Hogy értessem meg a párommal, hogy ez így nem mehet tovább?

Figyelt kérdés

3 éve élünk együtt, jól megvagyunk, de az utóbbi időkben összekaptunk párszor a párom anyja miatt. Anyósról azt kell tudni, hogy 55 éves, de a betegsége miatt nagyon leépült szellemileg és fizikailag is. Mostanra eljutottunk odáig,hogy nem tud egyedül öltözni/vetkőzni és sajnos egyre többször fordult elő,hogy "bent ment ki", szóval most már pelenkázom is őt. Szellemileg még rosszabb a helyzet, már nem nagyon ismeri meg az embereket. Minket,akivel napi szinten együtt van megismer, de a sógornőmet(azaz a saját lányát) már van, hogy nem ismeri meg. A szomszédokat rendszeresen meggyanúsítja,hogy bejárnak hozzánk, és ellopják a pénzünket. Viszont vannak napjai,amikor teljesen tiszta,összeszedetten beszél, tudja ki-ki csoda. Ilyenkor mindig nagyon örülünk,de sajnos az öröm nem tart tovább 1-2 napnál. Mondtam a páromnak, hogy el kellene őt vinni egy idősek otthonába, ahol egész nap tudnak rá figyelni, mert mióta én is dolgozom sokat van egyedül. Ilyenkor nagyon félek, hogy valami kárt tesz magába, no meg valljuk be, öltöztetni, fürdetni,pelenkázni sem kellemes...A párom azt mondta, hogy várjunk még, meg még nem olyan durva a helyzet, de ő könnyen beszél, mert nem neki kell ápolni. A párom ezt mondta: "nincs szívem az anyámat bezáratni valami diliházba." Egyszerűen sehogy sem tudom vele megértetni,hogy mindenkinek ez lenne a legjobb!

N/23


2011. febr. 7. 12:27
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon átérzem a helyzetedet.Édesanyám rákos volt, de végig jól tartotta magát, a halála előtti utolsó hónapban ment teljesen lefele.Ugyanez volt vele a szitu, amiket leírtál.egy hónapig szinte semmit nem aludtam, mert éjjel is sikoltozott, h ott fekszik mellette valaki, zavarjam el stb.nem hagyta magát pelenkázni, pedig fel se tudott kelni...2 bátyám van, ők külföldről irkálták nekem, h nehogy már bevitessem otthonba, legyek türelmes stb.hát köszi.ilyen távlatból könnyű beszélni.de ezt csak az tudja mit él át aki benne van.borzasztó volt, pedig imádtam anyukámat, de a kétségbeesés és kialvatlanság miatt már nem mindig voltam vele türelmes.neked ráadásul "csak" az anyósod.a férjed komolyan természetesnek veszi ezt TŐLED?le a kalappal előtted.nekem anyukám egyszer engedte a pelenkát, reggel pedig felöltöztem, h na most már elég, elvitetem valahova, nem eszek, nem alszok, egyetemre járok (jártam volna) mellette meló is kéne és semmire nem jutok...még bementem hozzá megkérdezni szüksége van-e valamire mielőtt elmegyek...de már semmire nem volt szüksége.mintha érezte volna és nagyon otthon akart meghalni.győzd meg a párod arról h itt már észérvekkel kell dönteni és nem az érzelmek irányítanak.megértem őt is, én is nehezen szántam rá magam erre, de sajnos a vége úgyis ez lesz, jobb már akkor sem lesz az állapota ha otthon marad csak erre ti is rámentek mind szellemileg, mind fizikailag és akkor még ezek a legkevesebb gondok vele.sok sikert és erőt neked.
2011. febr. 7. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
Ahogy én kiveszem, mégcsak nem is a férje. Csak a párja/pasija....
2011. febr. 7. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
12:41-es vagyok.azt kihagytam, bár jelentéktelen, hogy ekkor édesanyám 60 éves, én 21 voltam.
2011. febr. 7. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
100%
ha még csak nem is a férje akkor pláne lépni kell.és akkor duplán le a kalappal a kérdező előtt.
2011. febr. 7. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
mindenképp a kezedbe kell venni az irányítást (most is te hordod a nadrágot) 1.minden kerületnek (vagy városnak) van családvédelmi osztálya beszélni kell velük mit tanácsolnak (értem itt a szakmai véleményüket amivel a férjed nem mehet szembe)2. a háziorvossal vagy kezelőorvossal kell konzultálni 3. az odaadásodat nem biztos, hogy vissza fogod valaha kapni viszont te rámész erre és lehet még a házasságod is. Ha van szakvélemény az ön-közveszélyességről mert olyan úton halad akkor már a család kevés, szakértelemre van szükség, ezt a párodnak is be kell látnia
2011. febr. 7. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
Kedves 12:40. Köszönöm a javítást, de én nem úgy értettem, hogy a beteg hölgyet a gyerekei pelenkázzák, hanem a Kérdező párjának kellene ezt a szituációt elképzelni. Mármint hogy Ő mit viselne könnyebben. Hátha így a saját édesanyja helyébe tudja képzelni magát.
2011. febr. 7. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk a Papám volt hasonlóan beteg (agyérelmeszesedés és egy más dolgok is), és ő sem ismerte fel a rokonait, csak mikor épp olyan hangulatban volt. Idővel neki úgy maradt meg, hogy Anyum - aki otthon volt, Ő foglalkozott vele, míg Apum dolgozott - az ő felesége, és Apum csak egy férfi, aki el akarja venni Anyumat (mint feleségét) tőle... Anyum idővel szabályosan félt tőle időnként, mert volt, hogy Apummal szemben agresszívan reagált. Tény, Papám akkor már 82 éves volt.


Anyum - ahogy sok minden másba is - megbetegedett, és sajnos idő előtt elment... :'( Apumnál is úgy alakult, hogy állás nélkül maradt, így Ő maradt otthon Apummal. Mondanom sem kell, nehezen ment neki. Nálunk is felmerült, hogy "beadjuk" valahová, de nehéz volt, mert pénzünk az semmi, de Apum nem is akarta.

Nagyon sok nagyon buta dolgot csinált, nálunk is meg lett vádolva mindenki mindenkivel, hogy rossz. Majd egy figyelmetlen pillanatban - Apum kb fél órára hagyta el a házat - Papám egy eldugott kannából gázolajat ivott, és ugyan a kórházban még kitisztították, de onnan sajnos már nem jött haza...

Mondanom sem kell, még a rendőrség is volt nálunk kihallgatni Apumékat, hogy nem szándékosság volt-e.....


Amit ebből ki akartam hozni, hogy ha lehetőségetek van rá, tudom, kegyetlen dolog, de fordított helyzetben én sem szeretnék teher lenni a családom számára, főleg, ha már azt sem tudom, hogy ki vagyok, és kik vannak körülöttem. Ott lesz egy napi rutinja, és figyelnek rá. Nálunk sajnos Anyumat is kegyetlenül megterhelte fizikailag is és érzelmileg is, és sajnos elég egy óvatlan pillanat.


Nem gondolom, hogy 23 éves létedre egy három éves együttélésben a párod elvárhatná, hogy ezt a felelősséget Te vállald. SEMMIKÉPP!!! Túl fiatal vagy ahhoz, hogy ilyeneket nézz végig, és igazából még a felesége sem vagy, azaz mondhatnám nem bizonyított, hogy Téged akar életetek végéig, ami alapján netalán elvárhatná (bár akkor sem feltétlen)...


Ha idősek otthonába nem is tudjátok beköltöztetni, szedje össze magát a beteg anyósod kedves lánya és fia, és oldják meg ketten!!

2011. febr. 7. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
Jah annyi kimaradt, hogy a Papám az Anyumnak az apósa volt.... Apum apja volt..
2011. febr. 7. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
Értem, csak azért írtam, mert itt többen is a férjed, meg rámegy a házasságod, közben meg mégcsak nem is házasok. Hát szerintem azért van különbség. Még a feleségétől is érdekes elvárni, főleg, ha van saját lánya, na de így, hogy csak a barátnője? És csak három éve laknak együtt, de már ezt csinálja egy ideje. Hát bazeg ingyen ápolónő, vagy mi?
2011. febr. 7. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
Valahogy oldd meg, hogy egy napig a párod vigyázzon rá.
2011. febr. 7. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!