Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Támogatom a szüleimet ám...

Támogatom a szüleimet ám ebből viták vannak a férjemmel. Mit tennétek a helyemben?

Figyelt kérdés
Mikor a férjemmel komolyra fordult a dolog, megbeszéltem vele, hogy ha összeházasodunk és összeköltözünk, nekem akkor is támogatni kell a szüleimet legalább havi 30ezer forinttal, mert mindketten rokkantnyugdíjasok és a kettejük nyugdíja együtt 60ezer ft. Meg is értette, elfogadta. 130ezer körül keresek, így kb. 100ezer marad nekünk, meg az ő 60-70ezres fizetése. Most mégis minden hónapban felhánytorgatja azt a 30ezret amit a szüleimnek adok.
2009. febr. 8. 12:09
1 2 3 4
 31/34 anonim ***** válasza:
100%
en es a felesegem is tamogatjuk a szuleinket minden honapban 30 000 forintal nagy a keresettunk s meg engedhetjuk magunknak szuloket soha nem szabad elfelejteni s kell segiteni oket mert ok neveletek fel minket nekunk is meg adtak mindent es mi most vissza adjuk oregsegukre
2009. febr. 12. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/34 anonim ***** válasza:
88%

Kedves Kérdező!

Nem a konkrét kérdésedre felelnék, de...

A rokkant nyugdíj nem vált át korhatár betöltése után sem "rendes" nyugdíjba. (összege megegyezik az öregségi nyugdíjéval, tehát amúgy sem lenne kedvezőbb) Nem rendszeres szociális járadékot kap véletlenül? Ha igen, és állapotrosszabbodást jelent be és ezt az orvosi bizottság is így találja, előbb kaphat nyugdíjat. Szerintem nézz utána!

2009. febr. 13. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/34 anonim ***** válasza:
94%
Helyesbítenék: a harmadik csoportos rokkantsági nyugdíj összege egyezik meg az öregségi nyugdíj összegével.
2009. febr. 13. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/34 A kérdező kommentje:
Tegnap 21:31 -es válaszolónak. Jól írtad, én nem írtam helyesen, rendszeres szociális járadékot kap édesapám, amire már be is adtuk a kérvényt, így ha minden jól megy és a bizottság elfogadja 27.000 Ft helyett áprilistól 52.000 Ft-ot fog kapni, a rendes nyugdíjának a 70%-át, addig amíg el nem éri az előnyugdíj korhatárt. Köszönöm, hogy gondoltál erre a lehetőségre és tudattad felém. Ha nem tudtam volna erről a lehetőségről, nagyon jól jött volna a segítséged! Reméljük ezzel valamivel javulni fog a helyzet, de ettől függetlenül is, ha tetszik, ha nem a férjemnek, a szüleim rám mindenben számíthatnak!
2009. febr. 14. 12:29
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!