Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Támogatom a szüleimet ám...

Támogatom a szüleimet ám ebből viták vannak a férjemmel. Mit tennétek a helyemben?

Figyelt kérdés
Mikor a férjemmel komolyra fordult a dolog, megbeszéltem vele, hogy ha összeházasodunk és összeköltözünk, nekem akkor is támogatni kell a szüleimet legalább havi 30ezer forinttal, mert mindketten rokkantnyugdíjasok és a kettejük nyugdíja együtt 60ezer ft. Meg is értette, elfogadta. 130ezer körül keresek, így kb. 100ezer marad nekünk, meg az ő 60-70ezres fizetése. Most mégis minden hónapban felhánytorgatja azt a 30ezret amit a szüleimnek adok.
2009. febr. 8. 12:09
1 2 3 4
 11/34 anonim ***** válasza:
85%
Nálunk kb. hasonló a helyzet, vagyis a szüleim támogatják az egyik mamámat (apukám anyját) havi 30 ezerrel. Mind a ketten 100 ezer fölött keresnek, de sok hitelünk van, nekem is sokba kerül a gimi, egy garázst bérlünk (hogy a másikat rendbe hozhassuk tavasszal), és van egy kertünk is, ami szintén havonta egy nem kis összeg (főleg a villany sok), és 2 kutyánk is van. Szóval elférne az a havi 30 ezer, mamámnak nem is lenne rá szüksége, ha nem pazarolná az ételt a vizet és miegyebet. A tévéből minden sz*rt megrendel... Szóval én tudom, mit érzel. A férjednek ezt el kell fogadnia, ha az ő szülei lennének ilyen rossz anyagi helyzetben, ő nem támogatná őket? Dehogynem. Akkor nem értem, miért van kiakadva. Persze nem rossz ötlet, hogy keressen egy jobban fizető munkát, ha van rá lehetősége!
2009. febr. 8. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 anonim ***** válasza:
68%
Egyrészt megértelek téged, amennyiben jó a kapcsolatod a szüleiddel, csak ne az legyen, hogy akkor is elvárják tőled, amikor kicsit jobb lesz a helyzetük anyagilag. Másrészt megértem a párodat is, mert mi van, ha ő nem akarna 3 évet várni még a babával, akire már házasságotok első percétől gondolni kellett volna, elkezdeni gyűjteni, egy babára ilyen fizetések mellett nem akkor kell elkezdeni gondolni, amikor már jön (hacsak nem "becsöppen váratlanul").
2009. febr. 8. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 anonim ***** válasza:
91%

Szerintem a szüleid sem örülnek, hogy rád kell támaszkodniuk, és nyilván nem azért szül az ember, hogy utána a gyereken élősködjön, de nem hiszem, hogy arra számítottak a születésedkor, hogy 28 év múlva ez lesz a helyzet. Nem értek egyet azzal a válasszal, hogy nem kellene támogatnod őket. Én boldog lennék, ha valahogy viszonozhatnám azt a sok jót, amit a szüleimtől kaptam (nem anyagi dolgokra gondolok)

A férjed tudta ezt, mikor elvett, biztos arról van szó, hogy bántja: Te kétszer annyit keresel, mint ő. De az a te pénzed!!!Ha 30at a szüleidnek adsz, hát annyit adsz. NEm értem, miért akarja megszabni, hogy a saját fizetésed mire költsd, amikor így is a nagy részét a ti megélhetésetekre fordítod.

2009. febr. 8. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 anonim ***** válasza:
68%
Szerintem meg a férjed látja azt, amit te nem látsz. Te elfogult vagy a szüleiddel, de sajnos sok ember úgy rokkantnyugdíjas, hogy szinte semmi baja. Lehet, hogy a szüleid is tudnának dolgozni, csak akarni kéne. Vannak ám munkahelyek rokkantak számára is, nem kell feltétlenül a gyerek fizetésére számítani.
2009. febr. 8. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 anonim ***** válasza:
100%
Érdekes a dolog... Mivel rokkant nyugdíjasok, ezért iszonyat kevés pénzt kapnak... Én biztosan támogatnám a szüleimet anaygilag, ha ez lenne a helyzet... De... Ugyanakkor itt van a másik fele is a dolognak, hogy 30ezer forint nagyon sok havonta... A férjedet is meg lehet érteni, manapság már nagyon kell a pénz, hiszen minden emelkedik, a rezsitől elkezdve az élelmiszerig... Ugyanakkor szüleid, amit kapnak, az vmi hihetetlenül gyér... Ha belegondolunk, akkor a űtés, rezsi, és el is ment szinte... És akkor még nem is ettek... Ezt mondd meg a férjednek... Gondolom az se megoldás, hogy addig hozzátok költöznének, addig a 3 évig, amit mondtál... mondjuk ez sok idő, de talán vhogy ellennétek, és elég sok pénz megmaradna... Persze az tény, hogy nem könnyű, hiszen ha belegondolok, akkor elég kényelmetlen lenne a szülőkkel együtt élni... De más megoldást hirtelen nem tudok... Vagy marad minden a régiben, próbáld megmagyarázni a párodnak, hogy mégiscsak a szüleid, és gondoljon bele, hogy a havi 67ezer forintból, amit kapnak, hogyan tudnának mindketten megélni... Megértem amit mond, de az is igaz, hogy mégiscsak a szüleid, akik nem egészségesek... Ha azok lennének, megint más a helyzet... És a másik, hogy nem marad ez örökké, "csak" három évig...
2009. febr. 8. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 anonim ***** válasza:
100%
Valamilyen kiegészitő jövedelemszerzésre nem gondoltatok a férjednek,amivel ő is több pénzt hozhatna a konyhára?Másik munkahelyet tényleg nehéz találni a mai gazdasági helyzetben,de mellette vállalhatna maszekolást,vagy egyéb dolgot,nem tudom mi a férjed szakmája?:)
2009. febr. 8. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 A kérdező kommentje:
A szüleim nem élősködők, komolyan betegek. Édesanyám hatalmas epe műtétje volt, majd egy veseműtétje, egy veséje van. Aztán egy daganata a lábában, porckorongsérve és nyitott hasfala. Ezen kívül volt egy ideg összeroppanása, napi szinten szednie kell a gyógyszereit, különben " baj van". Édesapám teljes meszesedés és porcleválás mindkét térdében, csak bottal tud menni, de azzal is nehezen. Valamint nagyot hall mindkét fülére és gyomorfekélye van. Ezekkel a dolgokkal nem tudnának munkába állni sehol.
2009. febr. 8. 15:36
 18/34 anonim ***** válasza:
89%

Mint férfi, átérzem férjed érzéseit.Addig a pillanatig,míg az ő fizetése nem éri el a te fizetésed-30.e ft-ot,addig nem igazán szólhat semmit.Még így is,mindig te dobsz be több pénzt a közösbe.

Ami miatt végül is írok,az az,hogy nem esett szó eddig arról,hogy majd egyszer meghalnak szüleid,és valaki(k) örökölni fog(nak).Ezen a dolgon már most érdemes gondolkodnod,vannak lehetőségek,hogy ez a pénz,adott esetben ne az ablakon kidobott pénz legyen.És itt a zárójelbe tett "k" betűre gondolok.Talán egy eltartási szerződés félét kellene írni,amiben rögzítve vannak a kritériumok,a havi 30000 juttatása.Ezt végül is neked kell tudnod,hogy van-e még potenciális örökös,mennyire megbízható.És ez a dokumentum még akár a férjedet is megnyugtatná.A mai gazdasági helyzetben nem is olyan rossz befektetési forma.Az etikai oldala miatt ne legyen aggályod,ma már a gazdagok csemetéi úgy házasodnak,hogy az esküvő előtt házassági szerződést kötnek.

Remélem tudtam segíteni!A férjeddel óvatosan bánj,ha tényleg szeret és szereted,becsüld meg,mai világban nehéz újból egy szerető társat találni. (Qwer)

2009. febr. 8. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 A kérdező kommentje:
És még azt is hozzáteszem, hogy potyog Édesanyám könnye, mikor a pénzt odaadom neki, mert rosszul esik neki, hogy nem tud Ő támogatni minket. Édesapámnak is majd megszakad a szíve, látom rajta. Nem kell egyből lehurrogni a rokkant nyugdíjasokat. Nem mindenki élősködő. Főleg nem édesapám 39 év munkaviszonnyal a háta mögött. Elég nagy lelki törés neki, hogy nem tud menni dolgozni. Egyszer elment az erdőre, még jobban volt, fakitermelésbe dolgozni, estére úgy hozták haza, mert nem tudott lábra állni a fájdalomtól.
2009. febr. 8. 15:40
 20/34 A kérdező kommentje:
Egyetlen örökös vagyok, nincs testvérem. Tehát minden amit a szüleim az " átkosban " összeszedtek, a miénk lesz egyértelműen. Már mondtam ezt is a férjemnek.
2009. febr. 8. 15:45
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!