Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Támogatom a szüleimet ám...

Támogatom a szüleimet ám ebből viták vannak a férjemmel. Mit tennétek a helyemben?

Figyelt kérdés
Mikor a férjemmel komolyra fordult a dolog, megbeszéltem vele, hogy ha összeházasodunk és összeköltözünk, nekem akkor is támogatni kell a szüleimet legalább havi 30ezer forinttal, mert mindketten rokkantnyugdíjasok és a kettejük nyugdíja együtt 60ezer ft. Meg is értette, elfogadta. 130ezer körül keresek, így kb. 100ezer marad nekünk, meg az ő 60-70ezres fizetése. Most mégis minden hónapban felhánytorgatja azt a 30ezret amit a szüleimnek adok.
2009. febr. 8. 12:09
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
100%
Nem lehet h a büszkeségét bántja h te többet keresel?
2009. febr. 8. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
95%

Igazából én hogy öszinte legyek valahol neked van igazad valahol neki!Azért 30ezer forint az pénz!Nektek meg persze a szüleinek is!

Én a te helyedben megpróbálnánk akár 100adszorra is beszélni vele de semiképp se csinálnám azt hogy na akkor holnaptól nem adok a szüleimnek!Szerintem ez nagyon szép dolog töled!

Nálunk hasonló a helyzet!Csak nekünk nem pénzbe megy ez el hanem a heti 1-2 leutazás Anyósékhoz ami nem nagy összeg de azért havont 1-2-3 10ezrest elvisz!DE ezt én megértem mivel ha én laknánk messze a szüleimtöl hasonlóan elvárnám és szerintem joggal hogy rendszeresen látogassam a szüleimet!

2009. febr. 8. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
100%

Igen nekem is eszembe jutott az elsö válaszoló véleménye!


2.

2009. febr. 8. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
70%
Szerintem mond meg a párodnak, hogy menjen el olyan helyre dolgozni ahol többet keres, mert nélküled igencsak felkopna az álla!!! 60-70 ezer forintból manapság nem lehet megélni!
2009. febr. 8. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 A kérdező kommentje:
Nem szeretném megbántani azzal, hogy a fejéhez vágjam, én többet keresek. Lehet, hogy zavarja a nélkül is. Nagyon szeretem és nem szeretném elveszíteni, de egyre többet veszekszünk ez miatt. Azt meg pláne nem mondhatom neki, hogy keressen másik munkát a mai helyzetben, amikor 50-100-asával küldik el a környezetünkben az embereket a munkahelyükről. Nem tudom mi tévő legyek. Mondtam már neki, hogy hazaköltözöm és ha változik a helyzet szóljon. Na, erre végképp kiakadt, azt mondta, hogy fenyegetőzöm. Ezt a kijelentését végképp nem tudtam hova tenni.
2009. febr. 8. 13:01
 6/34 anonim ***** válasza:
100%
A férjed tudta amikor feleségül vett,hogy te jobban el vagy kötelezve a szüleid felé,mint egyéb esetben az ember.Habár szerintem minden jóérzésű ember gondoskodik a beteg idős szüleiről ahogy tud.Most nagyon aljas dolog ez tőle,hogy azt várná tőled a Ti anyagi érdeketekben ne támogasd őket.Azt írod szereted őt,de vajon ő hogy szeret Téged,ha ezt várja tőled?Én akkor is azt mondom,keressen jobban fizető állást Ő,hiszen fiatal,netán menjen külföldre,vagy bármi más megoldás a pénzkérdésre mint a szüleidtől megvonni.Ő még fiatal,feltehetően egészséges,több a lehetősége a rossz helyzet ellenére is mint a Te rokkant szüleidnek.Egyébként bocs,de ha a mai világban egy férfi megelégszik ezzel a fizetéssel ott baj van.Hogy fogja eltartani a családját ha gyesen leszel?Plusz az egyéb kötelezettségek?majd akkor is tőled várja a megoldást,hogy Te dolgozzál,vagy old meg valahogyan az anyagi léteteket?
2009. febr. 8. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 A kérdező kommentje:
Azt hiszem a 13:31-es választ egy az egyben előadom a férjemnek. Azt már mondtam neki, hogy gyereket nem vállalok, (pedig már 28 vagyok) mert nem tudnánk megélni ha én nem dolgoznék. Azt válaszolta, hogy akkor vállalna plusz munkát, de a szüleimet nem segítené. Tehát gyerek még 3 évig kilőve, akkor édesapám eléri a rendes nyugdíj korhatárt és 70 körül fog kapni a mostani 27 helyett.
2009. febr. 8. 13:40
 8/34 anonim ***** válasza:
93%

Biztos hogy csak a büszkeségét sérti és mivel nem tud mást, igy próbál visszavágni. Mi 5en élünk meg a te egyedüli fizetésedből, tehát még csak a rossz létre sem panaszkodhat...

Egyet értek az előttem szólókkal.

2009. febr. 8. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
26%

Én végül is a férjednek adok igazat. Nektek a saját életetekkel kellene törődni, nem a szüleidet eltartani. Te nem akarsz gyereket, házat, autót? Mert havi 170-ből nemigen fogja rá futni.

Különben is, nem azért kellene gyereket szülni, hogy aztán pénzeljék. A szüleid helyében én elsüllyednék szégyenemben. Fogadjunk, hogy úgy 50 év körüliek. Szinte mindegyik ezt csinálja. Felnőtt emberek, oldják meg a problémáikat, és ne a gyerekükre támaszkodjanak. Az a legegyszerűbb.

2009. febr. 8. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
91%

Tudod mit,ha a te rokkant beteg szüleidet ennyibe nézi csak,hogy rajtuk akkor sem segít,akkor ne szülj ilyen embernek gyereket ne csak most,hanem sosem.Milyen jellemű ember a Te férjed?Már bocs,nem szeretnélek megsérteni?

Majd ha egészségesek lennének,és Ők tudnának anyagilag támogatni benneteket akkor megfelelnének neki?Akkor érdemesek lennének a tiszteletére?Mi az,hogy akkor keres más munkát vagy másodállást,ha lesz gyereketek?Egyrészt,erre nem vennék mérget.Másrészt normális ember annyit hajt a családjáért a jólétéért amennyit tud.Mert akkor ezek szerint most is lenne lehetősége,ha "majd" lenne.Jól gondold meg,hogy egy ilyen embernek szülsz-e gyereket,érdemes lesz-e egy életre magadhoz kötni.Ha ennyire érzéketlen a szüleid iránt,később Te és a gyereketek sem várhattok majd jobbat tőle hidd el.Most még tombol a szerelem,de ez a jellem,ez a viselkedés megöli azt is majd a részedről.

Mégegyszer bocs,de ez felháborító amit írtál róla.

Én nem pazarolnám rá a drága időmet,elválnék amíg nem késő.

13,31-es voltam.

2009. febr. 8. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!