Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anyós problémák? Míg együtt...

Anyós problémák? Míg együtt laktatok, ha voltak viták, mennyire voltak komolyak?

Figyelt kérdés

Azok válasza érdekelne, akik voltak már ilyen helyzetben. Meddig bírtátok és a párotok hogy viselte ezeket a ceremóniákat? Kapcsolatotokat hogyan befolyásolta? Költözés után mi történt?

Jó sok kérdés.

Amúgy lány vagyok. Anyukám és párom már nem tud egy légtérben lenni egymással. Teljesen kész vagyok. Tanácstalan, és kétségbe esett.


2011. febr. 2. 08:45
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
53%

Hasonló volt nálunk is. Addig fajult, hogy anyu kitiltotta a lakásból a barátomat, és megfenyegetett, hogy ha nem szakítok, mehetek ahova akarok.

Hát, én nem szakítottam, hanem elköltöztünk. 3500km-re Magyarországtól.

Sok sikert, költözzetek ti is minnél hamarabb, én azt mondom.

2011. febr. 2. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
89%

Egy hétig bírtam. Imádom az anyóst, mert tényleg jófej, fiatalos nő, imádja a fiacskáját és engem is szeret. De az együtt lakás komoly problémákat szült volna, ez gyakorlatilag az első nap kiderült. Mert például nem értette, miért csinálom azt, hogy kimegyek a konyhába, megreggelizem, és nem viszem a fiának ágyba a reggelit. Vagy legalábbis nem készítem elő.

Aztán végiggondoltam, miket panaszolt anyukám (mivel az apai nagymamámmal együtt élnek), és tulajdonképpen a legtöbbnek a csíráját észrevettem az anyósomon. Így aztán még meg se melegedtünk, már költöztünk :) anyagilag nem a legjobb, de a kapcsolatunk szemponjából mindenképp.


Nagyon nem jó az anyóssal együtt lakás szerintem. Az a fő baj, hogy a gyereknek kétféle szerepet kell vinnie párhuzamosan - egyrészt az anyja felé gyerek, másrészt a párja felé élettárs, partner. Ez a kettő kizárja egymást, így az ember csak az egyiket tudja csinálni. Tehát vagy gyerekként él és nem igazi partnere a párjának, vagy partnerként, ezzel vérig sértve az anyját. Ezért tuti megoldás az elköltözés: a pároddal partner vagy, ha meglátogatod anyukád, akkor gyerek :)

2011. febr. 2. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
67%

Én már 2 éve lakok anyóséknál és már rohadtúl elegem van. Mondtam páromnak, hogy albérlet, de az pénz kidobás, ezzel egyetértek. Beszéltük, hogy kikéne menni külföldre melózni, van is egy volt osztálytársa aki kint van, felajánlotta hogy segít neki mindenbe, azóta én nyaggatom hogy történjen már valami, mert ott hagyok mindent. Még semmi változás, de nagyon kezd betelni a pohár. Ha magyarországon maradunk, kb 5 év mire tudunk venni házat. Hát tuti hogy addig nincs az a pénz hogy ott maradjak.

A párom mindíg azt mondja, hogy ne foglalkozzak velük, szarjam le, de hogy amikor egy fedél alatt élünk? Külön emeleten külön fürdővel, de már elegem van.

Ha nem találsz ki megoldást akkor rámehet a kapcsolatotok ezt garantálom.

Mind ketten dolgoztok? Albérlet vagy külföld, vagy szétmegy a kapcsolatotok! 23/N

2011. febr. 2. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Igen a költözés már folyamatban van. /nyárra/ de addig is én mit tudok csinálni? Az a legrosszabb, hogy nekem mindig mindenkit meg kell hallgassak, mindig mindenkit meg kell hogy értsek, és mindig mindenkit rávenni arra amit a másik kér a másiktól. És a legeslegrossabb, hogy én nem mondhatok senkinek semmit, mert akkor felbőszűlt bikává válik akár melyikük is az.
2011. febr. 2. 09:22
 5/15 anonim ***** válasza:
56%

Hamarabb nem tudtok? Ez mindenkinek szar. Én is sajnálom a párom, mert hallgatj az anyját-apját, másik oldalról engem. Ebbe a központi ember is beletud bolondúlni, meg a 2 másik oldalon lévők is. A feszültség veszekedéshez vezet az meg szakításhoz. Nem tudom medig bírom még...

Ha szétmennénk, mégegyszer nem követném el ezt a hibát, hogy anyosékhoz költözzek, soha semmi pénzért.

2011. febr. 2. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim válasza:
54%
Én is igen voltam ilyen helyzetben, lépj mert semmi nem fog változni. Mi amikor már külön éltünk akkor is utáltuk egymást, nem tartottuk a kapcsolatot. Azóta a férjemmel elváltunk, a jelenleti feleséggel jó a viszonyuk, persze még nem éltek együtt.
2011. febr. 2. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Mi 8 évig laktunk együtt,de minden vitát megoldottunk egymással békésen. Nem húztam fel magam minden apróságon,és beláttam,ha neki volt igaza. Ő is beletörődött,ha valamit nem úgy csináltam,ahogyan ő maondta.

De azért az is előfordult,hogy később rájöttem,mégis neki volt igaza.

Mindent meg lehet békésen oldani,ha mindkét fél akarja.

A párom soha nem avatkozott bele a vitáinkba,de nem is vártam el tőle.

2011. febr. 2. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
56%

Tudom, hogy nehéz, de ha már látod a végét, abban ringasd magad, hogy akkor könnyebb lesz. Ugyan nem írsz konkrétumokat, hogy miért nem tudnak meglenni egy légtérben, próbálj meg mindkettőjükkel beszélni, hogy ezt a "kis időt" bírják ki, aztán mindenkinek könnyebb lesz. Azért írtam idézőjelbe a kis időt, mert tudom, hogy nektek nem az, de az legyen a vigasz, hogy már látod a költözést.... Nekem az első házasságom nagyrészt az anyósnak köszönhetően ment tönkre, kb. ugyanaz volt, mint az egyik válaszolónál, hogy én menni akartam volna a volt férjemnek meg úgy volt kényelmes, albérlet pénzkidobás, lakás, telekvásárlás nuku, hitelt nem vesz fel, nagymamája házába (ami az övé) nem költözik stb.stb. Végül én leléptem, mert már nagyon elegem volt.

Második férjemmel szerencsére minden okés, külön lakunk anyóstól, de amikor kényszerből odaköltöztünk, már első héten összekaptunk. A lényeg, hogy több generáció nem nagyon tud konfliktus nélkül meglenni, valamelyiknek mindig tűrni kell, ami hosszú távon nem megoldás, de az sem jó, ha állandóan harcolnak. Kitartás!

2011. febr. 2. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
29%

1. Anyukád házában anyukád azt csinál, amit akar, a párod meg örülhet, hogy befogadta és húzza meg magát. (Ha a párod lakása lenne, ugyanez vonatkozna anyukádra.)

2. Soha nem laknék a párommal szülőknél. Egyiknél sem.

2011. febr. 2. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
55%

Nem egészséges odaköltözni az anyóshoz, főleg ha sárkány is.

Én nem költöztem oda, mégis életem szerelme ment rá.15 éves korunktól 22 éves korunkig voltunk együtt.

Már az eljegyzés is megvolt, mire beért az anyós gyümölcse.

2011. febr. 2. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!