Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Együtt élési problémák. Miért...

Együtt élési problémák. Miért csinálja ezt?

Figyelt kérdés
Szüleim lakásába élünk. 2 külön szoba, egymástól viszonylag távol. Én a párommal élek együtt 1 éve, bátyám a külön szobájába. Köztünk van egy előszoba és egy konyha, nem is halljuk szinte egymást. Ez a lakás régen 2 külön lakás volt, csak egy falbontással egybe lett nyitva. Most bátyám kitalálta hogy falazzuk vissza mert neki elege van ebből az együtt élésből! Holott full jó dolga van ha belegondol, ugyan is én mosom a ruháit, teregetem tisztán hajtva adom neki vissza, az ő szobáját kivéve mindig mindenhol rendet tartok, és a ráeső villanyszámlát kivéve neki semmit nem kell fizetni. Mindig úgy nézett ki hogy a párommal jól megvan, beszélgettek, elvoltak. Pénzt kér tőle mert neki sosincs, párom ha van mindig ad neki és vissza se kéri, ha nincs cigije a miénket szívja, akármi kell neki és ha nekünk van adunk. Neki nincs pénze soha pedig dolgozik csak nem képes magát ellátni nincs semmi felellőség érzete! Arról nem is beszélve hogy tisztítószer vagy házi dolgokba nem is ad bele, és nem is vesz semmit! Elmosogatok utána mindent megcsinálok a szobáját kivéve! És most támad, hogy elege van az együtt élésből! Senki nem piszkálja, nem szól be neki senki! Érezteti a párommal hogy ő nem otthon van, jóhogy azt nem mondja hogy húzódjál meg mert ez nem a te otthonod! És ezt így hirtelen a semmiből! Elhiszem hogy külön életre vágyik, csak így most minket egy szoba-konyhába fog szorítani és az egész lakást szétbombázni és ezzel nekünk plusz költséget és munkát csinál! A féltékenység nem kifogás, mert ha fontos lennék neki örülne hogy boldog vagyok és még neki is segítünk! Ez a hála?
2009. aug. 2. 14:09
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
50%

Én örülnék, hogy külö lehetünk. Lehet, hogy ő is úgy érzi, hogy ő is önállóbb tud lenni, ha egyedül él.

Ha csak bajod van vele, akkor mi a probléma? És miért kéne hálásnak lennie? Ha hagy titeket is önállóan élni, azt veheted hálának.

Legalább nem kell kölcsönadni, maga mos és takarít majd. Neki is jobb, nektek is. (Eddig is szoba konyhában éltetek, hiszen a másik szoba az övé volt, nem?

2009. aug. 2. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy egy konyha van és egy fürdőszoba. Ő azt akarja hogy a fürdőszoba legyen nála és tőlünk legyen egy ajtó csinálva oda. És hogy neki nem kell konyha. Csak nem gondol bele, hogy tudja hogy mennyi adósságunk van, és még most csinálja nekünk a plusz munkát, ugyanis nekünk kell két új ajtó, a falat szét kell ütni, festeni se ártana utána, a másik hogy az előszoba (ami szintén nála marad) elég nagy volt és a kabátok cipők kutya helye minden ottvolt, most mi egy szoba-konyhába ami kicsi ezeket nem tudjuk eltenni, de ő meg nem fogja megengedni a fürdőt kivéve, hogy bemenjünk hozzá. Úgy érzi övé a lakás és azt csinál amit akar. Hálásnak azért mert kivan nyalva a seg*e. Nem ugatok már neki azért mert odab@ssza a szennyest vagy mert nem takarít vagy mert nem segít semmibe és alig fizet valamit. Ezért vagyok ki mert ahelyett hogy megköszönné inkább elnyom minket onnan egy kis lyukba. Királynak érzi magát aki után eltakarítanak és ha úgy támad kedve szétb@ssza a lakást. Jobb lesz tudom én jól, csak nem értem hogy miért lázad amikor senki nem szólt neki egy rossz szót sem, nem b@szogatta senki. Szemétség amit művel!
2009. aug. 2. 14:29
 3/14 anonim ***** válasza:
91%
Rohadt önző bátyád van4 én azt mondom keressetek egy kis albérkletet. egy szobás is bőven megteszi. Ne menj bele ilyen falbontásba meg ilyenekbe,kölözz. Bátyádnak meg mond meg h adjátok el a lakást,és fizessen ki téged.
2009. aug. 2. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Nagyon önző a tesód, örüljön neki hogy eddig eltartottátok. HA ennyire külön életet akar akkor adj a kezébe egy böröndöt, csomagoljon és viszlát. Dolgozik, felnőtt ember, oldja meg gondjait. Keressen lakást és ott azt csinál amit akar! NA majd akkor rájön hogy addig volt jó élete amig veletek volt! Mond meg neki kerek perec ha nem tetszik ott az ajtó, vagy fogja be.
2009. aug. 2. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Miért is önző a tesója? A kérdező szavaiból az derül ki, hogy közös a lakás, tehát nem ők fogadták be szívességből.
2009. aug. 2. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Ha jól értem csak Ti vagytok ott és a tesód.

A ház fele-fele arányban van elosztva?

Ha igen, akkor fizessen ki titeket szépen és azt csinál a házban , amit Ő akar. Ha nem tudja megoldani??? akkor meg ne emberkedjen.

Ha ilyen nehéz természetű a bátyád, akkor egy fal felhúzása amúgy sem fog megoldani semmit.

Egyébként nálunk is kicsit hasonló a helyzet, annyi különbséggel, hogy itt van apa is, akinek ugye a nevén van a ház és tesóm még őt is irányítani akarja, ha úgy támad kedve. Sz.rik bele mindenbe, most van egy nője, úgyhogy csak a hűtőt kifosztani és a szennyest hazahozni van itthon, amit nagyon unok már én is. Főleg, hogy hamarosan szülök és nehéz már minden.

Vázold fel szépen a tesódnak, hogy miért is nincs oka a panaszra. Kérdezd meg, hogy ha "külön élnétek" lenne péze fizetni a rezsit, venni a kaját, a takarító és mosószereket? Vagy azt hiszi csak a fal lesz ott és te minent aláteszel továbbra is?

2009. aug. 2. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Az a baj hogy a lakás fele-fele arányban a szüleimé. De apám lelépett a nőjéhez évek óta, anyám meg vidéken él 2 éve. Úgyhogy se neki se nekem nem lenne jogom az ő beleegyezésük nélkül lakást átalakítani. Sajnos elmenni nem fog sehova, mert ahogy írtam teljesen úgy érzi hogy övé az egész lakás. Mivel mindig az volt amit ő akar (legalábbis kettőnk között) mert ugye ő a nagyobb és nekem semmibe nem volt beleszólásom, most is úgy érzi hogy az van amit ő akar. A párom meg ugye nem szól bele csak nagyon rosszul esik neki hogy hiába érezhetné otthon magát már egy éve, érezteti vele bátyám hogy neki az nem az otthona! Az igaz hogy önző és sajnos egy albérletbe meg főleg nem tudná magát ellátni, havonta 14000-et kell fizetnie mert sajnos villannyal megy minden és ez az egyik lakás része, nekünk viszont upc, villany, biztosítás, közösköltség... és tényleg csak annyit akarunk hogy nyugodtan had éljünk a szobánkba ketten, azt meg nem hiszem el hogy nem képes elfogadni hogy a konyhát és a fürdőt közösen használjuk, mert mindig megvan oldva hogy ne zavarjuk egymást! Nem értem miért csinálja de konkrét dolgot sajnos nem is tud mondani csak hogy betelt a pohár :S
2009. aug. 2. 17:11
 8/14 anonim ***** válasza:

Arra már nem is gondolsz hogy a bátyádnak nincs egy deka magánélete sem mert te mindent megcsinálsz neki?


Még egy nöt sem tud felvinni a házba anélkül hogy te ne tudnál róla!

Engem is megörjítene!!

Nem egészséges ez így vissza kell falazni azt a falat!!!


Bizonyára a bátyád is szeretne családot de nem ugy hogy te tartod nekik a gyertyát!!


Gondolj csak bele ebbe...


A házvezetésért meg ne várj hálát mert ahogy olvastam a soraidbol a bátyád ezt töled soha egyetlen szóval sem kérte vagy várta el!!

2009. aug. 3. 02:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Elözö vagyok, milyen beteges már az is ha ti a pároddal üzekedtek éjszaka a bátyád meg hallja ezt!


Rántson rá magának vagy mi???



FALAZNI KELL ÉS KÉSZ!!!

2009. aug. 3. 02:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Ha a bátyád le akarja választani az ö részét - és a szüleid beleegyeznek, akkor fizesse is ki. Egyébként szerintem is jobb lenne külön, föként, ha csak élösködik rajtatok. Egyébként meg kérdezd meg a szüleid véleményét, végül is ök mondják ki az utolsó szót.
2009. aug. 3. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!