Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Együtt élési problémák. Miért...

Együtt élési problémák. Miért csinálja ezt?

Figyelt kérdés
Szüleim lakásába élünk. 2 külön szoba, egymástól viszonylag távol. Én a párommal élek együtt 1 éve, bátyám a külön szobájába. Köztünk van egy előszoba és egy konyha, nem is halljuk szinte egymást. Ez a lakás régen 2 külön lakás volt, csak egy falbontással egybe lett nyitva. Most bátyám kitalálta hogy falazzuk vissza mert neki elege van ebből az együtt élésből! Holott full jó dolga van ha belegondol, ugyan is én mosom a ruháit, teregetem tisztán hajtva adom neki vissza, az ő szobáját kivéve mindig mindenhol rendet tartok, és a ráeső villanyszámlát kivéve neki semmit nem kell fizetni. Mindig úgy nézett ki hogy a párommal jól megvan, beszélgettek, elvoltak. Pénzt kér tőle mert neki sosincs, párom ha van mindig ad neki és vissza se kéri, ha nincs cigije a miénket szívja, akármi kell neki és ha nekünk van adunk. Neki nincs pénze soha pedig dolgozik csak nem képes magát ellátni nincs semmi felellőség érzete! Arról nem is beszélve hogy tisztítószer vagy házi dolgokba nem is ad bele, és nem is vesz semmit! Elmosogatok utána mindent megcsinálok a szobáját kivéve! És most támad, hogy elege van az együtt élésből! Senki nem piszkálja, nem szól be neki senki! Érezteti a párommal hogy ő nem otthon van, jóhogy azt nem mondja hogy húzódjál meg mert ez nem a te otthonod! És ezt így hirtelen a semmiből! Elhiszem hogy külön életre vágyik, csak így most minket egy szoba-konyhába fog szorítani és az egész lakást szétbombázni és ezzel nekünk plusz költséget és munkát csinál! A féltékenység nem kifogás, mert ha fontos lennék neki örülne hogy boldog vagyok és még neki is segítünk! Ez a hála?
2009. aug. 2. 14:09
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Nem feltétlenül kell kifizettetni vele mert ha le van választva a ti részetek, és az kulön bejárattal rendelkezik és zárható, akkor az saját használatú szobának tekintendö nem közös helyiségnek! Ugyhogy oda nem mehet be ha te nem engeded be!!


Mellesleg megjegyzem én sem fizetnék ki semmit mert mégis miért tenném??

A Sajátom, ahogy a tiétek is, csak osztatlan közös tulajdon.


Pénzkidobás kifizettetgetni mert elöbb utóbb ugyis vki lépni fog valamerre, de így egymás nélkül nem tudtok majd!

Szoval ha ö tul olcson akarja eladni te megvétözhatod ahogy ö is!

Ha kifizeti akkor annak adja el akinek akarja és neked abba nem sok beleszolásod lehet ha kijátsza az elövásárlási jogodat!


Gondolom nem akarsz a 22 tagu kolompár családdal egy tetö alá menni..

2009. aug. 3. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
Az a lejgobb megoldás, ha ő kifizeti, ha változtatni akar. Meg kell neki mondani, hogy nektek sem ez a legoptimálisabb megoldás, de mivel tele vagytok adóssággal, nincs most erre még 10 forintotok sem. Ha nagyon akarja, a saját pénzén csináltassa meg. A fürdőt meg "adjátok" oda neki, csak kössétek ki, hogy az ajtót nem zarhatja be, csak ha bent van. Gondolom eddig is kopogtatok, mielőtt bementetek. Anyudékkal meg játsza ezt le ő, ha át akarja alakítani.
2009. aug. 3. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

A furdovel igy is gázos lesz a dolog....


Azt mondjuk egyikotok sem zárhatja be a másik elött mivel közös helyiség leszámítva a használati idö alatti zárást.


Nem lenne egyszerübb kiadni az egészet és elfelezni a pénzt?


Aztán mehetnétek külön albérletbe a pénzböl máshová.

2009. aug. 3. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:
Kedves 02:30-as válaszoló: 1. Magánélete van, mert úgy nőtt fel hogy mindig megcsinálták helyette! 23 évesen esze ágában sincs rendet tartani maga után. Ha annyira az lenne a baja, hogy mindent megcsinálok helyette akkor fogná magát és rendet tartana legalább maga után. Eddig anyám csinált meg mindent helyette. Ahogy ő elköltözött én hagytam egy ideig, csak sajnos azt vettem észre hogy folyamatosan gyűlik a kosz napról-napra és nem vette a fáradságot arra se hogy egy tányért elmosogasson, pedig még egyszer: akkor még nem takarítottam utána, csak én szeretek rendben élni és mondom az ő szobájához nem is nyúlok. A lány dolgokról meg annyit, hogy neki még amikor én nem voltam a párommal volt egy ugyan ilyen trehány, rendetlen nője! Minden nap idejött és nem hogy lány létére elmosogatott volna maguk után, nem 3 nap után hazajöttem és a 3 napos megszáradt mosatlan ott hevert a konyhába szanaszét. Én nem fúrtam ki a lányt csak szóltam normálisan hogy legalább ezt csinálják meg, de napokon át otthagyták és nem bírtam a végén meg kellett csináljam mert gusztustalan volt. Azon kívül ha valakit ide akar hozni és nem akarja hogy itthon legyek akkor elmegyek, volt már rá pár példa, szó nélkül elhúztam itthonról, ő ezt soha nem tette volna meg! A véleményem arra amit utána írtál: amikor a rendetlen csajjal itt volt az úgy sikított mint egy őrült. Írtam, hogy egy előszoba és egy konyha is elválaszt, szóval egymást nem halljuk, még azt se sokszor hogy egyáltalán itthon van e a másik vagy megy e a tv. Kopogás nélkül pedig nem megyünk be sehova. De elérte amit akart, el fog költözni a párom, ezzel szétrombolva a már megszokott életünket, mindig eléri amit akar és mindig az van amit ő akar, most lehetne másképp, csak senki nem szeret úgy élni valakinél hogy éreztetik vele hogy nincs otthon ne érezze otthon magát és húzódjon meg. Én ennek a dolognak megértem azt a részét hogy külön életet akar, meg önálló akar lenni, de azt nem hogy miért kell kigyűlölni a páromat, amikor mindig segít neki akármi van és mindig elbeszélgetnek rendesen, és boldog vagyok vele.
2009. aug. 3. 21:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!