Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szülők:ti hány ft-ot kérnétek...

Szülők:ti hány ft-ot kérnétek el a gyereketektől rezsigyanánt? A kereső fél 80-90ezer ft között keres. A család nem rosszmódú.

Figyelt kérdés
2011. febr. 1. 19:21
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
Én anyámmal élek. Most végeztem fősulin, épp a munkakereső fázisban vagyok. Azt viszont tudom, hogy ha kb. 90ezret keresnék, 40-et haza kellene adnom, különben anyám nem jönne ki a fizetéséből.
2011. febr. 1. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
25%

Nem kértek a szüleim, én adtam. De nem pénzben :)


Falun laktunk fával-szénnel fűtöttünk. Nyáron vettem 2 kocsi fát az sem kevés már, év közben összeraktam. Lenyúltam egy-két csekket és befizettem. Havonta legalább egy alkalommal nagybevásárlást csináltam. Aztán később megbeszéltük, hogy ki mit fizet, mert akkor a szüleim érezték úgy, hogy nem teszek félre :)


Én ingyenélőnek éreztem volna magam, ha fizetést kapok és nem adok abba, amiből én is ugyanúgy részesülök. Mégis össze tudtam rakni magamnak amennyi kellett. Nem költöttem el, gazdálkodtam vele. Most 34 évesen hitel nélküli 2 szobás mindennel berendezett lakásom van. Igaz 18 éves korom óta dolgozom és a főiskolát munka mellett végeztem el.

2011. febr. 1. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:

Nekem régen mindig fájt ,hogy kértek a 70000ft-ból 20000-et. Sőt mikor csak 28000-et kaptam mert nem volt munkám akkor is elkérte anyum a 20ezret. 2 nap múlva gyógyszerre nem adott vissza a pénzből mert addigra elment a pénz.

De mióta albérletben lakom azóta nem bánom.Hiszen mindegy mennyi pénzed van a rezsit ha van albérlet akkor azt is oda kell adnod ,mindegy ,hogy utána mennyi pénzed marad.


De sajnos bármi olyan történne az megint rosszul érintene ha haza kellene kötöznöm ,hogy anyumék elvennék a pénzemet és annyi segítséget nem kapnék tőlük ,hogy legalább egy hónapban ne kérjék el ezt a pénzt.

Nekem ha lesz gyerekem , az fix ,hogy én is fogok kérni tőle. Viszont félre fogom tenni, hogy tényleg a későbbieken akár lakásra összejöjjön vagy arra amire az adott szituációban a legfontosabb lenne.

2011. febr. 2. 02:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
64%

"Én anyámmal élek. Most végeztem fősulin, épp a munkakereső fázisban vagyok. Azt viszont tudom, hogy ha kb. 90ezret keresnék, 40-et haza kellene adnom, különben anyám nem jönne ki a fizetéséből."


Én azt az egyet nem értem, ahol a szülő a fizetés nagy részét vagy akár az egészet elkéri arra hivatkozva, hogy nem jön ki, akkor addig, hogy a fenébe jött ki?

2011. febr. 2. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
Mi úgy vagyunk ,hogy ha anyu nem tudja befizetni a számlát akkor felezünk. Amúgy nem kér pénzt, be szoktam vásárolni és az év végi elszámolókat is én fizetem .
2011. febr. 2. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
Ha a gyerek dolgozik, akkor a rezsi / kaja költség reá eső részét illik fizetni. Se többet, se kevesebbet. Ez így fer.
2011. febr. 2. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:

nekem tesóm 15-öt szokott adni, de van h ledolgozza apunál :D

L*-*

2011. febr. 2. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim válasza:
én 20ezret adok a rezsibe+külön főzök! Tehát ez csak a rezsi!
2011. febr. 2. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:
38%
Szerintem kérni kell pénzt, nem azért, mert rászorulnak a szülők vagy nem, hanem hogy a gyerek tanulja meg, hogy semmi sincs ingyen. Ha nem szorulnak rá, akkor legyen 10000 a rezsi+lakbér és 10000 a kaja, ez töredéke annak, amennyit albérletben havonta kiadna. Ha rászorulnak, akkor legalább a felét haza kellene adni. Ha annyira rászorulnak, hogy az éhezés határán állnak vagy nem tudják fedezni a hitelt, akkor 90%-ot.
2011. febr. 2. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!