Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szülők:ti hány ft-ot kérnétek...

Szülők:ti hány ft-ot kérnétek el a gyereketektől rezsigyanánt? A kereső fél 80-90ezer ft között keres. A család nem rosszmódú.

Figyelt kérdés
2011. febr. 1. 19:21
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
80%
Nálunk ez pár év múlva lenne aktuális, de pont beszélgettünk erről a lányommal. Én 20 ezret 'kérnék'/inkább úgy mondom, hogy örülnék, ha adna/, s ezzel segítene, hogy kevesebb teher legyen a vállamon a rezsiköltséggel, étkeztetéssel. Ez az összeg amúgy sem fedi 1 gyerek rezsi és étkeztetési költségeit, de segítségként jól jön, s legalább a gyermek is megtanulja kezelni a pénzét, tervezni vele, hiszen az élet utána tele lesz kötelező kiadásokkal.
2011. febr. 1. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
75%
Amikor elkezdtem dolgozni évekig 15-öt adtam,aztán drágább lett minden,azóta 20-at,vagy ha úgy van dobok még rá,és tavasztól őszig folyamatos átalakítások újítások a ház körül,abba is beszállok,amennyit csak tudok.
2011. febr. 1. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
80%
Az én fizumat elvették az utolsó fillérig, ha szórakozni akartam, akkor elmentem maszekolni. Kaptam kaját, mostak rám. De! Most a saját házam egyik szobájából írom a hozzászólásom. Mert nem b@szták el a fizum. Minden szülőnek ezt kellene csinálnia, és akkor nem lenne ennyi bebukott lakáshiteles. Elnézést kérek az egyszülős gyerekektől, rájuk nem vonatkozik.
2011. febr. 1. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
75%
Hát az én szüleim nem kérnek semennyit, de a barátom szülei havi 35-tel kezdték, aztán egyre többet kértek, de cserébe egyre kevesebbet adtak (nincsen náluk étel, takarítás, mosópor stb...), sőt a szobájából is kezdik kitúrni a barátomat.
2011. febr. 1. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
100%

az tök változó, meg a legtöbb, akitől elszedik, az nem a gyereknek teszi félre.


akiket ismerek, általában sikeresebbek azok, akik az életkezdési pénzüket nem a szüleikre költik el. (főleg nem ilyen kis összeget)

2011. febr. 1. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
37%

Szerintem semennyit nem kéne kérniük.Legfeljebb örömmel fogadniuk,ha adnak nekik.Persze ehhez az tartozik,hogy már réges rég nem a szüleimmel lakok,hanem albérletben.Egyébként az én szüleim kifejezetten sértésként vennék,ha pénzt akarnék adni nekik.Inkább ha hazajövök és megkérnek hogy vásároljak be,akkor néha kifizetem én,vagy megtankolom a kocsit.Persze ezt se gyakran,csak alkalmanként különben soha nem engednék,hogy én várásoljak be.:D


Nekem ez furcsa..bár sok családnál biztosan megszokott.:)

2011. febr. 1. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
22%
elkérnék tőle 20-25t,akár szükség van rá,akár nem,és lehetőség szerint félretenném neki.A frissen munkába állt emberek hajlamosak elverni az első pár fizetésüket. később még jól jöhet neki.
2011. febr. 1. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
Én a fizetésem 20%-át adom oda, de mivel egyedülálló szülőről van szó, én ajánlottam fel, nem kérte. Örülök, hogy segíthetek, hisz felnevelt.
2011. febr. 1. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
37%
tőlem még akkor is kért, mikor 75 ezerből éltem albérletben, ő meg ugyanennyi nyugdíjból a saját lakásában.
2011. febr. 1. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
52%
Én 90 ezret keresek, ebből 20-at adok haza. Mellette pedig fizetem a diákhitelem, telefonszámlámat, laptopom részleteit, magamnak veszem meg a ruháim, a tisztálkodószereim(tusfürdő, sampon), én állom a szórakozásom, a kávét a cigit vagy ha édességet szeretnék. Szűkösen jövök ki ugyan, de azt nem bánom, hogy a szüleimnek nem kell rám költeniük. (21 éves lány)
2011. febr. 1. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!